Dolar : Alış : 6.8432 / Satış : 6.8555
Euro : Alış : 7.6774 / Satış : 7.6912
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu30°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 7890 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

İhsangazi’de TOKİ Camii ve Kültür Evi açıldı

14 Ekim 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»İhsangazi’de TOKİ Camii ve Kültür Evi açıldı
İhsangazi’de TOKİ Camii ve Kültür Evi açıldı


İhsangazi’de TOKİ tarafından yapılan TOKİ Camii açılışı Vali Yaşar Karadeniz’in katılımı ile gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan açılış programına Daday Kaymakamı ve aynı zamanda İhsangazi Kaymakam Vekili Kemal Balaban, İhsangazi Belediye Başkanı Hayati Sağlık, İl Müftüsü Ahmet Süzen, İlçe Müftüsü Tahir Erçin, kamu kurum ve kuruluş amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“KASTAMONU DOKUSUNA UYGUN YAPILAŞMA ANCAK BÖYLE OLMALI”

TOKİ’nin İhsangazi’de yapmış olduğu caminin örnek teşkil ettiğini ifade eden Vali Karadeniz; “Kastamonu dokusuna uygun yapılaşma ancak böyle olmalı diye düşünüyorum. TOKİ burada güzel bir örnek uygulamış buradan daire alıp yerleşen herkese hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Allah onlara burada güle güle oturmayı nasip etsin ve yine onların el birliği ile yapmış oldukları camimizi de bugün hep birlikte açacağız. Camimizin ilçemize İhsangazi’lilere hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Kastamonu Nasrullah Camii Baş İmam hatibi Kahraman Şekercioğlu tarafından Kuran-ı Kerim tilaveti okunmasının ardından,  protokol ile birlikte kurdelenin kesilmesiyle cami ibadete açıldı. Daha sonra Vali Karadeniz ve protokol tarafından cami gezilerek, yetkililerden bilgi alındı.

İHSANGAZİ’DE KÜLTÜR EVİ AÇILDI

Akabinde Vali Yaşar Karadeniz, İhsangazi’de yapımı tamamlanan Kültür Evi’nin açılışını gerçekleştirdi.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan açılış programına ayrıca Daday Kaymakamı ve aynı zamanda İhsangazi Kaymakam Vekili Kemal Balaban, İhsangazi Belediye Başkanı Hayati Sağlık, İl Müftüsü Ahmet Süzen, İlçe Müftüsü Tahir Erçin, kamu kurum ve kuruluş amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Protokol ile birlikte kurdelenin kesilmesiyle Kültür Evi’nin açılışı gerçekleştirildi. Daha sonra Vali Karadeniz ve protokol tarafından Kültür Evi gezilerek, yetkililerden bilgi alındı. Açılışı yapılan Kültür Evi binasında Halk Kütüphanesi, Kültür Müzesi, Siyez Bulguru Satış ofisi ve el sanatları teşhir merkezi bulunuyor. Vali Karadeniz son olarak; Daday Kaymakamı ve İhsangazi Kaymakam Vekili Kemal Balaban’ı makamında ziyaret etti. Yapılan ziyaretten memnun olduğunu ifade eden Kaymakam Balaban, Vali Karadeniz’e ilçe hakkında genel bilgiler verdi.

İlgili Terimler :
TemaFabrika