Dolar : Alış : 6.7917 / Satış : 6.8040
Euro : Alış : 7.4065 / Satış : 7.4198
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu20°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 7890 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

24 Mart 2017 - kez okunmuş

KASTAMONUSPOR 1966 KULÜP BAŞKANI METEHAN BABAŞ:
“Cumhurbaşkanımızın takımımızı takip etmesinden mutlu olduk”
Kastamonuspor 1966 Kulüp Başkanı Metehan Babaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz gün ilimize gerçekleştirdiği ziyaret sonrasında değerlendirmelerde bulundu. Metehan Babaş, Erdoğan’ı Hasan Doğan Spor Tesisleri’nde karşıladıklarını ve Kastamonuspor 1966 ile ilgili bilgiler verdiklerini söyledi. Babaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kastamonuspor’u yakından takip ettiğini söylemesinin kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Yanı sıra Babaş, hafta sonu oynanacak olan Gümüşhane maçını ve İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde geçtiğimiz günlerde düzenlenen 2’nci Futbol Zirvesi’ndeki izlenimlerini de paylaştı.

“CUMHURBAŞKANIMIZLA DETAYLI BİR ŞEKİLDE GÖRÜŞTÜK”
Kastamonuspor 1966’nın Amatör Liglerden 2’nci Lig’e çıkışına kadar geçen süreyi ve Kastamonuspor 1966’nın şimdiki durumunu detaylı bir şekilde konuştuklarını aktaran Babaş; “Cumhurbaşkanımız, referandum temposunda şehrimize gelerek bizleri onurlandırdı. Kendisine Kastamonuspor ailesi olarak, yönetim kurulumuzla birlikte teşekkür ediyoruz. Cumhurbaşkanımızı karşıladık, sporun içerisinden gelen birisi olduğu için bize ilgi gösterdi. Biz de sohbet etme fırsatı bulduk. Kastamonuspor’un 2 yılda geldiği durumu çok net bir şekilde ifade ettik. Amatör Küme’ye düşmüş bir takımın 2 yıl üst üste şampiyonluklarla süsleyerek üst liglere çıkarttığımızı paylaştık. 2014 Yerel Seçimleri sonrasında Belediye Başkanımızın spora verdiği destekle ve sizin teveccühünüzle bugünlere geldiğimizi, bunun kıymetini çok iyi bildiğimizi, camia olarak teşekkür ettiğimizi söyledik. Cumhurbaşkanımızın da ilgisini çekti, puan durumunu ve kaç hafta kaldığını sordu. Detaylı bir şekilde görüştük” dedi.

“CAMİA OLARAK ÇOK MUTLU OLDUK”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kastamonuspor 1966’yı yakından takip etmesinin kendilerini mutlu ettiğini belirten Babaş; “Play-Off’a kalabileceğimizi söyledik, formamızı hediye ettik, atkımızı hediye ettik. Cumhurbaşkanımızı sporcularımızla beraber karşılaşmıştık, onlarla da sohbet etti Cumhurbaşkanımız. Sporun temelinden gelen birisi olduğu için tanıtmadan sporcularımızı tanıdı. Sporcularımız da motive oldular. Hocamızı da tanıyor. ‘Hocanız iyi bir hoca, Kastamonuspor’u iyi yerlere getirecektir. Biz de Kastamonuspor’un iyi yerlerde olmasını isteriz’ dedi. Biz de camia olarak çok mutlu olduk. Sayın Cumhurbaşkanımızın buraya gelmesinde emeği geçen Milletvekillerimize, Belediye Başkanımıza, Valimize, İl Teşkilatımıza teşekkür ediyoruz. Yoğun mesai harcadılar. Kastamonu’ya yakışır bir şekilde sayın Cumhurbaşkanımızı ağırladık” ifadelerini kullandı.

“BU İŞİ SONUNA KADAR GÖTÜRÜRÜZ”
Kastamonuspor 1966 Kulüp Başkanı Metehan Babaş, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen 2’nci Futbol Zirvesi’ni de değerlendirdi. Babaş, spor camiasından birçok kişiyle istişare etme fırsatı yakaladıklarını ve futbol camiasının önde gelenlerinin Kastamonuspor 1966’nın önünün açık olduğunu belirttiğini söyledi.

Babaş 2’nci Futbol Zirvesi ile ilgili olarak; “Biz oraya gittiğimizi zaman 3’üncü Lig kulüpleri olsun 2’nci Lig kulüpleri olsun bizi tanıyorlar. Oraya gittiğimizde Kastamonuspor dediğimiz zaman hemen farklı bir bakış açısı oluşuyor. Çünkü Anadolu takımının bir sportif başarısını en şeffaf ve temiz şekliyle temsil ediyoruz. Hiçbir işe karışmamış, sadece başarı odaklı, sistemi olan bir takımı görüyorlar ve bizi tebrik ediyorlar. Kastamonuspor, onların arasında bir marka ve model olmuş. Herkesle çok rahat görüşme imkanı bulduk. Orada Süper Lig’de oynayan oyuncularımız da vardı, onlarla da sohbet ettik. Takımdaki sporcularımızın isimlerini söyleyecek kadar takip ediyorlar. İyi transferler yaptığımızı ve inşallah iyi şeyler olacağını aktarıyorlar. Kendi grubumuzdaki takımlar bile, başarımızı ve önümüzün açık olduğunu kabul ediyorlar. Bu durum da bizi gururlandırıyor. Bunu yakaladıysak kolay kolay hiçbir şekilde bozdurmayız, bu işi sonuna kadar götürürüz” dedi.

“GÜMÜŞHANE MAÇI ÖNEMLİ”
Hafta sonu oynanacak Gümüşhane maçıyla ilgili olarak da Babaş; “Gümüşhane zor ve önemli bir maç. Bunun bilincindeyiz. Alt sıradaki takım, üst sıradaki takım ayrımı yapmıyoruz. Aynı ciddiyetle, çizgisini bozmayan takımlar başarılı oluyor. Bu sistemden bir an olsun koptuğunuz zaman bunun yansımasını sahada hemen görüyorsunuz. En korkulacak takımlar alt sıradaki takımlar. Çünkü onlar da düşmemek için mücadele ediyorlar. Senelerce bu liglerde kalmışlar, emek harcamışlar. Son kozlarını kullanıyorlar. Üst sıradaki takımlar da şampiyonluk için oynuyor. O da o bilinçle geliyor. İlk devreyle ikinci devreyi kıyaslarsak arada dağlar kadar fark var. Acaba düşer miyiz hesabı yapılan takım, şimdi Play-Off’tan çıkar mı hesabı yapılıyor. Bu tabloyu Kastamonu halkına gösterebildiğimiz için mutluyuz” dedi.

“TARAFTARA DAVET VE TEŞEKKÜR”
Gümüşhane maçında taraftarı Gazi Stadı’na davet eden Babaş, son haftalarda olası bir çirkin ve kötü tezahürat yapılmadığını belirterek, bilinçli bir taraftar örneği gösterdikleri için de kırmızı-siyahlı taraftarlara teşekkürlerini iletti.

Babaş konuyla ilgili olarak; “İl takımı her zaman için avantajlı. Kapılar kapanıyor, stat yetmiyor. Taraftarımız ilçelerden kalkıp geliyor. Genç, yaşlı herkes bu işe gönül veriyor. Bize de bu işi sonuna kadar götürmek düşüyor. O bilinçteyiz. Bu tüm Kastamonu’nun meselesidir, tüm Kastamonu sahiplenmek zorunda. Sayın Cumhurbaşkanımız da Kastamonuspor’u takip ediyor. ‘Yakından takip ettiğim bir takım’ demesi bizi ayrıca mutlu etti. Gümüşhane maçına tüm Kastamonu halkını davet ediyoruz. Son haftalarda çok güzel görüntüler var tribünlerde. En ufak bir argo yok. Tüm taraftarlarımız tek bir ağızdan tezahürat yapıyorlar, takımı destekliyorlar. Ceza alırız da takımımız orada yalnız kalır korkusuyla, hiç kimse kötü kelime kullanmıyor. Bu sağduyudur, takımlarına gösterdikleri sevgi ve saygıdır. Taraftarlarımıza sağduyulu davranışlarından dolayı çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

İlgili Terimler :
TemaFabrika