Dolar : Alış : 5.9371 / Satış : 5.9478
Euro : Alış : 6.5471 / Satış : 6.5589
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu10°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 7890 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

2 bin dekar suya kavuşuyor

03 Eylül 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»2 bin dekar suya kavuşuyor
2 bin dekar suya kavuşuyor


Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü ilimizde yaptığı yatırımlarla ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. İlimizde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır.

İhsangazi Sevindik Gölet’inin tamamlandığını açıklayan DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, Sevindik Gölet’inde depolanacak su ile 2 bin dekar tarım arazinin sulanması sağlanacağını belirtti.

2 MİLYON 480 BİN TL GELİR ARTIŞI HEDEFLENİYOR İhsangazi Sevindik Gölet’inin temelden yüksekliği 28 metre ve 561 bin m³ su biriktirme hacmine sahip olduğunun altını çizen Aydın; “Sulama inşaatının da tamamlanması ile bölgede yapılacak sulu tarım ile birlikte hem tarlalardaki verim artacak, hem de yörede ürün çeşitliliğinde artış sağlanacak olup sulu tarım ile birlikte 2019 birim fiyatları ile milli ekonomiye yıllık 2 milyon 480 bin TL gelir artışı sağlanması hedeflenmektedir” dedi.

İlgili Terimler :
TemaFabrika