Dolar : Alış : 5.7921 / Satış : 5.8025
Euro : Alış : 6.5133 / Satış : 6.5250
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu9°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 8187 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

2019 yılı bütçesinde tasarrufa gidildi

02 Kasım 2018 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»2019 yılı bütçesinde tasarrufa gidildi
2019 yılı bütçesinde tasarrufa gidildi

İl Genel Meclisi’nin 2019 yılı bütçe görüşmelerini yapacağı Kasım ayı toplantıları dünkü oturumla başladı. Toplantının gündeminde 2019 yılı Gelir-Gider Teklif Bütçesi ile köy yerleşik alan tespitleri yer aldı.
Toplantının açılışında Tosya D-100 karayolunda meydana gelen trafik kazasına değinen İGM Başkanı Mehmet Kayıkcı; “Yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar, vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Her ay toplantıları açtığımızda kötü haberlerle karşılaşıyoruz. Umarım bu kara bulutlar kaybolur gider. Tunceli’de de donarak şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz” diyerek iyi niyetlerini sundu.
2019 YILI TAHMİNİ GELİR VE GİDER BÜTÇESİ TEKLİFİ 159 MİLYON TL
Toplantının ilk gündem maddesinde 2019 mali yılı bütçesi birim müdürlükleri, ilçe Özel İdare Müdürlükleri ve paydaş müdürlüklerinden gelen bütçe teklifleri doğrultusunda tasarrufa riayet edilerek ve cari harcamaların zorunlu olanları dikkate alınarak, 159 milyon 833 bin 758 lira 72 kuruşluk 2019 yılı tahmini gelir ve gider bütçesi teklifi görüşüldü. Söz konusu teklif oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na gönderildi.
“BÜTÇEDE TAŞIT ALIMINI HİÇBİR ŞEKİLDE GÖRMEK İSTEMİYORUM”
2019 yılı Gelir-Gider Teklif Bütçesi hakkında konuşan İGM Başkanı Mehmet Kayıkcı; “En önemli görevimiz bütçeyi planlamak. Bütçe önümüzdeki yatırımları ilgilendirdiği için çok önem arz ediyor. Ülkemizin ve ekonomimizin bulunduğu durum dikkate alınarak, bütçe teklifleri bu yıl tasarrufa riayet edilip, cari harcamalarına zorunlu olanlarının dikkate alınarak yapılması gerekiyor. Bütçede taşıt alımını hiçbir şekilde görmek istemiyorum” dedi.

Toplantının diğer bir gündem maddesinde Küre’nin Uzunöz köyünde, Köy Yerleşik Alan tespit çalışmalarında sehven unutulan yerlerde tekrardan çalışma yapılması yönündeki teklif ise, İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na gönderildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika