Dolar : Alış : 4.7545 / Satış : 4.7630
Euro : Alış : 5.4969 / Satış : 5.5068
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu25°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 7679 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

16 Temmuz 2017 - kez okunmuş

‘Bu Bayrak Bize Emanet’

AK Parti Gençlik Kolları tarafından düzenlenen, “Bu bayrak bize emanet” projesi kapsamında şehit ailelerinden Türk bayraklarını teslim alan gençler için Cumhuriyet Meydanın da uğurlama töreni gerçekleştirildi.

15 Temmuz’da FETÖ/PDY örgütü mensuplarınca gerçekleştirilemeye çalışılan hain darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden 250 şehit ailesine verilen Türk Bayrakları AK Parti Gençlik Kolları tarafından düzenlenen “Bu bayrak bize emanet” projesi kapsamında 15 Temmuz gecesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a teslim edilecek.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren yaptığı konuşmada, tarihin en uzun gecesi olan 15 Temmuz’da millet olarak uçaklara, tanklara ve silahlara karşı göğüs gerdiklerini hatırlatarak sözlerine başlayan AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Musa Kalafat; “ 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünün yaklaşması vesilesiyle bugün şehitlerimizi yâd edeceğiz. Sabaha ulaşmak bilmeyen o geceyi hafızalarımızda diri tutmak ve şehitlerimizi temsilen şanlı Türk bayrağımızı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teslim edilmek üzere bir genç kardeşimize emanet etmek amacıyla toplanmış bulunuyoruz. Şanlı bayrağımız 15 Temmuz günü Gazi Meclisimizde yapılacak törenle Cumhurbaşkanımıza teslim edilecektir. Bundan bir sene önce yıllardır devlet içinde gizlenerek sinsice yuvalanan FETÖ terör örgütü mensupları 15 Temmuz akşamı içlerindeki bütün pislikleri ortaya koyarcasına darbeye teşebbüs etmişti. Hainler eşi benzeri görülmemiş bir şekilde düşmanın bile tenezzül etmeyeceği yöntemlerle milletimize saldırmıştı. Bağımsızlığıma, özgürlüğüne halel getirmeyen kahraman Türk milleti Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına gönülden kulak vererek o gece büyük bir destan yazdı. Bu destanın adı 15 Temmuz destanıdır” dedi.

“HİÇBİR ZAMAN ÖLMEKTEN KORKMADIK”

Hayatı boyunca iki hain darbe girişimi ile karşı karşıya kaldığını kaydeden Belediye Başkanı Tahsin Babaş ; “15 Temmuz’un sene-i devriyesinde hain darbe girişiminde şehit olanlara rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Bu cennet vatanda bu gibi hain girişimlerin olmasının hiç iyi olmadı. Türkiye’nin üzerindeki hain ellerin birlik ve beraberlik içerisinde kıracağız. Türk Milletinde bayrak ezan ve din sevgisi olduğu sürece her türlü girişimi bertaraf ederiz. Hiçbir zaman ölmekten korkmadık. Kanımızı da dökseler, canımızı da acıtsalar vatanımızı kimseye vermeyiz. Vatanımızı terk etmeyiz. 15 Temmuz akşamı meydanlarda nöbete bekliyoruz. Bir olduğumuzu, diri olduğumuzu herkese gösterelim” diye konuştu.

Belediye Başkanı Tahsin Babaş ayrıca 15 Temmuz’da şehit olan Mehmet Yılmaz’ın isminin yapımı devam eden bir parka verileceğini belirtti.

“UYANIK OLMAMIZ GEREKİYOR”

Milletçe uyanık olmamız gerektiğini vurgulayan Milletvekili Metin Çelik;“ Cumhuriyet tarihinin en büyük ihaneti ile bu ihanete dik duran asil milletimizin yazdığı destanı nesillere en iyi şekilde aktarabilmek için çalışıyoruz. Bu önümüzdeki bir yıl içerisinde 15 Temmuz’u hafife almaya çalışanlar vardı. Hepimizin gözü önünde gerçekleşen olaylar milletimize unutturulmaya çalışılıyor.  Bu işgal girişimini sulandırmaya çalışanlar var. Bu FETÖ’nün kontrollü darbe gibi saçma sapan şekilde ortaya koyduğu materyalleri kullanan siyasi partiler var. Başta CHP var. Bunu söylemek istemezdim ama her şey bizim gözümüzün önünde oluyor. Bu kontrollü darbeyi ortaya koyan FETÖ’dür ve onun örgüt üyeleridir ve başında ki Amerika’da ki haindir.  Bunu bizim ana muhalefet siyasi partilerimiz bunu kullanmaya devam ederse bir şekilde FETÖ’nün kendini savunma gayretine destek olunmuş oluyor. Bizim uyanık olmamız gerekiyor. Kontrollü darbe girişimi algısı yapan siyasi partiler tarafından kullanılıyor. Kontrollü darbeyi yapan Amerika’daki haindir. Bunu ana muhalefet partimiz kullanmaya devam ederse bir şekilde FETÖ’nün kendini savunma gayretine destek vermiş oluyor. 15 Temmuz asla unutulmayacak, unutturulmayacak ve hafife alınmasına da müsaade edilmeyecek. Liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde Türkiye’nin geleceği için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Hükümet olarak her türlü çalışmayı yapacağız ve yapmaktan da geri durmayacağız” ifadelerini kullandı.

“BİZ BİR BÜTÜNÜZ”

Mehmet Yılmaz’ın ağabeyi Dursun Yılmaz da 15 Temmuz’da milletin vatanı uğruna ölümü göze aldığını ifade ederek; “Vatandaşlarımız kendi halkına namlu doğrultan bu hainlere geçit vermedi. Rabb’im bu kutsal vatanı böldürtmesin. Ay yıldızlı bayrak göklerden inmesin. Biz bir bütünüz, biz Türkiye’yiz.” dedi.

Konuşmaların ardından Mehmet Yılmaz’ın annesi Safiye Yılmaz ve ağabeyi Dursun Yılmaz tarafından AK Parti Kastamonu Gençlik Kolları üyesi Ertuğrul Demirel’e Türk bayrağı teslim edildi.

Öte yandan, program kapsamında 15 Temmuz şehitlerini temsil eden 250 bayrak, 81 ilden seçilen 250 genç tarafından Ankara’ya götürülecek. 15 Temmuz’da Ankara’ya gelecek gençler aynı gece TBMM’de düzenlenecek özel programda 250 Türk bayrağını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teslim edecek.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika