Dolar : Alış : 6.0824 / Satış : 6.0934
Euro : Alış : 6.5654 / Satış : 6.5772
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu5°CKarla Karışık Yağmur

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 7890 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

20 Eylül 2019 - kez okunmuş

İstanbul’da Kastamonu Tanıtım Günleri rüzgarı

Bu yıl 13’üncüsü düzenlenen Kastamonu Tanıtım Günleri İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Maltepe Etkinlik Alanı’nda düzenleniyor.

Yöresel ürün ve gıdaların yanı sıra çeşitli etkinliklerle ilimizin tanıtımının yapıldığı fuarın açılışı gerçekleşti. Kastamonulular Dayanışma Derneği (KAS-DER) öncülüğünde, Gün Medya Grubu ana sponsorluğunda organize edilen etkinliğe İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kastamonu Valiliği, Kastamonu Belediyesi, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası da destek veriyor. Bu sene ‘2018 Türk Dünyası Kültür Başkenti Kastamonu’ ana başlığında düzenlenen etkinlikte, Hz. Şeyh Şaban-ı Veli’nin 450’nci Vuslat yılı ve İstiklal Yolu’nun önemi vurgulanıyor olacak. Tarihi milli park ilan edilen, Kurtuluş Savaşı’nın Kastamonu’dan Ankara’ya uzanan önemli güzergâhı İstiklal Yolu da simgesel olarak etkinlik alanında ziyaretçilere açıldı.

“KASTAMONU GEZMEKLE BİTİRİLEMEYECEK BİR İLİMİZ”

Kastamonu Tanıtım Günleri etkinlik alanında açıklamalarda bulunan Kastamonulular Dayanışma Derneği (KAS-DER) Genel Başkanı Remzi Şen, geleneksel olarak düzenlenen etkinlikte bu yıl daha çok içerikler olacağını belirterek; “Bu tanıtım günlerinin hedefi sadece Kastamonulular değildir. Bütün İstanbulluları ve diğer illerden vatandaşlarımızı davet ediyorum. Bütün belediyelerimiz kendi ilçelerini tanıtıyorlar, dünyanın en büyük kanyonlarından bir tanesi Pınarbaşı, Ilgaz Dağları, Milli Parklar Kastamonu gezmekle bitirilemeyecek bir ilimiz. İstanbulluların da Kastamonu’ya gelmelerini isteriz, 4 saat kadar kısa bir yol mesafesi var. Bugün başlayan etkinlikte çok güzel yöresel ürünler var, esnafımız çok uygun fiyatlarla İstanbullulara bu yöresel ürünleri sunuyor. Kastamonu Günlerine tüm hemşerilerimizi, Kastamonu dostu İstanbulluları ve tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz” dedi.

“KASTAMONU’YA GAZİLİK UNVANI VERMEK BİZİM İÇİN ŞEREF OLUR”

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Savaş meydanlarında kazanılan zaferi ekonomik zaferlerle taçlandıramazsak bağımsızlığımızı kazanamayız” sözünü hatırlatarak; “Cumhuriyet kurulduktan sonra fabrikalar açıldı. Türkiye sanayi ile tanıştı. Hem ekonomik hem savaşta olağanüstü başarılara imza atıldı. Kendi tarihimizi iyi bilmeliyiz. Mustafa Kemal’in ekonomide neler yaptığını çocuklarımıza anlatmamız lazım. Bizim dedelerimizin, babalarımızın devrettiği mirası daha ileriye götürmemiz lazım. Kastamonu’nun değerini 82 milyon olarak biliyoruz. Burada siyasi partilerin temsilcileri de var. Kastamonu’ya gazilik unvanı vermek bizim için şeref olur. Gerilimden uzak, kavgadan uzak, üretime kilitlenmiş güçlü bir Türkiye’yi birlikte inşa etmeliyiz. Ürettiğimiz zaman güçlü oluruz” ifadelerini kullandı.

Etkinliğe CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamza Çebi, Sarıyer, Maltepe, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanlarının yanı sıra çok sayıda konuk katıldı.

Kastamonu Tanıtım Günleri 19-22 Eylül tarihleri arasında ziyaretçilerini bekliyor olacak.

İlgili Terimler :
TemaFabrika