Dolar : Alış : 7.2661 / Satış : 7.2792
Euro : Alış : 8.5939 / Satış : 8.6093
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu34°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 7890 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

“51 il içinden bu parayı almamız çok iyi oldu”

07 Ocak 2020 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»“51 il içinden bu parayı almamız çok iyi oldu”
“51 il içinden bu parayı almamız çok iyi oldu”

İGM BAŞKANI GÜRAY PARÇAL;

AK Parti İl Genel Meclisi Grup Toplantısı dün İGM Başkanı Güray Parçal başkanlığında gerçekleştirildi.

İl Özel İdaresi’nin verimli bir geçirdiğini vurgulayarak sözlerine başlayan İGM Başkanı Güray Parçal; “Okullarımızın bitmesi için sağ olsun Bakan Yardımcımız Mustafa Safran bey Kastamonu İl Özel İdaresi’ne, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne büyük yardımlar yaptı. Yılsonu itibariyle de müteahhitlerimize hak edişlerinin ve alacaklarının yüzde 90’ı ödenmiş oldu. Önceden Strateji Başkanlığımızdan 15 milyon TL bir para almıştık. En son 12’nci ayda Cumhurbaşkanlığımızdan bir milyon TL daha para geldi. Bu parayı Karabük, Çankırı, Kastamonu ve Bilecik aldı. 51 il içinden bu parayı almamız çok iyi oldu. Enerji Bakanlığımızdan bitüm alımı ile ilgili bir çalışmamız oldu. Yeterli seviyede alamadık ama ilk aşamada 300 ton hibe bitüm onayımız çıktı. Bunu da Bakanlığımız sezon başlamadan en kısa zamanda teslim edecek. Yeni yılda biraz daha almaya çalışacağız. Yine Cumhurbaşkanlığımızdan da KÖYDES ödenekleri haricinden Özel İdaremize yüksek bir para almak için elimizden gelen çabaları milletvekillerimiz ve il başkanlarımızla temaslarımız sürüyor. Bugünde Doğan başkanımızda, Cumhurbaşkanlığında görüşmeleri var. Onun için toplantıya katılamadılar. Önceden Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ile yapılan toplantılar neticesinde bazı hibeler almıştık. Bunların neticeleri oluşmaya başladı. 600 civarında bir hibe çöp konteyneri almıştık. Bunun yarısı teslim edildi. Kalan kısmı da 15-20 gün içerisinde gelecek. O toplantıda benim bir vidanjör talebim olmuştu. Mevcut vidanjörümüz yeterli değildi. Bu hibe vidanjörde 10 gün içerisinde İl Özel İdaresi envanterine girecek” dedi.

“AÇILIŞA BAKANLARIMIZ DAVET EDİLDİ”

KÖYDES ödeneklerinin 2019 yılı ödeneğiyle aynı seviyelerde olacağını söyleyen Parçal; “70-80 milyon TL civarında bir para gelecek. Yollarla ilgili ekstra para almak içinde Cumhurbaşkanlığımızda görüşmelerimiz devam ediyor. Yurdun Tepe ile ilgili Kültür Bakanlığımızdan 20 milyon TL para almıştık. Bunu 2019 yılı içerisinde Özel İdaremize aktarmışlardı. Yurdun Tepe’nin Özel İdaremizin de büyük gayretleriyle 12 Ocak’ta açılışı olacak. İhalesinde Yurdun Tepe’ye alıcı çıkmadı. Bunun akabinde Sayın Valimiz ve Genel Sekreterimizle görüşmeler neticesinde bir iktisadi-işletme kurulmasına karar verildi. İGM’den de Özel İdaremiz yetki istedi. Bu yetkiyi de verdik. 100 bin TL’de bir para aktardık. Şu anda hummalı bir çalışma var. Oradaki demir başlarımız, masa ve sandalye vs. alındı. Bir taraftan montajları yapılıyor. Sezonluk olarak da çalışacaklara da eğitimler verildi. Teleferikle ile ilgili eğitimler verildi. İncelemeleri de yapıldı. Buranın açılışına Bakanlarımız davet edildi. Büyük ihtimalle İçişleri Bakanımız, Kültür Bakanımız ile Gençlik ve Spor Bakanımız katılacak. Özel İdaremiz ile Sayın Valimiz güzel bir program düzenlemek için çalışmaları sürdürüyorlar. Bu şekilde de Yurdun Tepe’nin reklamını da yapacağız. Bu sene inşallah bir ivme kazanırız. Seneye de daha yoğun bir şekilde sezona başlarız” diye konuştu.

“BİZİ ARADILAR, BİZDE KENDİLERİNE AÇIKLADIK”

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü’nün, AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Meclisi’nde MHP İl Başkanı Yüksel Aydın hakkındaki söylemlerine değinen Parçal; “Toplantıda Doğan Başkanımız bazı konulara yer verdi. Bu kapsamda hastane ile ilgili yaptığı açıklamalarda MHP İl Başkanı Yüksel Aydın’ın önemi anlaması için kendi eşinin de çalıştığı bir kurum hakkındaki açıklamaların kuruma zarar vereceğini ve çalışanların şevkini kıracağı yönünde açıklamaları oldu. Tabii ki Yüksel bey bu duruma alınmış. Bizi aradılar, bizde kendilerine açıkladık. Eşiyle ilgili bir durum yok. Bu kurumu kötülemek, kendi eşinin de çalıştığı kurumu eleştirmek hoş olmadığını vurgulamak için bu açıklama yapıldı. Eşiyle ile ilgili bir problemimiz yok. Biraz kendileri de alınmış. Sadece en yakınındakinin bile sağlık çalışanı olduğunu vurgulamak için Doğan başkanımız bu söylemde bulundu” şeklinde açıklamalarda bulundu.

BİR OKULA MUSTAFA SAFRAN’IN İSMİNİN VERİLMESİ PLANLANIYOR

Bakan Yardımcısı Mustafa Safran’ın verdiği desteklere değinen Parçal; “Bir okula Bakan Yardımcımızın isminin verilmesi için bir çabamız olacak. Okullarımızın ihtiyaçlarını belirleyip Bakan Yardımcımıza ilettik. Bunların bir kısmı geldi. Okulların ihtiyaçları için yardımcı oldu. Yeni yılın Özel İdare açısında da daha verimli bir yıl olmasını temenni ediyoruz. Bunun içinde İGM olarak gerekli desteği vereceğiz. Yeni yılda programlar yapılmaya başlanacak. 2020 yılı bütçesine sathi kaplamaları da ekledik. Yıllık 50 km. 1’inci kat, 250 km 2’nci kat sathi kaplama yol yapımı koyduk bütçeye. Beton yollardan da verim alındı. Bu yollarda vatandaşımızın hoşuna gitti. Verimli yollarda yapıldı. Beton yol yapımı da devam edecek. İlerleyen günlerde planlamalar yapılacak” dedi.

İlgili Terimler :
TemaFabrika