Dolar : Alış : 5.7690 / Satış : 5.7794
Euro : Alış : 6.4202 / Satış : 6.4318
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu21°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 8261 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

7 kilometrelik tesis bu yıl tamam

08 Temmuz 2015 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»7 kilometrelik tesis bu yıl tamam
7 kilometrelik tesis bu yıl tamam

Ilgaz Dağı Milli Parkı sınırları içerisindeki bölüme kurulan 7 kilometre uzunluğunda piste sahip ikinci kayak tesisinde dün telesiyej mekanik test sürüşü gerçekleştirildi. Test sürüşünde konuşan Vali Şehmus Günaydın, bundan sonraki süreçte güvenlik perdelerinin de tamamlanacağını ifade etti. Güvenlik perdelerinin de tamamlanmasının ardından Kastamonu’nun son dere aranacak ve arzu edilecek bir kayak tesisine kavuşacağını belirten Vali Günaydın; “Burada emeği geçen başta sayın vekillerimiz olmak üzere katkı veren herkese teşekkür ediyoruz.  Daha önceki valimizin bu konuda büyük çabaları emekleri oldu. Bu vesile ile kendisine de teşekkür ediyoruz” dedi.

“BU KAYAK SEZONUNA TESİSİ YETİŞTİRECEĞİZ”

Kayak severler için yaklaşık 7 kilometrelik bir kayak pisti olacağını söyleyen Vali Günaydın, yapılan tesisi diğer tesisle mukayese ederek; “Diğer tesiste vatandaşlar yaklaşık 3 kilometrelik bir alanda kayak keyfi sürüyordu. Bunun iki katı olan bir mesafede daha güzel şartlarda, daha güzel ortamlarda ve daha güzel bir tesiste bu keyiflerini sürdürecekler. Biz bu tesisin tamamlanması için gerekli rusilanlar.com güvenlik perdelerinin ihalesini de inşallah bayramdan sonra yapıyoruz. Bu hafta içesinde de bir aksilik olmazsa ihaleye çıkıyoruz. Onun dışında günü birlik tesisi kaldı. Bunların tamamlanması uzun sürmeyecek. Ufak tefek firmanın kendi taşeronlarıyla olan sorunlarından dolayı gecikmeler olmuştu. Bunları da aştığımız taktirde bu kayak sezonuna tesisi yetiştireceğiz” şeklinde konuştu.

“YOL KONUSUNDA DA BİR SIKINTIMIZ KALMAYACAK”

Kayak tesisi yoluyla ilgili olarak da gazetecilerin soruları üzerine açıklamalarda bulunan Vali Şehmus Günaydın; “Mevcut yolla ilgili daha önce yapmış olduğumuz birkaç tane ihalemiz vardı. Onunla ilgili bir kaynak daha aldık. Onu da tamamlayacağız. Yol konusunda da bir sıkıntımız kalmayacak” dedi.

“BURAYI İŞLETECEK FİRMANIN VEYA KİŞİNİN ÇOK KALİTELİ HİZMET VERMESİNİ İSTİYORUZ”

İşletmesini hangi firma yaparsa yapsın tesisin en iyi nasıl işletileceği noktasında son derece titiz davranacaklarını belirten Vali Günaydın, çok güzel bir tesise sahip olmanın yeterli olmadığını vurguladı. Bunun iyi işletilmesi ve sürdürülebilir olmasının da çok önemli olduğunu ifade eden Vali Günaydın; “Burayı işletecek firmanın veya kişinin çok kaliteli bir hizmet vermesini istiyoruz. Beklentimiz bu yönde” ifadelerini kullandı.

“KOT FARKININ BİRDEN BİRE 500 METRE İNDİĞİ BAŞKA BİR YER YOK”

Vali Şehmus Günaydın kayak tesisiyle ilgili olarak yetkililerden aldığı bilgiler doğrultusunda şunları kaydetti: “Bu rakımda bu kadar yükseklikte birden bire kot farkı 500 metreye iniyor. Kot farkının birden bire 500 metre indiği başka bir yer yok. Çok keyifli bir piste sahibiz. Çok modern bir işletmeye sahibiz. Bunu işletecek olanlarda inşallah en güzel şekilde işletir ve Kastamonu ve bölge ekonomisine ülke ekonomisine önemli hizmetler verir diye düşünüyoruz” dedi.

Çalışmalara 2012 yılında başlandığını altını çizen Vali Şehmus Günaydın, kayak tesisinin normalde geçen sene bitmesi gerektiğini fakat bir takım ara yüklenicilerden kaynaklanan sorunlar nedeniyle bu seneye kaldığını söyledi. Çok büyük bir aksilik olmazsa bu sene tesisi açacaklarını kaydeden Vali Günaydın; “14.5 milyon lira civarında bir harcama oldu. Yolla beraber 20 milyona yakın bir harcamamız olacak” dedi.

“BURASI PROGRAMDA OLMAYAN BİR YATIRIMDIR”

AK Parti Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen, kayak tesisinin programda olmayan bir yatırım olduğunu söyledi.  “O zaman Erdoğan Bektaş Valimiz vardı, çok teşekkür ediyorum. Burada çok emeği vardır. Burası prograda olmayan bir yatırımdır. O dönemki valimizin, bizlerin gayretleriyle programa alınmış bugün ilimize ve ülkemize kazandırdığımız önemli bir tesistir” diyen Milletvekili Gülşen,  tesisin 14 milyonluk bir yatırım olduğunu söyledi.

“KASTAMONU’YA HAYIRLI OLSUN”

Kastamonu için çok önemli bir yatırım olduğunu ifade eden Milletvekili Gülşen, Kastamonu’nun turizme önem verdiğini ifade ederek; “Türkiye’nin gözde kayak tesislerinden birisini ilimize kazandırdık. 3 yıllık bir emeğin sonucu. Şimdi tabi hem siyasi ayağı var. Hem de bürokrasisi var. Özel İdaremiz ve yüklenici firmamız çok gayret gösterdiler. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Eski Spor Bakanımız Suat Kılıç’a da çok teşekkür ediyorum. Onun bize yardımıyla bu tesisi kazandırdık. Hem Erdoğan Bektaş Valimize hem Şehmus Günaydın Valimize hem Akif Çağatay Kılıç Bakanımıza teşekkür ediyorum. Kastamonu’ya hayırlı olsun” diye konuştu.

Telesiyej mekanik test sürüşüne; Vali Şehmus Günaydın, AK Parti Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tahir Zafer Karahasan, Belediye Başkanı Tahsin Babaş ve teknik yetkililer katıldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika