Dolar : Alış : 6.7917 / Satış : 6.8040
Euro : Alış : 7.4065 / Satış : 7.4198
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu20°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 7890 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

‘Adli vakalarda delillere yaklaşım eğitimi’ başladı

12 Şubat 2016 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Kastamonu»‘Adli vakalarda delillere yaklaşım eğitimi’ başladı
‘Adli vakalarda delillere yaklaşım eğitimi’ başladı

Sağlık Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı arasında ‘Acil Sağlık Hizmetleri Personelinin Adli Vakalarda Maddi Delillere Yaklaşımı Eğitimi’ İşbirliği protokolü kapsamındaki eğitimler, Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü, 112 İl Ambulans Servisi Başhekimliği ile İl Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü koordinasyonunda başladı.
Eğitimlerde teorik eğitim ve senaryo uygulama eğitimleri olarak iki kısım halinde İl Emniyet Müdürlüğü Binasındaki eğitim salonlarında yapılırken, amaç her türlü adli vakada acil müdahaleye giden ekiplerin yaralılara tıbbi müdahale yaparken, adli vakanın çözümlenmesinde önemli unsur olan olay yeri ve olay yerindeki delillerin korunması olarak açıklandı.
Teorik eğitimde delillerin tip ve özellikleri, delil olabilecek maddelerle karşılaşan sağlık ekibinin tıbbi müdahale ve sonrasında yapması gerekenler anlatılıyor. Pratik eğitimde hazırlanan adli olay senaryolarına 112 Acil Sağlık ekiplerinin teorik eğitimde anlatılan bilgiler ışığında tıbbi müdahale yapması sağlanıyor.

İlgili Terimler :
TemaFabrika