Dolar : Alış : 6.7917 / Satış : 6.8040
Euro : Alış : 7.4065 / Satış : 7.4198
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu20°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 7890 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

AK Parti adayları Kastamonulularla buluştu

14 Ocak 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»AK Parti adayları Kastamonulularla buluştu
AK Parti adayları Kastamonulularla buluştu


AK Parti Belediye Başkanı Aday Tanıtım toplantısını dün AK Parti MKYK Üyesi, İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli’nin katılımıyla Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Programa AK Parti MKYK Üyesi, İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli’nin yanı sıra TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Hakkı Köylü, AK Parti Milletvekili Metin Çelik, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, eski Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen, ilçe belediye başkanları ile belediye başkan adayları ve çok sayıda partili katıldı.

“AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİ VATANDAŞI MUTLU ETME SANATIDIR”

Programda açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü: “Bundan 1 yıl önce yine bu salonda Sayın Cumhurbaşkanımızın da katılımıyla ilk kongremizi gerçekleştirmiştik. O günden bugüne kadar şahsıma, partimize bizlere destek veren tüm hemşehrilerime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Göreve geldiğimiz günden bu yana oldukça yoğun bir gündemle çalışmaya gayret ettik. Her seçimden zaferle çıkan AK Parti ailesi olarak, bu sefer hedefimiz 31 Mart Mahalli idareler seçimidir. AK Parti’nin yerel yönetimlerdeki başarısı, genel politikalarımıza da yansımıştır. Liderimiz, Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunda, İstanbul’u değiştirmiştir; Türkiye’yi değiştirmiştir. Kastamonu’da AK Parti Belediyeciliğiyle tanışmasından sonra büyük bir değişime uğramıştır. Kastamonu Belediye Başkanımız Sayın Tahsin Babaş, göreve geldikten sonra ürettiği toplam proje bedeli, 270 milyonu bulan bin 16 projeyi hayata geçirmiştir. Yaklaşık 2 günde bir proje gerçekleştirmişiz, bu AK Parti’nin ve Belediye Başkanımızın başarısıdır. İlçelerimiz de boş durmadı; 13 İlçe Belediye başkanımızda gecesini gündüzüne katarak çalıştılar.  Yerel yönetimle, merkezi yönetimin birlikte çalışmasının meyvelerini alıyoruz. Son yıllarda yapılan merkezi hükümet yatırımlarıyla, hem ilimiz hem ilçelerimiz bir başka güzel oldu. İnşallah bundan sonrada daha güzel olacak. Kimin bu çorbada tuzu varsa hepsinden Allah razı olsun. Cumhurbaşkanımızın şu sözünü hatırlatmak istiyorum. AK Parti Belediyeciliği vatandaşı mutlu etme sanatıdır. Bu seçimlere tevazu, samimiyet ve gayret sloganına bağlı kalarak hareket etmemiz gerekiyor. Milletimizden aldığımız güçle, sandıktan yüzümüzün akıyla çıkacağız. Gönül belediyeciliğini Kastamonu’nun tüm ilçelerine, tüm mahallelerine, tüm sokaklarına nakış nakış işleyeceğiz. Unutmayalım ki, Cumhur ittifakı 15 Temmuz ruhunu taşıyan bir ittifaktır. Devletimizi ve milletimizi geleceğe taşıyan bir ittifaktır. Cumhur ittifakının diğer ismi millet aslı zillet ittifaklarla karıştırılmaması gerekiyor. Cumhur ittifakına olan bağlılığımızdan ve sadakatimizden taviz vermeden demokratik bir ortam içerisinde seçim çalışmalarını yapacağımızı belirtmek istiyorum. Her türlü kirli pazarlıkların oluşturulduğu bir seçim süreci bizi bekliyor. Günümüzün ana muhalefet partisi ve onların birlikte hareket ettiği terör örgütünün güdümündeki yapıların bir masa etrafında oturduğunu görüyoruz. Belki bugüne kadar birçok önemli seçim yaşadık ama geldiğimiz noktada Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiç görülmemiş senaryoların yazıldığı birbirinden farklı tuzakların kurulduğu bir dönemdeyiz. Bize karşı yapılan oyunları bozmak için yerel seçimlerde var gücümüzle çalışacağız. Çocuklarımız, geleceğimiz, partimiz, Cumhurbaşkanımız için çalışacağız. Bizler, çok çalışacağız ki terör örgütleri ve işbirlikçilerine göz açtırmamak için daha güçlü olacağız” ifadelerini kullandı.

“NAFİLE ÇABALAR, AK BELEDİYECİLİĞİMİZİN İZİNİ SİLMEYE YETMEYECEKTİR”

Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkanı Adayı Tahsin Babaş; 2014 yılında Kastamonu’yu AK Belediyecilikle tanıştırdıklarını söyleyerek; “Bu süre içerisinde ‘Büyük Türkiye’nin Güçlü ili Kastamonu hedefi doğrultusunda önemli adımlar attık. Hemşehrilerimizin gönüllerine dokunan projeleri hayata geçirdik. Merkezi yönetim ile yerel yönetimin el ele verdiğinde, birlikte çalıştığında nasıl güçlü hizmetler ürettiğini AK Belediyecilik ruhuyla 2014’ten bugüne gösterdik. 2014 Mahalli İdare Seçimlerinden bugüne geçen sürede irili ufaklı toplam bin 16 proje üreterek, Kastamonu’muza 270 milyon 378 bin TL’lik yatırımı kazandırdık. Bakanlıklarımız ile müşterek olarak devam eden çalışmalarımız ile birlikte şehrimize kazandıracağımız yatırım tutarı ise bugün itibariyle yaklaşık 876 milyon TL olacaktır. Dedikodu siyaseti, çamur at izi kalsın anlayışıyla konuşanların gayesi bu yapılan hizmetleri hazmedememektir. Bu nafile çabalar, AK Belediyeciliğimizin izini Kastamonu’dan silmeye yetmeyecektir. AK Belediyecilik ruhu, bizlerin gayretleri, tüm teşkilat mensuplarımızın üstün destekleri ve çalışmaları, aziz hemşehrilerimizin takdiri ve Allah’ın izniyle var olmaya devam edecektir. Atalarımızın da dediği gibi ‘Asil azmaz, bal kokmaz; kokarsa yağ kokar onunda aslı ayrandır’ diyor işimize bakıyoruz” şeklinde konuştu.

“BÜTÇE GELİRİMİZİ 67 MİLYON 392 BİN TL’DEN 175 MİLYON TL’YE TAŞIDIK”

Belediyenin bütçesinde yüzde 156’lık bir artış yakaladıklarını söyleyen Başkan Babaş; “Osmanlı’nın ilk 10 belediyesinden biri olan Kastamonu Belediyemizi, AK Belediyecilik ile buluşturduğumuz 2014 yılından, 150’nci kuruluş yılını kutladığımız 2018 yılına bütçe büyüklüğü olarak yüzde 156’lık bir artışla, bütçe gelirimizi 67 milyon 392 bin TL’den 175 milyon TL’ye taşıdık. Yine 2018 yılı itibariyle tahsilatın tahakkuka oranını yüzde 95’e yükselttik. Burada görülmektedir ki belediyemiz şeffaf mali yapısı, yerinde hizmet üretimiyle vatandaşının güvenini kazanmış ve rekor sayılacak bir tahsilat oranına ulaşmıştır. Gururla söyleyebilirim ki belediyemiz en az borcu olan, gelir ve giderini en iyi şekilde kontrol edebilen, milletimizin emanetine en iyi şekilde sahip çıkabilen bir anlayışla hizmet üretmektedir. İlimizin bir adım daha ileriye gitmesi için, gelecek nesiller için, millete en doğru hizmeti verebilmek için, her alanda güçlü Kastamonu için çalıştık ve köklü tarihimizin bizlere verdiği sorumluluk bilinciyle mücadelemizi sürdürüyoruz. Çünkü bizim mesleğimiz belediyecilik, sevdamız memleketimizdir. 30 yılı aşkın süredir mahallelerimize, sokaklarımıza ve aziz hemşehrilerimize ekibimle birlikte hizmet ediyoruz. Şükürler olsun; görev süremiz içerisinde ayak basmadık, hizmet üretmedik tek bir mahallemiz, sokağımız ve caddemiz yoktur. Ne yaptığımızı çok iyi biliyoruz, ne yapacağımızı ortak akıl ve istişare ile çok iyi planlıyoruz. Bunun için biz proje diyoruz… Biz hizmet diyoruz… Biz Dünya Kenti Kastamonu diyoruz. Şimdi soruyorum; proje üretmek yerine kötüyü çağıran, söylenti ve fısıltı üzerine siyasetini inşa ederek eski Türkiye’nin alışkanlıklarından kurtulamayanlar sizce Kastamonu’ya hizmet edebilir mi? Kastamonu’yu hedeflerine ulaştırabilir mi? Biz yeni dönemde de ‘Durmak Yok Yola Devam’ diyoruz. Yeni projelerle Kastamonumuzun hızlı yükselişini sağlamak için tüm gücümüzle çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

“HER MAHALLEYE 5 PROJE HAZIRLADIK”

Her mahalle için proje hazırladıklarını vurgulayan Başkan Babaş; “Kastamonu’muz için üreteceğimiz yeni projelerimizi öğrenmekte bizim kadar heyecanlı olduğunuzu biliyorum. Bugüne kadar yaptığımız hizmetlerle gönüllere dokunduğumuz gibi önümüzdeki dönemde de gerdanlık misali 5’i 1 yerde başlığıyla her mahalleye 5 proje hazırladık. Bu kapsamda mahallelerimize toplam 100 proje yapacağız. Yine şehrimizin genelinde 25 dev projeyi hayata geçireceğiz. Seçim süresince, içeriğinde yeni şehir içi ulaşım planlaması, gençlik projeleri, otopark projeleri, sağlık alt yapı projeleri, amatör spor kulüpleri destek projeleri barındıran toplam 125 projeyi hemşehrilerimize açıklayarak yine gönüllere dokunacağız. Koruma revize imar projemiz çerçevesinde yaklaşık 3 bin binayı restore ederek tarihe dokunacağız. Yeni revize imar çalışmamız ile modern bir Kastamonu’yu oluşturmaya gayret gösterdik ve göstermeye devam edeceğiz. AK Belediyeciliğin üretken ve şehrine değer katan anlayışından asla ödün vermeyeceğiz. Kısır çekişmelere girmeyecek, işimiz olan Belediyeciliğe ve sevdamız olan memleketimize yoğunlaşmaya devam edeceğiz” dedi.

“HER ALANDA HASSAS HİZMET PROGRAMI UYGULADIK”

Görev sürecinde yaptıkları çalışmalara değinen Başkan Babaş; “Görev süremiz içerisinde 35 bin metrekare alanlı kamyon garajı. Tarihi dokuya uygun restore edilen 10 adet taksi durağı. 20 bin 604 metrekare desenli asfalt. 1 milyon 214 bin 100 metrekare sıcak asfalt yol. 472 bin 98 metrekare sathi kaplama asfalt yol. 299 bin 773 metrekare beton parke yol. 121 bin 279 metrekare tretuvar. 261 bin 937 metre sanat yapısı. 197 adet çocuk oyun parkı. 70 adet kondisyon alanı. 5 adet mahalle parkı. 24 bin metrekare toplam alan ve 200 araçlık otoparkıyla Turhan Topçuoğlu Şehir Parkı. 7 bin 240 adet ağaç dikimi. 491 bin adet çiçek üretimi ve dikimi 238 adet peyzaj proje uygulaması ve sayamadığım daha nice hizmetler gerçekleştirdik. Bizler Belediyeciliği sadece bu hizmetlerle sınırlandırmadan, hayatın her alanında vatandaşa hizmet götürmek ve vatandaşı mutlu etmek olarak gördük. Bu düşünce ile teknik alt ve üst yapı hizmetlerinin yanı sıra, kültür ve sanat hizmetlerinden sosyal yardımlara, sağlık ve spor hizmetlerinden eğitime, tarihi ve kültürel değerlerin ihyasına kadar her alanda hassas ve ayrıntılı bir hizmet programı uyguladık. Cihan Padişahımız Fatih Sultan Mehmet Han’ın ‘Hüner bir şehir bünyâd etmektir. Reâyâ kalbin âbâd etmektir!’ sözü bizim hizmet anlayışımızın adeta özetidir. Geride bıraktığımız süreçte medeniyet şehri Kastamonumuzun ecdat yadigârı eserlerini ayağa kaldırmak üzere Tarihi bir dönüşüm ve değişim projesini başlattık. Sokak sağlıklaştırma projelerimiz kapsamında yaklaşık 300 adet tescilli ve tescilsiz binanın cephe iyileştirmesi, 30 adet asırlık konak restorasyonuyla, mahalle, meydan, çarşı ve sokaklarımız da tarihin ihtişamını yeniden gün yüzüne çıkarttık ve çıkartmaya devam ediyoruz. Bu doğrultuda 2018 yılında şehrimiz Türk Dünyası Kültür Başkenti unvanını kazandı. Bu sürede kentimizi yaklaşık 2 milyon kişi ziyaret etti. Bacasız sanayi tabir edilen turizmin, sürdürülebilir olabileceği böylelikle kanıtlandı. Tarih ve kültür şehri Kastamonumuzda yaptığımız çalışmalar, Tarihi Kentler Birliği tarafından üç yılda üç ödül ile onurlandırıldı. Bu başarı tüm Kastamonu’nun dur. Bu başarı tüm hemşehrilerimizindir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile Kale ve çevresinde çok önemli bir projenin startını geçtiğimiz günlerde verdik. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’un da destekleriyle geçtiğimiz hafta toplam 200 milyon TL’nin üzerinde bir yatırımı Kastamonumuza kazandırmak üzere ihale çalışmalarını hızlandırdık. UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi ve UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Listesi’ne ilimizin adını yazdırmak için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Önümüzdeki süreçte turizmi olması gereken seviyeye çıkartmak için bu seferberliği sürdüreceğiz. İnanıyorum ki bacasız sanayiyi tam olarak devreye geçirdiğimiz de ilimiz ekonomisi ve istihdam alanları gelişecektir” diye konuştu.

“İSTİHDAMIN ARTMASINI SAĞLAYACAĞIZ”

Açıklamalarına devam eden Başkan Babaş; “Kastamonumuzun gelecekte yaşaması muhtemel içme suyu ve tarımsal sulama sorunu yaşamaması için, 120 milyon TL yatırım bedelli Kırık Barajı ve buna bağlı olarak yapılacak 625 milyon TL yatırım bedelli yeni Ankara yolu yapımı devam etmektedir. Bugün geldiğimiz noktada elhamdülillah her noktaya ulaşan her sorunu çözen bir belediye var. Çöpten yılda 8 milyon kilovat elektrik üreterek 7 bin konutun elektrik ihtiyacını karşılayan, gelirinin yüzde 57.25’ini mahalli idareler birliğine kazandıran enerji tesisini Kastamonumuza kazandırdık. Bu gibi çalışmalarla Türkiye’nin en temiz şehri unvanını elinde bulunduran bir Kastamonu var. Bugünde bu çalışmaların devamı olarak Sıfır Atık projesi kapsamında alınması gereken tedbirleri uygulayarak kurumlarımız başta olmak üzere şehrimizin genelinde bir kampanyayı başlatacağız. Yine çevremize verdiğimiz önem doğrultusunda hükümetimizin bez torba kampanyasına katkı sağlayarak hemşehrilerimize bez torba dağıtımını önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğiz. Sosyal Proje dalında Çocuk Trafik Eğitim Parkuru projemizle Türkiye birinciliğini elde ettik. 9 bin 197 çocuğumuz bu parkurumuzda eğitim alarak sertifika sahibi oldu. Yine 75 haneye hizmet veren Yaşlı Bakım Merkezi, 150 yardıma muhtaç ailemize hizmet eden Sosyal Marketimizi hayata geçirerek ihtiyaç sahiplerimizin yanında olduk ve olmaya devam ediyoruz. Ev hanımlarının üretime katılması adına Sarı Konak Kadın Kooperatifimizi kurduk. 52 girişimci ev hanımına 107 bin 600 TL Mikro Kredi desteğimiz ile sermayelerini verdik ve vermeye devam ediyoruz. Böylelikle üretime ve ekonomiye katkı sağlamayı hedeflerken, şehrimizin değerlerini de geleceğe en iyi şekilde taşımayı amaçlıyoruz. 624 üyeli toplam 546 bin metrekarelik alana kurulacak Maslak Yeni Küçük Sanayi Sitesi’ni inşallah önümüzdeki süreçte tamamlayacağız. Burada hızlı bir çalışmayı Kooperatifimiz ile birlikte yürütüyoruz. 400 dönüm arazi üzerinde kurulacak olan yeni ilave Organize Sanayi Bölgemiz ile üretim ve istihdama katkıda bulunmak adına gereken çalışmaları yapıyoruz.  Yine Organize Sanayi Bölgemizin ihtiyaçlarını biliyoruz ve üreticilerimizin talepleri doğrultusunda burada da üzerimize düşeni yaparak istihdamın artmasını sağlayacağız. Millet Kıraathaneleri, Robotik Kodlama atölyesi ve 11 adet Semt Sahasıyla, geleceğe yön verecek gençlerin sporla, bilgiyle ve bilimle yetişmesine katkı sağlamayı sürdüreceğiz. Kastamonu Ahşabı’nı marka yapmak adına yürüttüğümüz çalışmalarımız hızla sürmekte. Bu çalışmalar önümüzdeki süreçte daha iyi noktaya gelecektir. Kastamonu ahşabının istediğimiz seviyeye gelmesi yeni zanaatkarların ortaya çıkmasını sağlayacak dolayısıyla üretime ve istihdama katkı sağlayacaktır. Bu doğrultudaki faaliyetlerimizden 8’inci Ahşap Fuarı’na davet ettiğimiz sektör temsilcilerinin yaklaşık 60’ının üreticilerimiz ile irtibata geçerek ürün siparişi vermeleri sağlanmıştır”  ifadelerini kullandı.

“HER HİZMET KASTAMONUMUZU ZAFERE TAŞIYACAKTIR”

Başkan Babaş son olarak; “Ecdadımız ‘Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz’ demiştir. Sizlerin büyük destekleriyle tarlada izimiz harmanda yüzümüz vardır. Bundan sonrada olmaya devam edecektir. İnanıyorum ki gelecek nesiller için, güçlü Kastamonu için yine hep birlikte çalışacak hep birlikte kazanacağız. Cennet vatanımızın muasır medeniyetler seviyesine ulaşması hatta bu seviyenin üzerine çıkmasının, Partimizin 2023, 2053 ve 2071 vizyonlarına ulaşabilmesinden geçtiğinin bilincindeyiz. Bu bilinçle mukaddes davamızın bir eri olmak çok önemlidir. Değerli dostlarım liderimizin de dediği gibi; bu kutlu dava kalıcı, isimler ise fanidir! Bu şuurla gerçekleştirdiğimiz her hizmet Kastamonumuzu zafere taşıyacak, Türkiye’yi zafere taşıyacaktır. İlimize 30 yıl boyunca cadde cadde, sokak sokak hizmet etmiş bir kardeşinizim. Bu mukaddes memlekette doğdum, bu mukaddes memlekete yaşadım, bu mukaddes memlekete hizmet ediyorum ve bu mukaddes memlekete öleceğim… Benim için bundan daha büyük onur ve gurur olamaz. Rabbime her gün bana mukaddes şehrimize hizmet fırsatı verdiği için şükrediyorum… Aziz hemşehrilerime ve dava arkadaşlarıma, şahsıma her daim göstermiş oldukları teveccühten ötürü şükranlarımı sunuyorum.  Bizlerin kazandığı her başarı Kastamonu’nun ve Kastamonu halkının başarısıdır. Tüm projelerimiz dava arkadaşlarımızın ve aziz hemşehrilerimizin büyük destekleriyle hayata geçmiştir.  Birlik ve beraberlik içerisinde daha büyük işlere imza atacağımızı biliyoruz. Bundan ötürü tevazu, samimiyet ve gayret ile Önce Millet Önce Memleket diyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin geleceğimiz için, ülkemizin bekası için, birlik ve beraberliğimiz için oluşturduğu Cumhur İttifakı ruhu bizlerin kırmızı çizgisidir. Çünkü; Cumhur İttifakı’nın içerisinde gönül vardır, ülke sevdası vardır, karşılıklı saygı vardır. Bizler daima adımlarımızı buna göre attık ve atmaya da devam edeceğiz. Cennet vatanımızın bekası için kurulan ve sadece bir seçim ittifakı olmadığını bildiğimiz Cumhur ittifakı bu nedenlerden ötürü çok önemlidir” dedi.

“AK PARTİ KADROLARININ TÜRKİYE’Yİ BÜYÜTME MÜCADELESİ VAR”

AK Parti Milletvekili Metin Çelik yerel seçimlere değinerek; “İnşallah usanmadan, durmadan çalışacağız ve 31 Mart akşamı hep birlikte sevineceğiz. Bizim tek bir amacımız var. 16 yıldır bu memleketi yönetiyoruz. AK Parti kadrolarının Türkiye’yi büyütme mücadelesi var. Türkiye’nin geçmiş sorunlarını, milletimizin yaşadığı sıkıntıları sona erdirme, milletimizi dünyanın en refah yaşayan milletler arasına sokmak mücadelesi veriyor. Onun için Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde 16 yıldır Kastamonu’muza büyük hizmetler yaptık. Yıllarca biriken sorunları bir bir sona erdirdik. Çok ilçede belediyelerimizle birlikte hizmetlerimizi hayata geçirdik. Biz sizlere hizmet etmekten gurur duyuyoruz. Bir iki yıl içerisinde Kastamonu’daki AK Parti belediyeciliğin farkındalığını hissettirdik. 31 Mart’ta bu 5 yıllık hizmet karnesi halkımız en iyi şekilde verecekler. Kastamonu 13 bin metrekare ile büyük bir coğrafya. Bu coğrafyada hep birlikte hizmet edeceğiz. Merkez dahil 20 ilçeyi almamız için hiçbir sebep yok” diye konuştu.

“ARKADAŞLARIMIZDAN BEKLENTİM ADAYLARA DESTEK OLMALIDIR”

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Milletvekili Hakkı Köylü; “Yağan yağmurda ve karda beraber yürümeye devam edeceğiz. Belediye Başkan adaylarımızı seçerken, incelemeler yapıldı, görüşler alındı ve sonuçta bir karar verildi. Biraz sonra açıklanacak adaylarımızı belirledik. Aday adaylarımız vardı. Hepsi değerli kişilerdi. O arkadaşlar aramızda kişileri tercih ettik. Bundan sonra bize düşen bu adaylarımızın peşinde olmaktır. Gerçekten AK Parti ile ise, gerçekten ilçesine hizmet etmek istiyorlarsa, aday gösterilen arkadaşa destek olurlar. Partili olmak, demokrasiye inanmak bunu gerektirir. Arkadaşlarımızdan beklentim adaylara destek olmalıdır” ifadelerini kullandı.

“KASTAMONULULAR GERÇEKTEN ÇOK ŞANSLI”

AK Parti MKYK Üyesi İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli, Kastamonu’nun güzelliklerine değinerek sözlerine başlayarak; “Uzun yıllardan sonra Kastamonu’da olmaktan memnuniyet duyuyorum. Kastamonu’yu ve Kastamonu güzelliklerini bir kez daha gördüm. Kastamonu vücudumuzun bağışıklık sistemini düzenleyen bitkiler buradadır. Üryani eriğinden tutun, siyez buğdayına kadar sarımsağa uzanan pirinç ve pastırmayla bilimsel olarak tescillenmiş ve uluslararası ürünleri vardır. Kastamonulular gerçekten çok şanslı. Bizde bu şanslardan faydalanıyoruz. Kastamonu’dan, Kastamonululara bu güzelliklerinden dolayı teşekkür ediyorum, şükranlarımı sunuyorum. Önümüzde yaklaşan 31 Mart seçimleri var. Milletimizin karşısına yeniden çıkacağız. Cumhurbaşkanlığı liderliğindeki verilen hizmeti icraat etmek için tekrar milletimizin karşısına çıkacağız. 16-17 yıl kesintisiz görevde bulunan sadece Türkiye’de değil, dünyada da çok fazla lider yoktur. 2019 yılında 310 milyar tasarruf elde ediliyor. Bu para faizcilere aktarılmıyor, millete aktarılıyor. AK Parti olmasaydı faizcilere 400 milyar TL’ye yakın ödenecekti. Daha önce zenginlerin cebine giden bu paralar milletin menfaatine gidiyor. Bu milletin kaynakları millete hizmet için kullanılacak. Kemal Kılıçdaroğlu ve onu destekleyenlere sesleniyorum; boşuna çabalıyorsunuz” dedi.

“YILLIK 8 İLA 10 MİLYAR DOLAR ARASINDA BİR GELİR ELDE EDECEĞİZ”

AK Parti MKYK Üyesi İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli; “Montrö Boğazlar Sözleşmesi’ne göre boğazdan geçen hiçbir gemiye müdahale edemiyoruz. Dokunamayız. Özellikle her yıl boğazdan geçen yakıt yüklü tankerler İstanbul için büyük bir tehdit oluşturuyorlar. Fakat antlaşmadan dolayı müdahale edemiyoruz. Bir kaza İstanbul’u mahveder. Sayın Cumhurbaşkanımız bunu Belediye Başkanı iken görüyor. Bundan dolayı boğazda alternatif güzergah olarak Kanal İstanbul Projesini hayata geçirmek istiyor. Bu proje gerçekleştiğinde bütün boğazdan geçen trafik oraya yönlendirilecek. Montrö Boğazlar Sözleşmesi Kanal İstanbul’da geçerli olmadığı için buradan geçen bütün gemileri bizim kontrol etme şansımız olacak. Ayrıca her gemiden geçiş parası alabiliriz. Aslında çok büyük bir kaynak. Yıllık olarak yaklaşık 8 ila 10 milyar dolar arasında bir gelir elde edeceğiz. Hem İstanbul’u tehdit altında olmaktan kurtarıyoruz. Hem de geçiş ücretini almaya başlayacağız. Bu projeye karşı çıkıyorlar. Şu anda boğazlarımızdan para ödemeden gemi geçiren ülkeler buna karşı çıkıyorlar. Bu projenin yapılmamasını istemek, o ülkelerin, o şirketlerin menfaatlerini savunmak anlamına geliyor. O nedenle bu millete onlara geçiş vermiyor. Kılıçdaroğlu 31 Mart seçimlerden sonra orada duramaz” dedi.

“CUMHURBAŞKANIMIZ LİDER OLDUĞU SÜRECE AMAÇLARINI BAŞARAMIYORLAR”

Türkiye’nin de içinde bulunduğu coğrafyanın yeniden şekillendirilmesinin istendiğini söyleyen Canikli; “1915 yılında bu bölgeye cebren işgal eden ülkelerin yarım kalan hesaplarının peşinde olduğunu görüyoruz. Türkiye’nin sınırlarını bu emellerini daha rahat yapabilecekleri bir hale getirmeye çalıştığını görüyoruz. Suriye’nin üzerinde oluşturulacak, terör örgütleri tarafından yönetilecek bir ülkeye Türkiye’nin topraklarının yüzde 25 katmak için çabalıyorlar. Hedeflerine ulaşamadılar. Saldırılarının temeli budur. Türkiye’ye kadar çok saldırı oldu ki, hiçbir devlet bu boyutta saldırılara maruz kalmadılar. Amaçları Cumhurbaşkanımızı bu millete hizmet etmekten uzaklaştırmak. Cumhurbaşkanımız lider olduğu sürece bu amaçlarını başaramıyorlar. Onun için bütün hatlarıyla yükleniyorlar. 2002’deki bir ortamı ve Türkiye’ye savunma sanayisi alanında ulaştığı seviyeyi düşünün. 2002’de Türkiye, ihtiyacı olan silah, mühimmat, füze neyse, tank, top ihtiyacı olan bütün bu savunma ürünlerini sadece yüzde 18’ini kendi yerli ve milli imkanları ile üretebiliyor” şeklinde konuştu.

AK PARTİ’NİN ADAYLARI

Konuşmaların ardından AK Parti’nin Belediye Başkan Adayları olan merkez Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş, Abana Belediye Başkan Adayı Yunus Akgül, Ağlı Belediye Başkan Adayı Muharrem Dinç, Araç Belediye Başkan Adayı Güngör Çetin, Azdavay Belediye Başkan Adayı Osman Nuri Civelek, Bozkurt Belediye Başkan Adayı Muammer Yanık, Cide Belediye Başkan Adayı Nejdet Demir, Çatalzeytin Belediye Başkan Adayı Musa İhsan Uğuz, Daday Belediye Başkan Adayı Hasan Aydemir, Devrekani Belediye Başkan Adayı Engin Altıkulaç, Doğanyurt Belediye Başkan Adayı Ahmet Kaya, Hanönü Belediye Başkan Adayı Serkan Uçar, İhsangazi Belediye Başkan Adayı Zühtü Danacı, İnebolu Belediye Başkan Adayı Mustafa Hüner Özay, Küre Belediye Başkan Adayı Kemal Bakır, Pınarbaşı Belediye Başkan Adayı Şenol Yaşar, Seydiler Belediye Başkan Adayı Oğuz Yılmaz, Şenpazar Belediye Başkan Adayı Cem Çınar, Taşköprü Belediye Başkan Adayı Hüseyin Arslan ve Tosya Belediye Başkan Adayı Kazım Şahin tek tek sahneye çıkarak Kastamonuluları selamladı.

Program fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

İlgili Terimler :
TemaFabrika