Dolar : Alış : 5.7921 / Satış : 5.8025
Euro : Alış : 6.5133 / Satış : 6.5250
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu9°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 8187 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

AK Parti, Anadolu Jet ile görüşecek

02 Kasım 2018 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»AK Parti, Anadolu Jet ile görüşecek
AK Parti, Anadolu Jet ile görüşecek

İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantıları öncesinde AK Parti Grup Toplantısı dün AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü başkanlığında gerçekleştirildi.
KÖYDES programlarına ve İl Özel İdaresi’nin programlarına değinen AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü; “KÖYDES programları, İl Özel İdaresi tarafından hazırlanan programlar olsun yıl içinde gerçekleşen programların sonuna geldik. İl Genel Meclisi üyelerimiz ve teşkilatımızın yapılan işlerin takipçisidir. Sıcak asfalt yapılan yerlerini basın mensuplarıyla gezmeyi planlıyoruz. Kalitede yapılan yollar müthiş bir konfor ve araçlarımız için kullanma zevkinin yoğun olduğu yollar oldu. Şehirlerarasında olan kaliteyi sıcak asfaltla köylerimize taşımış olduk. 1 ya da 2 yılda bitecek program içinde yollarımız bitmeyecek. Önümüzdeki yıllarda geriye dönük bakmadan uzun süreli sağlıklı bir şekilde yollarımızı kullanacağız. Yollarımız vatandaşlarımıza ve köylülerimize hayırlı olsun. Kazasız ve belasız yollardan seyahat edilmesini diliyoruz” diye konuştu.
“KASTAMONU’YA EN FAZLA ÖDENEĞİ ALMAYI HEDEFLİYORUZ”
Ülkenin ekonomik durumuna değinerek sözlerine devam eden Ünlü; “Ülkemiz üzerinde oynanan ekonomik oyunu bir bir bozmaya başladık. Dolar kuru birçok manipülasyonlara rağmen geriledi ve gerilemeye devam ediyor. Başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Doların dış baskı ile yükselişini engellemiş durumdayız. Maliye Bakanımız tarafından açıklanan ekonomik pakette hem piyasalarımız rahatlayacak hem de esnaflarımız faydalanacak. Birçok konuda alınan bu kararlar ekonomimiz üzerindeki oyunları yok etmeye yöneliktir. Türkiye üzerinde oynanan oyunlarda biz mücadeleye devam edeceğiz. Mücadelemiz bitmeyecektir. Dış güçlerin oyunlarını güçlü lider, güçlü AK Parti ve güçlü bir iktidar sayesinde bozacağız. Geçen sene Kastamonu en fazla ödeneği aldı. Gerekli kişilerle konuşarak Kastamonu’ya en fazla ödeneği almayı hedefliyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda İstanbul’da açılan havalimanımız bizim için çok anlamlı. Türkiye en büyük havalimanını yapıyor. Almanya havalimanını bitiremezken, Türkiye kısa bir sürede havalimanını bitirdi. Bu Türkiye’nin gücünü, istikrarını gösteriyor” ifadelerini kullandı.
“ANADOLU JET FİRMASIYLA GÖRÜŞMEK İSTİYORUZ”
Pegasus’un ilimizdeki uçak seferlerini iptali konusunda açıklamalarda bulunan Ünlü; “Kastamonu Havalimanı’nda ise Pegasusla görüşmelerimiz oluyor. Özel bir şirket olduğu için kendi kararlarını değiştirmek zor oluyor. Anadolu Jet firmasıyla görüşmek istiyoruz. İnşallah Anadolu Jet’ten olumlu bir sonuç bekliyoruz. Hava şirketleri karlılık oranı ve yolcu sayısına bakıyorlar. Önümüzdeki yıl içinde güney illeri için çaba gösteririz” dedi.
“EKONOMİK SALDIRININ ALTINDAN KALKACAĞIZ”
Açıklamalarına devam eden Ünlü; “Gezi Parkı’nın aslında 2 ya 3 ağacın kesilmesi demek olmadığı anlaşıldı. Gezi Parkı eylemlerine çıkanlar 3’üncü havalimanımızın yapılmasını istemiyorlardı. Gezi Parkı eylemlerinde köprü, havalimanı, nükleer santralin yapılmasını istemediklerini söylediler. Gezi Parkı tamamen bahaneydi. Türkiye’nin ilerlemesini, güçlenmesini istemeyenlerin oluşturduğu bugünkü eylemdi. Allah şükür o eylemi de 15 Temmuz’u da geçirdik. Ekonomik saldırının altından kalkacağız. Aziz millet ve kararlı AK Parti hükümetiyle birlikte tüm zorlukların içinden çıkacağız. Türkiye sınırında içeride ve dışarıda terörle ilgili mücadele devam ediyor. 450 terörist etkisiz hale geldi. Kobani’ye Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından top atışı yapıldı. Sınırımızdaki mücadelemiz sürüyor” şeklinde konuştu.
“KASTAMONU’NUN YAKALADIĞI İVMEYE GIPTA İLE BAKILIYOR”
Karabük’e bağlanmak isteyen köyleri ziyaret edeceklerini vurgulayan Ünlü; “Karabük’e bağlanmak için referanduma giden köylülerle konuşacağız. Kastamonu nüfusuna bağlı olmanın özelliklerini anlatacağız. Dertlerini dinleyeceğiz, çözüm yolları üreteceğiz. Sinop, Karabük, Çankırı AK Parti hükümeti zamanında gelişmesi ortadadır. Diğer iller Kastamonu’nun ilerlediğini söylüyorlar. Kastamonu’nun yakaladığı ivmeye gıpta ile bakılıyor” dedi.
“GENEL MERKEZDEN BİR TALEBİM OLMADI”
Belediye Başkanlığı’na aday olacağı yönündeki söylentilere de değinen Ünlü; “Yaklaşık 1 yıldır İl Başkanıyım. İl Başkanı olarak belediye başkanlığı konusunda genel merkezden bir talebim olmadı. Ben genel merkezime il başkanı olarak devam etmek istediğimi belediye başkanlığı gibi düşüncem olmadığını söyledim” ifadelerini kullandı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika