Dolar : Alış : 5.3429 / Satış : 5.3526
Euro : Alış : 6.0908 / Satış : 6.1018
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu2°CSisli

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 8033 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

AK Parti Gençlik Merkezi kapılarını açtı

23 Nisan 2018 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»AK Parti Gençlik Merkezi kapılarını açtı
AK Parti Gençlik Merkezi kapılarını açtı

AK Parti Gençlik Kolları’nın Kuzeykent’te hizmete kazandırdığı Gençlik Merkezi’nin açılışı geçtiğimiz gün gerçekleştirildi. Açılış törenine AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, Milletvekilleri Metin Çelik ve Murat Demir, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Musa Kalafat, AK Parti Kadın Kolları il teşkilatı, belediye meclis üyeleri, önceki dönem milletvekillerinden Musa Sıvacıoğlu ile çok sayıda genç katılım sağladı.
AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Musa Kalafat, açılışta konuşmasında gençlerin önemine dikkat çekerek, daha önce çalışma yapabilecek odalarının dahi olmadığını şimdiyse nezih bir ortamda faaliyetlerini gerçekleştireceklerini belirtti. Kalafat; “Bizim çalışma yapabilecek odalarımız bile yoktu. İmkanlarımız çok sınırlıydı. Artık çok daha fazla imkanlarımız var. Teşkilat çalışmalarımızı yapacağımız, üniversite ve lise gençliğine hizmet edecek çok güzel, çok daha nezih bir ortamımız ve binamız var” dedi.
Gençliğe yönelik hizmetleri arttıracaklarını belirten Kalafat, Gençlik Merkezi’nin hizmete kazandırılmasında destek olan herkese teşekkürlerini iletti.
“ARTIK DAHA FAZLA İMKANIMIZ VAR”
Kalafat yaptığı konuşmada; “Gençliğimiz için çok güzel hizmetlere yarayacak bir teşkilat binasının, gençlik merkezinin açılışını yapmanın onurunu, gururunu yaşıyoruz. Buranın açılmasında çok büyük emekleri olan saygıdeğer belediye başkanımıza teşekkür etmek istiyorum. İç tefrişatında başından sonuna kadar destekçimiz oldu, kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Bizim çalışma yapabilecek odalarımız bile yoktu. İmkanlarımız çok sınırlıydı. Artık çok daha fazla imkanlarımız var. Teşkilat çalışmalarımızı yapacağımız, üniversite ve lise gençliğine hizmet edecek çok güzel, çok daha nezih bir ortamımız ve binamız var. Bu binada üniversiteli ve liseli kardeşlerimiz günlük sosyal faaliyetlerini yapabilecekler, çaylarını ücretsiz içebilecekler. İçeride geleneksel Türk oyunlarımız var. Sosyal faaliyetlerini bu şekilde alt katta gerçekleştirebilecekler. Orta katta toplantı salonu, kütüphane, mescit ve sohbet ortamı oluşturabileceğimiz imkanlarımız var üst kat da yine öyle. Allah nasip ederse burada, gençliğe yönelik hizmetlerimizi arttırmayı düşünüyoruz” dedi.
“BİZİM GENÇLİKTEN DAHA FAZLA ÜMİTLİ OLMAMIZ LAZIM”
Gençlikten ümitli olunması gerektiğini söyleyen Kalafat; “Biz kendi içimizde dahi gençliğin iyi yere gitmediğini konuşurduk. Ama 15 Temmuz’da Sayın Cumhurbaşkanımızın, liderimizin bir sözüyle bu gençlik vatan millet söz konusu olduğunda meydanlara indi. Bu gençlik sonuna kadar ülkesine ve liderine sahip çıktı. Bu gösteriyor ki, bizim gençlikten daha fazla ümitli olmamız lazım. Biz gençlikten umutluyuz. Kendimizi daha iyi daha güzel çalışmalar yapabilecek durumda hissediyoruz. Bu noktada büyüklerimizin, il başkanımızın, milletvekillerimizin, belediye başkanımızın desteği her zaman bizimle oldu, kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Biz onların izinden, sayın cumhurbaşkanımızın izinden Allah’ın izniyle dimdik bir şekilde yürümeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Gençlerin beka sorunu olduğunda dimdik meydanlara çıktığını hatırlatan Kalafat: “Önümüzde 24 Haziran’da yapılacak bir seçim var. Söylediğim gibi, gençlik, ülkenin beka sorunu olduğu her zaman dimdik meydana çıktı. İnşallah 24 Haziran seçimlerinde de gençlik her zaman olduğu gibi dimdik bir şekilde, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde hedeflere doğru ilerleyecek” dedi.
“GENÇLİK İÇİN ÇOK ÇALIŞMAMIZ LAZIM”
Belediye Başkanı Tahsin Babaş da açılışta konuşma gerçekleştirdi. Gençlik için çalışmalar yaptıklarını ve gençlik için çok çalışmaları gerektiğini belirten Babaş; “Gençlik Merkezi’nin hem gençlerimize hem de ilimize hayırlı olmasını diliyorum. Gençlik için çok çalışmamız lazım. Yaptıklarımızı yeterli bulmuyorum. Ufak tefek şeylerle yetinmememiz lazım. Ciddi bir programı önümüze koyup, gençlerle ilgili çalışmalarımızı sürdürmeliyiz. Özellikle lise ve üniversite çağındaki gençlerimizi ne kadar doğruya, iyiye, güzele sevk edebilirsek; bizim en büyük avantajımız da bu olacaktır. Hem yerel yönetimler hem de genel yönetimler açısından bu konuda yapılacak çalışma takvimi çok önemli. İyiye yönlendirilemeyen gençler kötü yollara gidiyor. Sosyal faaliyetler çok önemli. Yaptırdığımız anketlerde sosyal yaşam alanları başta geliyor. Ne kadar çok sosyal yaşam alanı yapabilirsek gençlerimizi bu yönlere yönlendirebiliriz” diye konuştu.
“EN ÇOK ARZULADIĞIM ŞEY MAHALLE GENÇLİK EVLERİ”
Gençlik Merkezlerinin her mahalleye yayılması için limitsiz imkan tanıdığını belirten Babaş; “En çok arzuladığım şey mahalle gençlik evleri. Birisi gelse bana dese ki, her mahallede gençlik merkezi açmak istiyorum, her türlü desteği veririm. Limitsiz. Gençlik Evi’ni açacaksınız, kütüphanesi olacak, sohbet yerleri olacak. Yeter ki buralarda bizim gencimiz olsun. Buralarda kitap okusun, geleneksel oyunlarımız oynansın. Yerel yönetim olarak, üniversite gençliğimize elimizden geldiği kadar destek olmaya devam ediyoruz. Gençler tarafından ne talep gelirse elimden geldiği kadar karşılıksız bırakmıyorum. Yeter ki gençler olarak siz talep edin. Üniversite gençliğimiz en çok ev sahiplerinden şikayetçiler. Ev kiralamalarında büyük sıkıntıların olduğu bana iletiliyor. Vatandaşlarımıza söylüyoruz, onlar da bizim çocuklarımız. Üniversitenin gelişmesi, gençlerin Kastamonu’yu sevmeleri biraz da halkımızın bu konudaki tutumuyla alakalı. Bu konu ciddi bir konu. Öğrencilerden yüksek ücretlerin istendiği iletiliyor. Bu uygun bir uygulama değil. Bu konuda duyarlı olursak öğrencilerimizin sorunlarını bir nebze olsun çözmüş oluruz” ifadelerini kullandı.
“GENÇLİK KOLLARIMIZIN ÇALIŞMALARI ÇOK ÖNEMLİ”
AK Parti Milletvekili Murat Demir ise; “Ben ilk olduğunu yeni öğrendim, Kastamonu’da gençler için en önemli eksiklerden bir tanesi demek ki buymuş. Bunun il genelinde mahallelere yayılması hatta ilçelere dahi yayılması lazım. Gençlik gerçekten önemli. Gençlerimizden ilgi alakayı kesersek bazı kötü sonuçlar doğduğunu biliyoruz. Gençlik kollarımızın il ve ilçelerde yapacağı çalışmalar gerçekten çok önemli. 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerimiz hayırlı uğurlu olsun. Bu Gençlik Merkezimiz o anlamda iyi bir hizmet verecek diye düşünüyorum. Sizler sahadasınız zaten biliyoruz ama etkin bir çalışma süreci başlayacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu dönemki seçim sisteminde, özellikle sosyal medya üzerinden etkin bir çalışma yapacağını, kendisi bizzat iletti. Bu anlamda da gençlerimize çok büyük iş düşüyor. Özellikle bu tür gençlik merkezlerini sosyal ağları iyi kullanma anlamında rahat ve etkin bir şekilde kullanmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.
“BİRİ DİRENİYOR, BİRİ İŞ YAPMAK İSTİYOR”
24 Haziran seçimleriyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Demir; “Önümüzdeki bu seçimin tarihi o kadar etkin bir zaman ki, Sayın Cumhurbaşkanımız çok akıllı bir siyasetçi olduğunu, belki de dünyada siyaseti en iyi bilen tek kişi olduğunu bir kez daha ispatladı. Bütün dünyayı adeta ters köşeye yatırdı, 60-65 güne seçimi sığdırdı. Bu aynı zamanda ülkenin genel yapısına büyük etki etti. Ekonomik verilere baktığınız zaman genel bakış açısı değişti. Bazıları bu duruma tabi ki rahatsız. Bizim anayasa değişikliğiyle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçişimizin kararı alındı. Bunu beklemenin bir anlamı olmadığını Sayın Cumhurbaşkanımız zaten biliyordu. Zamanı ve yeri geldiğinde bunun açıklamasını da yaptı. Bizim bir an önce Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçmemiz gerekiyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadesi gibi, bir buçuk yıl dişimizi sıka sıka beklemek gerçekten çok zor. Bir örneğini iki gün önce gördük. İki tane kurum müdürünün bu ülkede yapılacak yatırımlarla ilgili tartışması ortaya çıktı. Biri direniyor, biri iş yapmak istiyor. Sanki ikisi ayrı ülkelerin kurumları gibi. İnşallah bunun önü kesilmiş olacak” dedi.
“AK PARTİ HER ZAMAN GÜÇLÜ OLMALI”
24 Haziran’da Kastamonu’daki oy oranını yükseltmek gerektiğine vurgu yapan Demir; “Bizim Kastamonu’da aldığımız oy oranının mutlaka üzerine çıkmamız gerekiyor. Cumhurbaşkanımıza vereceğim en güzel hediyenin bu olması gerekiyor. Kastamonu’da tarihinde ilk defa 3-0 yapılmış bir milletvekili sayısı var, bu sayı mutlak suretle korunmalı. Listelerde kim olursa olsun, tamamen buna odaklanılmalı. Seçim gündeme gelince kimi Şeker Fabrikası’nda kimileri başka yerlerden bize atıflarda bulunuyorlar. Bu memleket, Türkiye Cumhuriyeti bütün dünyaya kafa tutan bir ülke. Herkes hafızasını yenilesin, geçmişe dönsün, şu andaki siyasi açıklamalara bakılsın, aday bulamayan partilere bakılsın, bunlara bakılarak oy verilsin. Allah korusun, onların bu ülkenin başına gelmesinin düşünülmesi bile doğru değil, ama bu ülkenin bittiği gün demektir. Onun için AK Parti her zaman güçlü olmalı” diye konuştu.
“GENÇLERİMİZ KENDİ GELECEKLERİNİ KORUYACAK”
AK Parti Milletvekili Metin Çelik ise; “Gençlik Merkezimizin açılışı önemli bir döneme rastladı. Dün TBMM’de 27’nci dönem TBMM ve ilk defa uygulanacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminin kararını aldık. Ana muhalefet bir şaşkınlık içerisinde. Bunu anlamakta biraz zorlanıyoruz. İktidar partisinin görevi milletten aldığı yetkiyi hizmete dönüştürmek için, planını programını hayata geçirmek için icraat yapar. Millete en iyi şekilde hizmet etmek, devletin kurumlarını en iyi şekilde yürütmek için uğraşır. Bir taraftan da bir sonraki seçimlere hazırlanır. Millete her yaptığı işle ilgili hesap verir. Muhalefetin tek yapacağı iş bir sonraki seçime hazırlanmaktır. Muhalefetin başka bir işi yoktur. Ama bakıyoruz, bir taraftan millete hizmet eden Adalet ve Kalkınma Partisi, bir taraftan seçimlere en iyi şekilde hazırlandığını ve her an olabilecek bir seçime de hazır olduğunu ortaya koymuştur. Ana muhalefet cephesine baktığımızda ise aylar öncesinden seçim istemesine rağmen seçim kararı alındığında niye hemen sorusunu sorabiliyorlar. Adayları yok ortada. 16 Nisan’da, bir yıl kadar önce, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçme kararını hükümetimiz verdi. 3 Kasım 2019 diye bir tarih konuldu ama o anayasa değişikliğinde ‘Eğer TBMM her zamanki yetkisi kullanıp erken seçim kararı alırsa TBMM ve Cumhurbaşkanlığı seçimi birlikte yapılır’ diye bir hüküm de vardı. Bunu da oylamıştık. Muhalefet bunu bilmiyor muydu? Ana muhalefet hem hazırlıksız olduğunu hem Türkiye’nin daha ileriye taşınması noktasında planının ve projesinin olmadığı ayan beyan ortaya çıktı. Ana muhalefet partisinin içerisinden milletvekili adayları teker teker Cumhurbaşkanlığı adaylıklarını açıklıyorlar. Bu bir şaşkınlık alametidir. Anayasa değişikliğinden sonra, Türkiye’de artık iktidar Cumhurbaşkanından çıkıyor. Eskisi gibi TBMM’den çıkmayacak. Dolayısıyla burada ana muhalefet partisinin lideri dururken kendi milletvekillerinin adaylık açıklıyor olmaları gerçekten bir şaşkınlık alameti. Biz 15 buçuk yıldır Türkiye’ye en iyi şekilde hizmet ettik. AK Parti adı gibi adalette de kalkınmada da bu ülkenin hedeflerini gerçekleştirmek için mücadelesini sürdürdü. Ekonomide Türkiye’yi 4 kata yakın büyüten bir AK Parti var. Hayatın her alanına ilişkin politikalarını, milletin yararına geliştiren ve millete daha rahat bir hayat yaşatan AK Parti var. Artık, yeni bir dönemin kapıları bizim için 24 Haziranla birlikte ardına kadar açılacak. Türkiye düşmanları, hesap yapanların hesapları ortada kalacak, boşa çıkacak. Türkiye’yi zorda bırakmak isteyen, taşeron terör örgütleriyle, -2023, 2053 ve 2071- hedeflerimizi zaafa uğratmak isteyenlerin elleri bomboş kalacak. AK Parti her zaman olduğu gibi tüm teşkilatıyla hep birlikte dayanışma içerisinde bu heyecanı, çalışmayı ortaya koyacak ve 24 Haziran’da yeni bir zafere imza atacak. Her seçimin cefasını herkesten daha çok çeken gençlerimiz ve kadınlarımız. Ben inanıyorum ki bu seçimde yine o heyecanlarıyla yine o memleket sevdalarıyla bu davaya en iyi şekilde hizmet edecekler. Gençlerimiz son dönemde, Türkiye’de ne olup bittiğini en iyi şekilde görüyorlar. 15 Temmuz hadisesi bu gerçekleri apaçık bir şekilde ortaya koydu. İnşallah gençlerimiz, 15 Temmuz’daki heyecanlarını 24 Haziran’a da taşıyacaklar. Bu zaferin kazanılmasında da en büyük payı inşallah gençlerimiz alacaklar. Gençlerimiz, geleceklerini kendileri koruyacaklar.”
“GENÇLİK MERKEZİMİZİN AÇILIŞI BİZİ MUTLU EDİYOR”
AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü böyle bir yerin açılmasından dolayı mutlu olduğunu ifade ederek; “Gençlik Merkezlerimizi ilçelerde de açmak için İl Başkanlığı olarak Gençlik Kolları Başkanlığımızla yaptığımız istişareler sonucunda, yapacağız. Çalışmalarımız devam ediyor. Belediye Başkanımız açık çek verdi. Desteklerden dolayı da Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımız gençlerimize önem veriyor. Kurulduğu günden beri, hükümetimizin yaptığı bütün çalışmalar gençler için. Eğitim alanında yapılan bütün çalışmalar gençlerimiz için. Sağlık alanında yaptığımız birçok yatırımlar gençler için. Kültürel ve sosyal alanda yapılan çalışmalar gençler için. 20 yıl öncesinde baktığımızdaki Türkiye’de saydığımız alanlarda yapılanlar neydi şu an geldiğimiz konum ne, gençlerimiz buna iyi odaklansınlar. 2023 hedefleri boş hedefler değil. 2053, 2071 hedefleri boş hedefler değil. Bunlar gençler için, gençlerin geleceği için konulmuş hedefler. Bu hedefler gençlerin aklıyla, birikimiyle, eğitimiyle ulaşacağımız hedefler. İnşallah gençlerimizle bu hedeflere birlikte yürüyeceğiz” ifadelerini kullandı.
“VATANINI MİLLETİNİ SEVEN GENÇLER İSTİYORUZ”
Ünlü konuşmasının şu ifadelerle tamamladı: “Gençlerimizden istediğimiz bir takım şeyler var. Manevi milli duygularına bağlı, dinini ve vatanını milletini seven gençler istiyoruz. Gençlerde bu ışığı görüyoruz. Bu maneviyatı hissediyoruz. Bu milli ve manevi duygularımızı geleceğe doğru taşırsak, gelecekte ülkemiz daha ileri medeniyetler seviyesine ulaşacak. Zaten bunu şu an sağladık, gençlerle daha üst seviyeye geleceğiz. 24 Haziran’da yapılacak seçimler milletimize ve memleketimize hayırlı uğurlu olsun. Biz biliyoruz ki bu güne kadar milletimiz, gençlerimiz, kadınlarımız, bütün insanlar bizi yalnız bırakmadılar. Seçimlerden başımız dik, alnımız ak bir şekilde çıktık. Bizlere olan desteklerini her zaman verdiler bundan sonra da vermeye devam edecekler. Gençlerden isteğim, gece gündüz durmayalım çalışalım. Hep beraber çalışalım, 24 Haziran akşamını, ülkemizin geleceği için, gelecek yarınlar için bir muzafferiyet içerisinde yaşayalım. Sahada büyük bir teveccüh görüyoruz. Bu çalışmalarımızın sonucunda Kastamonu’da hem AK Partimize hem Cumhurbaşkanımıza olan sevgimizi göstereceğiz, güzel bir sonuç alacağız.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika