Dolar : Alış : 7.1593 / Satış : 7.1722
Euro : Alış : 8.4860 / Satış : 8.5012
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu34°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 7890 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

AK PARTİ GENİŞLETİLMİŞ İL DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI

06 Ocak 2020 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»AK PARTİ GENİŞLETİLMİŞ İL DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI
AK PARTİ GENİŞLETİLMİŞ İL DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI

AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı hafta sonunda Grand Moni’de gerçekleştirildi.

Toplantıya AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, AK Parti Milletvekili Metin Çelik, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Faruk Özdemir, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Eda Şen, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Musa Kalafat, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

“22 ŞUBAT İTİBARİYLE İLÇE KONGRELERİNE BAŞLAMIŞ OLACAĞIZ”

Toplantının açılış konuşmasında AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, hizmet etmeye devam edeceklerini vurgulayarak; “Bizim AK Parti olarak yapacak çok işimiz, söyleyecek çok sözümüz, gidecek çok daha yolumuz var. AK Parti aynı zamanda ahde vefanın da adıdır. Partimize hizmet eden herkese ahde vefayı gösteren çok değerli bir liderimiz var. Geçtiğimiz günlerde, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımızın talimatlarıyla Ankara’da geçmişten bugüne il başkanları toplantısı gerçekleştirdik. Burada da Sayın Genel Başkanımızın ahde vefaya ne kadar önem verdiği bir kez daha ortaya çıkmış oldu. Kendilerinden Allah razı olsun. Çok verimli ve çok faydalı bir toplantı oldu. Çalıştay şeklinde de gerçekleştirilen toplantı sonucunda önemli kararlar çıktığını düşünüyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Toplantıya katkı veren önceki dönem il başkanlarımıza da ayrıca teşekkürü bir borç biliyorum. Malumunuz 7’nci olağan kongre sürecimiz başladı ve devam ediyor. 16 ilçemizde delege seçimlerimizi tamamladık. Bu arada genel merkezimiz ile yaptığımız istişare ve ilçe başkanlarımızla olan görüşmelerimiz sonucunda 4 ilçemizde bayrak değişimine gittik. 4 ilçemizde bayrağı layıkıyla bugüne kadar taşıyan ilçe başkanlarımıza da teşekkür ediyorum. Biz de Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle eski başkan yeni başkan yok. Hepsi de bizim başkanımızdır. İnşallah önümüzdeki süreçte de 4 ilçedeki delege seçimlerini tamamlayarak 22 Şubat itibariyle ilçe kongrelerine başlamış olacağız. 7’nci olağan kongrenin birlik ve beraberliğimizi daha da kenetlendireceğine olan inancımla, inşallah sürecin daha da kucaklaştırıcı, daha da güçlenerek çıkacağımız bir kongre süreci olmasını temenni ediyorum” dedi.

“12 OCAK İTİBARİYLE YURDUN TEPE KAYAK TESİSLERİNİN AÇILIŞINI YAPACAĞIZ”

Yapılan yatırımlara değinerek sözlerine devam eden Doğan Ünlü; “2002 öncesi ve sonrası yatırımlara bakıldığında, hem ülkemizde hem de ilimizde kat ve kat fazla yatırımların yapıldığını görüyoruz. AK Parti dönemi, hayal denilen tüm yatırımların gerçekleştiği bir dönem olarak bugüne kadar geldi. 2018 yılında ülkemiz üzerinde oynanan ekonomik darbe girişimleri, ülkemiz düşmanlarının baskı ve oyunlarına rağmen 2019 yılında bakanlıklarımızın ilimize olan yatırımlarını hız kesmeden sürdürdüklerine hep birlikte şahit olduk. İlimiz için 2019 sonunda 30 Aralık itibariyle Gençlik Spor Bakanlığımızın önemli yatırımlarından olan Gençlik Merkezi’ni hep birlikte açtık, hayırlı olsun. 12 Ocak itibariyle de Yurdun Tepe Kayak Tesislerinin açılışını hep beraber yapacağız. Çok değerli Bakanlarımızın katılımıyla da bu yatırımı hayata geçirmiş olacağız. Emeği olan herkesten Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.

“İLİMİZ İÇİN ÖNEMLİ OLAN BU PROJEYİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Tıp Fakültesi ile devlet hastanesi arasındaki afiliasyon sürecine de değinen Ünlü; “Geçtiğimiz günlerde Ankara’da gerçekleştirilen İl Başkanları toplantısında, İl Başkanı sıfatımla Kastamonu adına söz alarak Sayın Cumhurbaşkanımızdan taleplerim oldu. Bu taleplerimiz de Tıp Fakültemiz vardı. Mevcut Devlet Hastanemizin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne dönüştürülmesi ile ilgili hem YÖK, hem de Sağlık Bakanlığı’na yazılan ön protokol sözleşmesi vardı. Sayın Cumhurbaşkanımızdan bu konuyla ilgili destek ve yardımlarını talep ettim.  Sayın Cumhurbaşkanımız anında talimat verdiler ve ilk gelen cevap YÖK’ten olumlu karar çıktı, Sağlık Bakanlığımıza da hemen talimat verilmişti. Sağlık Bakanlığımız da yakın bir zamanda Kastamonu Devlet Hastanemizin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne dönüştürülmesi ile ilgili çalışmaları sonuçlandıracaklarını ifade ettiler. Biz gerçekten Kastamonu’nun öncelikli ve önemli işlerini takip ediyoruz. İlimiz için önemli olan bu projeyi hayata geçireceğiz. Kimsenin ne dediği değil, bizim ne yaptığımız önemlidir. İkinci bir konuda da Sayın Cumhurbaşkanımızdan taleplerimizi arz ettik. O da Kastamonu-İnebolu yolunun hızlandırılması ile ilgili taleplerimiz oldu. Sağ olsunlar, Sayın Cumhurbaşkanımız Kastamonu’ya her zaman verdiği önemi bir kez daha göstererek Ulaştırma Bakanımıza da talimatlarını verdiler ve yol yapımının hızlandırılması için süreç de resmen başlamış oldu. Allah kendilerinden razı olsun. Bu projeler önemli projeler, bu projelerin AK Parti döneminde gerçekleşmesi de son derece önemli ve değerlidir” diye konuştu.

“BİR İŞİ KENDİ YAPTIĞI BİR İŞ GİBİ GÖSTERMEK ACİZİYETTİR”

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu hakkında da konuşan Ünlü; “Birileri sürekli konuşuyor. Onlar konuşuyor, AK Parti yapıyor. Her zaman olduğu gibi biz yolumuza ve hizmet etmeye devam ediyoruz. Onlar konuşmaya, bizler de hizmet etmeye devam edeceğiz. Geçtiğimiz günlerde Sayın Belediye Başkanımız Galip Vidinlioğlu’nun bir takım açıklamaları oldu. Açıklamalarını hayretle takip ettim. Atık Su Projesi hepinizin malumu… Atık Su Projesi, 100 milyon TL’nin üzerinde harcama yapılacak bir projedir. Bu proje, AK Parti döneminde ihalesi yapıldı, 5 Mart 2019’da Atık Su ihalesi AK Parti’nin ve Sayın Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’ın çabalarıyla yapıldı. Defalarca toplantı yaptık, Ankara’ya gidildi, birçok aşamasında birçok mücadele ile AK Parti döneminde yapılmış olan bu projeyi sanki uzun zamandır bekleyen bir projeymiş ve kendileri yapıyormuş gibi göstermek siyasi etiğe aykırıdır. Bunun aslında tek izahı var, yapılan bir işi kendi yaptığı bir iş gibi göstermek aciziyettir, verilen emeğe saygı göstermemek aynı zamanda halkımızı yanıltmaktır. Onun için en azından burada önceki dönem belediye başkanımıza bir teşekkür etmeleri gerekiyordu. Yeter ki ilimize hizmet olsun, aslında kimin yaptığı da önemli değil ancak yapana da teşekkür edilmesi önemlidir. Galip başkana buradan bir şey daha söylemek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın önemli projelerinden olan, ülkemizin her bölgesinde yapılmasını arzu ettiği Millet Kıraathaneleri vardı. Sayın Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’ın da yaptığı Millet Kıraathaneleri vardı. Halkımızın hizmetine sunulmuştu, son derece de halkımız memnundu. Şimdi görüyoruz ki, Cumhur İttifakı deniyor ancak ilk yaptıkları iş AK Parti döneminde yapılan ve Sayın Cumhurbaşkanımızın büyük önem verdiği Millet Kıraathanelerini kapatmak oluyor. Bu konuda Galip başkana bir kez daha serzenişte bulunmak istiyorum. Ne oldu da bunları kapatıyorsunuz, anlamak mümkün değil” dedi.

“HANGİ KONULARDA HAZIMSIZ OLDUĞUNU BİLİYORUZ”

MHP İl Başkanı Yüksel Aydın’ın açıklamalarına değinerek sözlerine devam eden Ünlü; “Bir de Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı var, Sayın Yüksel Aydın… Sürekli bir takım açıklamalarda bulunuyor. Her zaman olduğu gibi boş boş açıklamalarda bulunuyor. Neymiş, iki de bir söylüyor, Kastamonu’nun yüzde 70 küsurunu yönetiyorlarmış. Geçen ki il danışma meclisi toplantısında da ifade ettim. Ya beni anlamak istemiyor, ya benim anlatma kabiliyetim onun anlama kapasitesi kadar. Kastamonu’nun ve Türkiye’nin tamamını AK Parti yönetiyor, Ak Parti hükümeti yönetiyor. Bir de iki de bir çıkıyor ‘hazmedeceksiniz, hazmedeceksiniz’ diyor. Kim neyi hazmedecek? Kim hazmedecek? Neyi hazmedecek? Biz senin neyi hazmedip hazmedemediğini biliyoruz. Hangi konularda hazımsız olduğunu biliyoruz. Örneğin bir hastane konusu var, hastane konusundaki hazımsızlıkları da çok iyi biliyoruz. İki de bir hastane ile ilgili açıklamalarda bulunuyor. Sayın Yüksel Aydın’ın eşi de bir sağlık çalışanıdır. Ekmeğini eve götüren sağlık çalışanları gibi bu sağlık çalışanlarına haksızlık ediyor. Zan altında bırakıyor, çalışma şevkini de bırakmıyor. Günde binlerce kişiye sağlık hizmeti veren bir kuruluştur hastanemiz. Görevlerini layıkıyla yapmaya çalışıyorlar. Gece gündüz demeden nöbetlerini mesailerini aksatmadan çalışan tüm sağlık çalışanlarına da teşkilatım adına teşekkür ediyorum. Bir de ‘herkes ayağını denk alsın’ diye sürekli birilerine ayar vermeye çalışıyor. Kime ayar vermeye çalışıyorsun? Devlet kurumlarına mı vermeye çalışıyorsun? Şayet devlet kurumlarına ayar vermeye çalışıyorsan, bil ki o devlet kurumları senin belediyelerin değil, o devlet kurumları hepimizin devlet kurumlarıdır. Senin vereceğin ayarlar orada geçmez. Bir de ilçemizin birisine gidiyor, ‘Burada huzur yok’ diyor. Huzuru sağlayan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin güvenlik güçleri vardır. Hukuk vardır, Savcısı vardır, Hakimi vardır. Orada huzuru bozan kim? Kendisi bir aynaya dönüp bakmıyor. Orayı karıştıran kim? İlçe huzur istiyormuş, önce huzuru bozan kendisine baksın, kimse de suç bulmasın” şeklinde konuştu.

“BUNU KASTAMONU HALKI YEMEZ”

Yüksel Aydın’ın, Daday’da gerçekleştirdiği toplantıya değinerek sözlerine devam eden Ünlü; “Daday’da bir toplantı yapmışlar, toplantıda şöyle demiş; ‘Daday’ı neden cezalandırıyorsunuz? Milletvekilleri mecliste boş boş işlerle uğraşıyor, Buralarla ilgilenmiyor’ diyor. Allah razı olsun milletvekillerimizden. Biz milletvekillerimizin Kastamonu için can siperane çalıştıklarını biliyoruz. Ama bir soru; biz iktidara geldiğimiz günden bugüne hayal denilen birçok projeyi hayata geçirdik. Kastamonu’nun sorunlarının hepsini biliyoruz, önemli projelerini biliyoruz. Bunlarla ilgili de gece gündüz çalışıyoruz. Sen ne yapıyorsun Yüksel Aydın? Milletvekillerimize laf söylerken, CHP Milletvekili ile aynı kefeye koyarken dikili bir ağacın var mı? Yok… Sonra siyaset kurnazlığı yapmaya çalışıyor. Neymiş, MİEM’i söylemiş de olmuş, bak bak… Kendisine güldürüyor. Yüksel Aydın olmasaymış demek ki Kastamonu’ya hiç yatırım gelmeyecekmiş. Siyaset kurnazlığı yapıyor. Bakıyor, MİEM hayata geçecek, ihalesi olacak, bunu bir yerlerden öğreniyor. Sonra da oraya gidip iki fotoğraf çektiriyor, ‘MİEM neden yapılmıyor?’ diyor. Biliyor ki MİEM’in yakın süreçte ihalesi olacak. Bunu Kastamonu halkı yemez. Bu siyaset kurnazlığı da bize sökmez. Tıp Fakültesi’nde afiliasyon süreci olacağını duydu, Başhekim üzerinden siyasi nema elde etmeye çalışıyor. Bunu yemeyiz. Bunlar da tek tek milletvekillerimizin ve AK Parti teşkilatlarımızın emeği vardır. MİEM, üzerinde günlerdir durduğumuz, defalarca çalıştığımız ve çabaladığımız, Ankara’dan koparıp getirdiğimiz bir AK Parti projesidir. Kendisi Kastamonu siyasetinde yokken, AK Parti bu hizmetleri yapıyordu, yapmaya da devam edecektir. MİEM’in adını bilmezdi, biz bu konulara çalışırken adını bilmezdi. Bazen CHP Milletvekili Baltacı’da aynı söylemlerde bulunuyor. Zaten Baltacı’nın mensubu olduğu CHP’de ne milli oldu, ne de yerli oldu. Hasan Baltacı’da öyle. Milli ve yerli olmayan bir milletvekili Kastamonu’ya ne kazandırabilir? Bizim için aslında ne Hasan Baltacı’nın söylediği önemli, ne de Yüksel Aydın’ın söylediği önemli. Bizim için önemli olan halkımızın ne dediğidir. Bunları biz birilerinden öğrenecek değiliz, hepsinin çalışmalarına bilinçli bir şekilde devam ediyoruz. 15 Temmuz gecesi hain FETÖ’cülere karşı kurulan Cumhur ittifakına son derece bağlı kalarak hareket ediyoruz. Hem seçim öncesinde, hem de seçim sonrasında. Zaman zaman bu ittifaka zarar vermek adına davrananlar olsa da Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Devlet Bahçeli’nin kurmuş olduğu anlamlı ve değerli Cumhur İttifakı’na sonuna kadar sahip çıkacağız. Tabi biz son derece ittifaka bağlı kalıyoruz, her ne kadar bu konuyu anlamayanlar olsa da, siz ne demek istediğimi anlıyorsunuz. 2020 yılında yatırımlar noktasındaki mücadelemiz sürecektir. Kastamonu Merkez Belediye Meclisi’nde alınan kararlarda, biz doğru olan konularda destekçi oluyoruz. Ancak ilimize zarar verecek, sıkıntılı olduğunu gördüğümüz konularda da muhalefetimizi yapıyoruz. Halkımıza faydası varsa, halkımız için faydalı bir çalışma ise muhakkak destek oluyoruz. Ancak bakıyoruz, kişisel çıkarları içeren, ilimize zarar vereceğine inandığımız konular geldiğinde de muhalefetimizi yapıyoruz. Bu konudaki kararlı duruşları nedeniyle de belediye meclisi üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Doğan Ünlü’nün konuşmasının ardından Devrekani Belediye Başkanı Engin Altıkulaç, ilçede yaptıkları çalışmalar hakkında sunum gerçekleştirdi.

“YENİ İSTİHDAM ALANLARI SAĞLAYACAĞIZ”

AK Parti Milletvekili Metin Çelik ise, toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye’de AK Parti’ye kadar 25 havalimanı olduğunu ve 17 yılda bu sayının 2 kattan fazla artarak 56’ya ulaştığını söyleyerek; “Dünya’nın imrenerek baktığı İstanbul havalimanı, bugün gerçekten görenlerin hayran kaldığı bir havalimanına dönüşmüş durumda. Türkiye, 56 havalimanına ulaşırken, bunlardan bir tanesi de Kastamonu Havalimanı’dır. Bugün, şu yapılmadı, bu yapılmadı diyen arkadaşlara söylüyorum. AK Parti’ye kadar, Kastamonu’da doğalgaz mı vardı? Merkez ve 4 ilçemizde bugün doğalgaz var, inşallah bunları önümüzdeki yıllarda diğer ilçelere de yayma gayreti içerisinde olacağız. AK Parti’den önce 6 büyükşehirde doğalgaz vardı, bugün; doğalgaz gitmeyen hiçbir ilimiz kalmadı. Aradaki fark bu. AK Parti’ye kadar Ilgaz Tüneli’mi vardı? 330 kilometre bölünmüş yol mu vardı? Haksızlık etmeyelim. Eleştirilerimizi yapalım, buna bir şey demiyoruz ama bir hakkı da teslim etmeden olmaz. AK Parti’ye kadar Kastamonu’da bırakın 3 organize sanayi bölgesini, 1 tane bile yoktu. Bugün dördüncü organize sanayi bölgesi olacak Taşköprü’yle ilgili kararları alan ve hayata geçiren de AK Parti’dir. Görüşmelerini de yaptık, önümüzdeki yıl içerisinde Taşköprü OSB’yi de bitirip yeni istihdam alanları sağlayacağız. Türkiye’de ender yerlerde olan, tarıma dayalı ihtisas organize sanayi bölgesi çalışmamızı da Devrekani’de belli bir aşamaya getirdik. İnşallah, bu çalışmamızı da gereken hassasiyeti göstererek hayata geçireceğiz” dedi.

“İYİYE DOĞRU BİR GİDİŞ VAR”

AK Parti döneminde sağlık alanında da ciddi hamleler yapıldığını sözlerine ekleyen Milletvekili Metin Çelik; “Sağlıkta dönüşüm planını ortaya koyan hızlı bir şekilde hayata geçiren, Dünya’da hiçbir ülkenin başaramadığı; yüzde 100’e yakın, sosyal güvenlik sistemini kuran bir AK Parti var. Devletin sosyal güvenlik şemsiyesi altında vatandaşlarımızın yüzde 100’e yakını bulunuyor. Eski dönemlerde başkasının karnesiyle ameliyat olmaya mecbur bırakılan vatandaşlarımızı, bu sıkıntıdan kurtaran Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’dır.  Avrupa ülkelerinin Türkiye’ye gelip Sağlık Bakanlığımız yetkililerine bunu bu kadar kısa sürede nasıl başardınız diye bilgi almaya çalışan diğer ülkeler bir tarafta, bizi eleştirenler bir tarafta. Kastamonu’da sağlık alanında alt yapı anlamında ciddi hamleler yaptık, üzerine koya koya gidiyoruz. Devlet Hastanelerimizi çok güzel bir şekilde yaptık, ortaya güzel bir şey konulunca, Devlet Hastanesi yapılınca, Ilgaz tüneli yapılınca, OSB yapılınca, bölünmüş yollar yapılınca devlet yapmış oluyor ama bir yerde bir hizmet gecikmişse AK Parti yapmamış oluyor. Yapınca devlet yapmış oluyor, devleti yöneten de AK Parti’dir. Dönüp geçmişe bakındığımızda dikili çivisi olmayanlar, kendi dönemlerde Kastamonu’yu ihmal edenler, Kastamonu’nun göç vermesine neden olanlar, göçü durdurup tersine çeviren AK Parti’yi eleştirebiliyorlar.  Kastamonu’da 2010 yılından itibaren yapılan yatırımlarla göç kontrol altına alınmış, bugün nüfus artışları başlamıştır. Bunlar nasıl oldu? 2002 yılında Kastamonu’da 56 bin sigortalı çalışan varken, bugün 90 binin üzerinde çıktı. İşsizlik dünyanın sorunu, ülkemizde de var. Ama geçmiş dönemlerle karşılaştığımızda iyiye doğru bir gidiş var” ifadelerine yer verdi.

“BORÇ FALAN YOK”

Milletvekili Çelik; Kastamonu Devlet Hastanesi ve Tıp Fakültesi konusunda geçmişten beri çalıştıklarını söyleyerek; “Maalesef bizden kaynaklanmayan problemler yaşadık. Hükümetimiz tarafından paralar gönderildi, farklı yerlere paralar harcandı. Bunu Milletimiz biliyor ama biz vazgeçmedik, tıp fakültemizi Kastamonu üniversitemize alalım, bu işi kendimiz büyütelim dedik, o çalışma belli bir aşamaya geldi. 3 yıl önce hizmete giren hastanemiz, eğitim ve araştırma hastanesi olmak için de uygun. Kastamonu’da eğitim alanında sadece son 2 yılda, 100 milyon TL’nin üzerinde bir eğitim alt yapısı yapıldı. Şu anda 10 civarında okulumuz tamamlandı. 8 tanesi hizmete girdi, diğerleri önümüzdeki birkaç ay içerisinde hizmete girecek. Geriye kalan 5-6 tane okulumuz da bu yılsonunda inşallah tamamlanmış olacak. Bunu bile borç vardı diye eleştirmeye kalkıyorlar, borç falan yok. Devlet bir yatırım yapacağı zaman bunu programa alır, ihalesini yapar, iş yapıldıkça paraları öder. Eski Türkiye yok, bir lira iz bedeli koyup, yapıyoruz diye milleti kandırıp sonradan da olmadı deyip işin içinden çıkan bir iktidar olmadık. 2017 yılında birinci derece deprem bölgesi olan yerlerin çalışması yapıldı ve hiçbir riske girmeden okulları başka okullara naklettik ve hızlı bir şekilde 2 yıl içerisinde böyle bir yatırımı yaptık. AK Parti’den önce Kastamonu’da 3 bin tane TOKİ konutu var mıydı? Merkez ve ilçelerimizde 3 binin üzerinde konut yaparak vatandaşımıza hizmet veriyoruz. Hükümetimizin ortaya koyduğu yılda 100 bin konut hamlesi kapsamında 400 konut daha Kastamonu’ya yapılacak. 200 tanesi merkeze, 100’er tanesi de Ağlı ve Tosya’da yapılacak. Önümüzdeki yıllarda da Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi diğer ilçelerimizde de TOKİ yatırımı yapmaya devam edeceğiz.  Yatırım programından çıkarılan barajları da AK Parti yaptı. Obrucak Barajı’nı AK Parti’den önce, programdan çıkarılmıştı, inşallah bu yıl oradaki baraj kısmıyla ilgili iş bitecek ve sulama kanalıyla ilgili çalışmalar devam edecek. Kırık barajı da aynı şekilde, yatırım programından çıkarılmış bir programdı, onunla ilgili bazı raporlar vardı ve bu büyük yatırımın başlamasını sağladık. Muhalefet ne yapıyor, AK Parti’nin ortaya koyduğu yatırımlar niye gecikmiş, şöyle olmuş, böyle olmuş. AK Parti bir işe başladıysa onu bitirir, size kalmaz merak etmeyin” diye konuştu.

“BİZ HİÇBİR İLÇEMİZİ BİRBİRİNDEN AYIRMIYORUZ”

Ulaşım alanında yaptığı çalışmalar hakkında da bilgi veren Milletvekili Çelik; “Şu anda bölünmüş yolu 330 kilometreye ulaştırdık, Türkiye’de 4,5 katına çıkarken Kastamonu’da 7 kat fazla bölünmüş yol yaptık. Daha önce hiç el atılmamış olan Azdavay Pınarbaşı yoluyla ilgili çalışmaları başlattık. Son günlerde Daday yoluyla ilgili eleştiriler var. AK Parti döneminde Daday Yolu ile ilgili hiçbir çalışma yapılmadı derseniz haksızlık yapmış olursunuz, orada hem Selalmaz tarafından yapılan bir çalışma hem Kastamonu tarafından bir çalışma hem de Daday tarafından bir çalışma yapıldı. Arada 10 kilometrelik bir bölüm kaldı, bizim bir belediyesi başka bir partide diye çalışma yapmamamız gibi bir konu söz konusu değil. AK Parti döneminde orada çalışmalar oldu. Sanki hiçbir şey yapılmamış gibi eleştiri ortaya koymak doğru değil. Biz hiçbir ilçemizi birbirinden ayırmıyoruz, belediye başka partide olması bizim için kıstas değil, bir sonraki seçimde de belediyeyi bize verirler. İnebolu’da belediye başka bir partide diye hastaneyi yapmadık mı, adliyeyi yapmadık mı? Ama ne oldu, belediyeyi bize teslim ettiler. Bunu kesinlikle reddediyoruz. Tamamen bir algı operasyonu, vatandaşlarımızın kafasında soru işareti oluşturmaya çalışıyorlar. Türkiye’de en fazla KÖYDES ödeneği alan il, Kastamonu’dur. 72 milyon TL ödenek şehrimize geliyor, bizden sonra en fazla ödenek alan il, 60 milyon lirayla Sivas. Bundan sonra da böyle olacak. Bu planlamayı en iyi şekilde yapacağız” ifadelerini kullandı.

İlgili Terimler :
TemaFabrika