Dolar : Alış : 6.7917 / Satış : 6.8040
Euro : Alış : 7.4065 / Satış : 7.4198
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu20°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 7890 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

Alparslan Türkeş kabri başında anıldı

05 Nisan 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»Alparslan Türkeş kabri başında anıldı
Alparslan Türkeş kabri başında anıldı


Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in vefatının 22’nci yılı nedeniyle Beştepe’deki mezarı başında tören düzenlendi.

Programa Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, İl Başkanı Yüksel Aydın, Merkez İlçe Başkanı Emre Şahin, Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal, Seydiler Belediye Başkanı Mehmet Erdoğan ve Ağlı Belediye Başkanı Şahin Çolak’ta katıldı.

Anma töreni Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başladı. Türkeş’in mezarına, ata memleketi Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesi Köşkerli köyünden getirilen toprağı serpen, kırmızı-beyaz karanfiller bırakan Bahçeli, dua edip, mezara su döktü. Bahçeli’ye Türkeş’in “dava arkadaşları” Hacı Yusuf Işık ve Ali Reşat Yılmazbilen ile Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş de eşlik etti.

“ZORLUKLAR KARŞISINDA YILMAZDI”

MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, Türk milletinin gönlünde mümtaz ve müstesna bir yeri bulunan merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’i vefatının 22’nci yılında Fatiha’larla andıklarını belirtti. İl Başkanı Aydın, program için geniş bir heyetle Ankara’da olduklarını ve Genel Merkez ziyaretinde de bulunduklarını söyledi. Türkeş’in Türk siyaset ve devlet hayatında muhterem iz ve eserleri bulunan bir lider olduğunu anlatan Aydın; “Her şeyden önce inanmış bir vicdan, mücadeleci bir kişilik, ülkülerinden taviz vermeyen bir dava insanıydı. Zorluklar karşısında yılmayan bir mizacı vardı. Varlığını ve vaktini tamamıyla milletine adayan milli bir ahlakı bulunuyordu. Yüksek hedefler koyan, bu hedeflere ulaşmak için insanüstü gayret sarf eden görev ve sorumluluk şuuruna haizdi” dedi.

“SABIRLIYDI, SAĞDUYULUYDU, MESELELERE STRATEJİK BAKIYORDU”

Aydın konuşmasının devamında: “Merhum Türkeş Beyefendi, davasını bayraklaştıran, ülkesini ve milletini her şeyin üstünde tutan bir irade ve idrak gücüne sahipti. Onun nezdinde karamsarlık yoktu. Kötümserliğe müsaadesi hiç yoktu. Devamlı geleceği düşünen, hiç yüksünmeden, hiç yorgunluk emaresi göstermeden Türk-İslam ülküsünün parlak ufuklarını düşleyen, bununla ilgili muazzam çalışmalara imza atan muazzez bir vasfı vardı. Sabırlıydı, sağduyuluydu, meselelere stratejik bakıyordu. Akılla duygu arasında kurmuş olduğu manevi köprüyle nice belaları defetmiş, nice badireleri yenmiş, nice çilelere göğüs germişti. Seksen yıllık şerefli ömrü pek çok mücadeleyle geçmişti. Aciz değil atılgandı, edilgen değil aktif ve aksiyon insanıydı. Gençlik yıllarında tabutluklarda başlayan yürüyüşü hiç durmadı, kesintiye uğramadı. İnancıyla, istikrarlı hayatıyla, dik duruşuyla, cesur tutumuyla elbette taraflı tarafsız herkesin gönlünde taht kurdu” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN AYDIN, MHP GENEL BAŞKANI BAHÇELİ’Yİ ZİYARET ETTİ  

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Yüksel Aydın, Alparslan Türkeş’in kabri başında dua ettikten sonra, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ziyaret etti. Başkan Aydın, Genel Başkan Bahçeli’nin Mahalli İdareler Seçimlerinde gösterdiği ilgiden dolayı teşekkürlerini sunduğunu kaydetti. Ziyarette il genelinde seçim süreci boyunca yapılan çalışmalar ve seçim sonuçları masaya yatırıldı. Özellikle bir önceki seçimlere oranla belediye seçimlerinde oylarını arttıran ve merkezde kazanılan zafer sonrasında MHP Lideri Dr. Devlet Bahçeli’ye verdiği desteklerden ötürü teşekkür eden MHP İl Başkanı Yüksel Aydın; “Sayın Genel Başkanımızın elini öptük. Genel Başkanımızın bütün Kastamonu’ya takdirleri, teşekkürleri ve selamları var. Programının müsait olması durumunda ilerleyen dönemlerde Kastamonu’ya teşekkür ziyareti gerçekleştireceğini ifade ettiler. Desteklerinden dolayı Kastamonu olarak Sayın Genel Başkanımıza müteşekkiriz” dedi.

İlgili Terimler :
TemaFabrika