Dolar : Alış : 5.7690 / Satış : 5.7794
Euro : Alış : 6.4202 / Satış : 6.4318
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu21°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 8261 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

Anadolu Hastanesi’nde saç dökülmelerine son

16 Aralık 2015 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»Anadolu Hastanesi’nde saç dökülmelerine son
Anadolu Hastanesi’nde saç dökülmelerine son

Konuyla ilgili açıklama yapan Özel İsfendiyar Anadolu Hastanesi Cildiye ve Kozmetoloji Uzmanı Dr. Reyhan Tığlı, bu uygulama ile saç kökünün ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral, oligelement ve dolaşım düzenleyicilerin hedef dokuya verildiğini belirtti.

Amacın bölgesel bir işlemle hücre metabolizmasını uyarıp doku canlılığını tekrar kazandırmak olduğunun altını çizen Tığlı, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Mezoterapi ihtiyaç duyulan bölgeye göre farklı kombinasyonlarda hazırlanan ürünlerin derinin altına küçük iğnelerle verilmesi esasına dayanan bir tedavi yöntemidir. Mezoterapi, FDA onaylı farmakolojik ürünlerin uygulanması işlemidir ve tamamen tıbbidir. Mezoterapinin ilk etkisi saç dökülmesini durdurmaktır. Saç mezoterapisi beslenme ve dolaşım bozukluğunu, doğrudan hedefe yönelik olarak düzelttiği için dökülmeyi çok yüksek oranda durdurur.”

“SAÇLI DERİDEKİ AYVA TÜYLERİNİN KALIN SAÇA DÖNÜŞMESİ MÜMKÜNDÜR”

Saç mezoterapisinin ikinci etkisi, saç kalitesini arttırmak olduğunu söyleyen Uzmanı Dr. Reyhan Tığlı; “Saçlı derideki ayva tüylerinin kalın saça dönüşmesi mümkündür. Bu doğrultuda dökülme veya cansızlaşma olmadan saçın canlılık ve parlaklığı artmaktadır. Üçüncü etki ise saç üretemeyen saç hücrelerini uyarır. Bu işlevle saçsız gibi görünen alanların bile harekete geçmesi sağlanabilir. Saç dökülmelerinde; saç kökünde küçülme, saçın yaşam döngüsünde hızlanma ve saçın büyüme evresinin (anagen evre) kısalması söz konusudur. Saçlı deri mezoterapisi ile saç kökü güçlenir. Yenilenme süreci uzarken dökülme süreci ve miktarı azalır. Saç mezoterapisi dökülmenin durmasında ve kontrolünde çok önemli bir yöntemdir. Saç mezoterapisinin hem erkeklerde hem de kadınlarda yeniden saç gelişimi üzerinde olumlu etkileri gösterilmiştir. Genellikle daha ilk seanslarda saç dökülmesi durmakta ve yeni saç çıkışı sağlanabilmektedir” şeklinde konuştu. (Haber Servisi)

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika