Dolar : Alış : 6.8519 / Satış : 6.8642
Euro : Alış : 7.7300 / Satış : 7.7439
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu29°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 7890 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

Arpacıoğlu’ndan Özcan’a cevap

15 Mart 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»Arpacıoğlu’ndan Özcan’a cevap
Arpacıoğlu’ndan Özcan’a cevap

Kastamonuspor 1966 eski Kulüp Başkanı Salim Arpacıoğlu, Kastamonuspor 1966 Kulüp Başkanı Erkan Özcan’ın açıklamalarına cevap verdi. Kastamonuspor 1966’nın amatör ligden şimdiki seviyesine gelmesinde çok emeklerin olduğunu aktaran Arpacıoğlu, memleket sevdası adına yapılan emeklerin yok sayılmadan, isteklerin ve taleplerin nezaket çerçevesi içerinde olmasının hem takım hem de Kastamonu’ya daha yararlı olacağını söyledi.

Arpacıoğlu’nun açıklamaları şu şekilde: “Sizin de bildiğiniz gibi, bu sezonun devre arasında Kastamonuspor kulüp başkanlığından ayrıldım. Kulüp başkanlığı sürecimde ve kulüp başkanlığından ayrıldıktan sonra da herhangi genel bir açıklama da bulunmamıştım. Ancak Kastamonuspor 1966 kulüp başkanının açıklaması sonrasında aleyhimde eksik ve yanlış bilgiler verilmesi üzerine, kamuoyunda yanlış anlaşılmayı giderme adına açıklamada bulunuyorum. Açıklamamda sadece bana ithaf edilenleri değil, Kastamonuspor 1966 Kulüp Başkanı Erkan Özcan’ın açıklamasında yer alan eleştirileri de, memleketimizin ve kulübümüzün yararı için bildiklerim doğrultusunda yanıtlayacağım.”
“GÖNÜL İSTERDİ Kİ KASTAMONUSPOR İÇİN DAHA UZUN SÜRE HİZMETLERDE BULUNAYIM”
“2014 yılında, Belediye Başkanı Tahsin Bey’in girişimleri üzerine, Mahir Altıkulaç’ın başkanlığında Kastamonuspor yönetim kurulu üyeliğine girdim. Tosya Belediyespor Kulübü’nü devraldık. İki yıl üst üste şampiyon olarak kulübümüz 2’nci Lig’e yükseldi. Daha sonra Metehan Babaş’ın başkanlığında yine yönetim kurulu üyesi olarak yer aldım, 2’nci Lig’de Play-Off oynadık. 2017 yılında da yine Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın, vekillerimizin, sayın valimizin istekleri doğrultusunda, Kastamonulu iş adamlarımızdan oluşan 30 kişilik yönetim kurulumuzla kulüp başkanlığı görevini üstlendim. Ve o sezonu ligin orta sıralarında tamamladık. 2018-2019 sezonu için hızlı bir şekilde çalışmalarımıza başlayarak kulübümüzdeki eksiklikleri hızlı bir şekilde giderdik. O dönemde yaklaşık 2 buçuk milyon civarında futbolcularımıza borcumuz vardı. Bu borçlarımızı ödeyerek transfer yasağımızı kaldırdık. Türkiye 2’nci Lig’in sayılı futbolcularını transfer ettik. Şu anda mevcut başkanın da konuşmalarında ifade ettiği gibi kulübümüze ve kulüp başkanlığı sürecimde ödemeleri en düzenli yapan kulüpler arasında yer aldık. Sıfırdan bir takım kurmamıza ve fikstürümüzün ilk yarıdaki zorluğuna rağmen aldığımız başarılı sonuçlarla sezonun ilk yarısını 5’inci sırada tamamladık. Ben, bu vesile ile de Kastamonuspor’un bugünlere gelmesinde büyük emekleri olan Belediye Başkanı Tahsin Babaş’a, Mahir Altıkulaç’a,  tüm yönetici arkadaşlarımıza ve taraftarlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Tabi gönül isterdi ki memleketimin takımı Kastamonuspor için daha uzun süre hizmetlerde bulunayım. Ancak imkanlarımın çok elverişli olmaması nedeniyle istifa açıklamamda da ifade ettiğim gibi, Maddi anlamda Zorlandığım halde görevi sürdürmenin Takıma yararlı olmayacağını düşünerek memleketimin temsilcisi olan takımın önünü açmak adına görevi bıraktım.”
“11-12 MİLYON CİVARINDA FİNANS KAYNAĞI SAĞLADIK”
“Görev sürem boyunca, yaklaşık iki yarı sezon süresince kulübe 11-12 milyon civarında finans kaynağı sağladık. Bu kaynakların 3 milyon lirasını yönetim kurulumuzdaki 5 arkadaşımızın kefaletiyle kredi kullanarak, yaklaşık 500 bin lirasını yönetim kurulu üyelerimizin katkısıyla, yaklaşık 500 binini stadyum reklam geliriyle, 800 bin lirasını sunta fabrikalarımızın desteğiyle geriye kalan kısmını da Kastamonu’daki iş adamlarımızın desteği, Belediye başkanı Tahsin Babaşın desteği ve kendi katkılarımla sağladık. Görevi devraldığımda olan borç, kulübü bıraktığımda olan borçtan fazladır. Bu da demek oluyor ki kulübü zarara uğratmadan, memleketim için iyi niyetimle, elimden gelen tüm imkanları kullanarak, başarılı bir şekilde yönetim sergilemişiz.”
“KİMSEYİ İNCİTECEK AÇIKLAMADA BULUNMADIM”
“Ne yönetici iken ne de kulüp başkanıyken; kimseyi incitecek, kimseyi hedef alacak ve şehir içerisinde bölünmeye yol açacak, Kastamonuspor’a zarar verecek, çekişmeye sebep olacak hiçbir açıklamada bulunmadım. Ancak mevcut kulüp başkanı Erkan Özcan’ın beni de hedef aldığı, şehirde bölünmeye yol açacak, şehrimizi temsil eden diğer takımları, iş adamlarımızı hatta siyasetçilerimizi de hedef alarak yaptığı, spor ahlakına uygun olmayan ve amacının dışına çıkan tehditkar açıklamaları dinledik. Sayın Özcan’ın bu açıklamaları hangi düşünceyle yaptığını gerçekten çok merak ediyorum. Sayın Erkan Özcan, sen benim başkanlık dönemimde Sayın Mustafa Gülşen’in şahsımı arayarak görüşme talebini olduğunu ilettin. Bunun üzerine seninle görüşmemizde kulübe menejer olmak istedin. Başkalarını araya sokarak yönetim kuruluna girmek istedin. Görevimi bırakacağım süreçte, Murat Karakaş’tan haber göndererek, kulübü borcu hariç 6 milyon liraya kadar satın almak istediğini Ferhat Ülger’e, Necmi Ünlü’ye söyledin. Ben görevi bırakacak olsam da kulübün satılması taraftarı olmadığımı söyledim. Aynı şekilde Belediye Başkanı Tahsin Bey de bu kulübün memleketin temsilcisi olduğunu söyleyerek satılma olayına müsaade etmeyeceğini ifade ettiğini biliyorum. Hatta ve hatta yönetime girmen üzerine dahi hemen 2 milyon yardım edeceğini söyledin. Kulüp başkanlığı kendine verilmesi neticesinde kulübün bütün borçlarını ödeyeceğini söyleyerek, en az bu sezon için kimseden bir maddi talebin olmayacağını taahhüt ederek kulüp başkanlığı görevini üstlendin. Peki şimdi, TEB’den çekmiş olduğumuz kredinin ödenmesi için neden bir şey yapmıyorsun. Bu krediyi kimler ödüyor soruyormusun, İş Bankası’ndan, Spor Toto’dan gelecek ücretleri temlik vererek çektiğimiz krediyi ödememek için 90 günlük gecikme sürecine sokmak adına TFF’ye, Spor Toto’ya fatura kesmiyorsun. Gecikme neticesinde bankanın şahsıma ve kefillere haciz göndermesini sağlamak istiyorsun.”
“BORCU KULÜBE BAŞKAN OLMADAN ÖNCE BİLİYORDUN”
“İlk devre tamamlanmadan önce, primleri ödemek için paraya ihtiyaç duyduk. Bundan dolayı Kastamonuspor kulübünden senet verilerek, 14 Ocak tarihinde geri ödemeli olmak kaydıyla, ARC firması spot kredi hesabından 350 bin lira kulübümüze girdi sağladık. Bu borcu kulübe başkan olmadan önce biliyordun. Bu borcu da ödeme gününden önce ödeyeceğini yönetim kurulu üyelerimiz Ferhat Ülger, Necmi Ünlü ve Özhan Arslan’ın yanında söyledin. Buna rağmen ödemediğin için dolayısıyla ARC firmasının bu borcu bankanın istemesi neticesinde kulübe ibra etmesine itiraz etmişsin. Hatta ARC firması Salim Arpacıoğlu’nun diyerek şahsıma kulüp üzerinden kendine çıkar sağlıyor iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundun. Erkan Özcan, ARC Firması benim değil ama akrabam, evet, soy ismimiz aynı olması firmanın benim olduğu anlamına gelmiyor. Biz o kulübün ihtiyaçlarını karşılamak için kimseden bulamayıp zor durumda kaldığımız zamanlarda eş dost akrabalarımıza rica ederek ihtiyacımız olan kaynakları bu şekilde bulabildik. Kulübün maddi olarak zorda olduğunu söylüyorsun ama tahsil edilebilecek paraların tahsilini bilinçli yapmıyorsun. Bu hayret verici bir durum. Benim kulübe katkım maddiyatla ölçülemeyecek kadar değerli bu bir. İkincisi, kulübü zarara uğratmak ve bir kazanç elde etmek gibi bir amacımın olmadığını tüm camia bilir harcadıklarımın tutarı senin beni itham ettiğin 350 bin liranın kat kat üstünde olduğunu hatırlatmak isterim. Burada ARC firmasının icraya vermesinin sebebi senin taahhütünü gerçekleştirmemen ve borcu ödemek istememendendir. Benim ödeme imkanım olsaydı zaten istifam söz konusu olmazdı. ARC firması icraya veriyor, benim verdiğimi söylüyorsun…”
“BU TAKIM KASTAMONU’NUN”
“Transfer yasağını kaldırmak için harcadığın miktarı, her seferinde kulübe finans sağladık diyerek konuşuyorsun. Bu açıklamaları, kulüp adına senet vererek daha büyük miktarlarda kulübü borçlandırdığını gizlemek için mi yapıyorsun? Yoksa menajer olmak istediğin kulübe kulüp başkanı olunca ne oldum delisi mi oldun? Hem kulübü şahsına satın almak için bir bedel koyuyorsun hem de bedelsiz aldığın kulüpte satın almak için ortaya koyacağını söylediğin miktarın 5’te birine caz yapıyorsun. Bu ne uyanıklık? Bu uyanıklıkla kulübün sahibi mi olmak istiyorsun? Bu takım Kastamonu’nun. Bu takımın buralara gelmesinde çok emekler var. Bu emekler memleket sevdası adına yapılmıştır. Kimin çıkar için bu görevi üstlendiğini şimdi olmasa bile gelecekte herkesin göreceğinden eminim. Benim alnım ak vicdanım da rahattır.”
“MUSTAFA ÇAPANOĞLU’YLA UYUMLU BİR SÜREÇ GEÇİRDİK”
“Mustafa Çapanoğlu’yla uyumlu bir süreç geçirdik. Benden sonra göreve gelecek yönetim Mustafa Çapanoğlu ile çalışmak istemeyebilir bu doğaldır. Ancak Mustafa hoca efendiliğine ve dürüstlüğüne güvendiğim iyi niyetli çalışmalarıyla ve alınan sonuçlarla kendini ispat etmiş tecrübeli bir teknik direktördür. Hocayı hırsızlıkla itham edip karaladın. Çaldığını iddia ettiğin demirbaşlarla şimdi hala antrenman yapıyorsun. Yargıya intikal etmiş konuyu da daha fazla konuşmak istemiyorum.”
“ÜZÜNTÜYLE GÖRÜYORUM Kİ…”
“Üzüntüyle görüyorum ki bu kulübe büyük destekler veren insanları yok sayarak ve hatta çıkar devşirmeye çalışarak, kulübü siyasete alet ediyorsun. Kastamonuspor’a Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın büyük desteği olmuştur, talepte bulunulduğunda vekillerimizin de ellerinden gelen destekleri her zaman olmuştur. Milletvekilimiz Hakkı Köylü de başkanlığım sürecinde yardım istediğim her konuda elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışmıştır. Bundan sonrada halkımızın genel anlamda tercih edeceği başkanlarda, vekillerde mutlaka destek olacaklardır. Sen taleplerinde masa altından sopa gösterdiğini ifade ederek tehditkar bir şekilde yerel seçimlere Kastamonuspor’un etkisiyle yön vermeye çalışacağını ifade etmeye çalışıyorsun. Bunun ilk başta kulübe zarar vereceğini bilmeyecek kadar saf değilsin, amacın farklı olsa da bunu şu an için çoğu kişi bilmiyor, imam sensin herkes sana inanıyor sen de bunun bilinci ile yaptıklarının ve ileride yapacaklarının zeminini şimdiden bu şekilde hazırlamaya çalışıyorsun anlaşılan.”
“KASTAMONUSPOR, SİYASET ÜSTÜ BİR OLUŞUMDUR”
“Kastamonuspor, siyaset üstü bir oluşumdur. Farklı siyasi partilere gönül vermiş yurttaşların ortak temsilcisidir. Kastamonuspor ona, buna, şuna mal edilemez, edilmemelidir. Böyle bir girişim memlekete zarar verir, bölünmeyle sonuçlanır. İsmini vererek eleştirdiğin kişilere karşı taraftarı kışkırtarak suç işliyorsun. Bu konuşmaların hem yersiz hem de çok erken olduğunu ifade ediyor sana kurulu düzende bir takım emanet edildi, bunu unutma, önce kendin bunun üzerine olumlu yönde bir şeyler yapmalısın daha sonra taleplerini usturuplu bir şekilde dile getirmen daha yararlı olacaktır.”
“İSTEKLER, TALEPLER, ELEŞTİRİLER NEZAKET İÇERİSİNDE İFADE EDİLİR”
“2 buçuk yıldır Türkiye’de olduğun için bilmiyor olabilirsin ama Türkiye’nin adabı muaşeret kuralları vardır. İstekler, talepler, eleştiriler belli bir çerçeve ve nezaket içerisinde ifade edilir. 2 buçuk yılda idrak edemediğin, halkın çoğunluğunun seçtiği iktidar partisinin vekili olan Sayın Hakkı Köylü’nün vekilliğinin, ifade ettiğin iki kelime kadar küçümsenmeyecek olduğunu da umarım en kısa zamanda farkına varırsın.”
“KİMSE KİMSENİN NE KADAR KASTAMONULU OLDUĞUNU ÖLÇECEK POZİSYONDA DEĞİLDİR”
“Sıfırdan bir takım oluşturarak, başarılı bir dönemi geride bıraktım. Başkanlık sürecimde ben de taleplerde bulundum. Zorlandığım dönemlerde nezaket çerçevesi içerisinde taleplerimi dile getirdim. Ama gördüm ki Kastamonu’nun gelişmişliğine katkı sağlamak sadece Kastamonuspor’dan geçmiyor. Kastamonu’yu hem Türkiye’de hem de Avrupa’da başarıyla temsil eden bir hentbol takımımız da var. Tabi ki Kastamonuspor kadar hentbol takımımıza da destek verilecek. Kaldı ki Kastamonu’nun gelişmişliğine katkı sağlamak sadece sportif faaliyetleri desteklemek le belirlenmiyor. Kimse kimsenin ne kadar Kastamonulu olduğunu ölçecek pozisyonda değildir.”
“KASTAMONUSPOR’UN ŞAMPİYONLUĞA ULAŞMASINI TEMENNİ EDİYORUM”
“Zorlu maçlar öncesinde bu açıklamaları yapmak istemezdim. Daha önce de hakkımda mesnetsiz iddialar ortaya atmış ise de hem sessizliğimi korumuş hem de gerçek dışı konuşan sayın Erkan Özcanla kamuoyu önünde ikili bir diyaloğa girmenin sonu olmayacağını düşünmüştüm. Ancak Erkan Özcan tarafından  kamuoyunda oluşturulmak istenen algı, beni bu açıklamaları yapmaya mecbur bıraktı. Gururla yürüttüğüm Kastamonuspor 1966 Kulüp Başkanlığı görevimin ardından şimdi de sıkı bir Kastamonuspor 1966 taraftarıyım. Kastamonuspor 1966’nın başarısından her zaman mutluluk duyacağımı ifade ediyorum. Hatta bu başarıda katkım olmuşsa da kendimi şanslı hissediyorum. İnşallah sezon sonunda şampiyonluğa ulaşmasını temenni ediyorum. Tüm camiamızın bilgisine sunuyorum.”

İlgili Terimler :
TemaFabrika