Dolar : Alış : 6.8519 / Satış : 6.8642
Euro : Alış : 7.7300 / Satış : 7.7439
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu29°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 7890 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

“Artık belediyemizde ev hanımlarının da bir yeri olacak”

15 Mart 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»“Artık belediyemizde ev hanımlarının da bir yeri olacak”
“Artık belediyemizde ev hanımlarının da bir yeri olacak”

MHP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI GALİP VİDİNLİOĞLU;


MHP Belediye Başkan Adayı Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu, EnerjiSA Lojistik Hizmetleri Müdürlüğü’nü, Ticaret ve Sanayi Odası’nı, Yıldız Adnan Konyalı Anaokulu’nu, Göl Anadolu Lisesi’ni, Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni, Özlem Burma Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’ni, Huzurkent yanı iş merkezinde bulunan esnafları ziyaret ederken Halk Eğitim Merkezi2ndeki İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün yıldönümü programına ve Kamu-Sen toplantısına katıldı.

Gerçekleştirdiği ziyaretlerin ardından konuşan Vidinlioğlu; “Belediyemiz bünyesindeki Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı olarak Ev Hanımları Birimi kuracağız. Bu birimin adı Anne Çocuk Eğitim Programı (AÇEP) olacak. Bu birimin amacı, ailelere çocuk yetiştirme konusunda eğitim verilmesi, rehberlik edilmesi olacak. Anneler, çocuklarını yetiştirirken nelere dikkat etmeli? Çocuklara nasıl hitap etmeli? Çocuklarla nasıl konuşulmalı? Çocukların yanında nasıl davranılmalı? bunlar ve bunlar gibi birçok sorunun cevabını öğrenebilecekleri eğitimlere alınacaklar. Ailelere çocuk yetiştirme konusunda rehberlik edilecek” dedi.

“EV HANIMLARININ HER TÜRLÜ DERDİNİ, İSTEĞİNİ DİNLEYECEĞİZ”

Açıklamalarına devam eden Vidinlioğlu; “Bunun yanı sıra ev hanımlarının ve ailelerin her türlü sorunu bu birimde kayıt altına alınacak. Ailelerin, Valilik, Devlet Kurumları Müdürlükleri ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı gibi makamlara ulaştırmaları gereken sorunları, istekler, ihtiyaçlar dahil uğraş gerektiren işlerde biz köprü olacağız. Ev hanımlarımızın sorun, istek ve ihtiyaçlarını kayıt altına alacak ve gerekli yerlere iletmesinde aracı olacağız” açıklamasında bulundu.

“14 MART TIP BAYRAMI ASLINDA BİR DİRENİŞ HAREKETİDİR”

14 Mart Tıp Bayramı’na da değinen Vidinlioğlu; “14 Mart Tıp Bayramı sadece ülkemizde kutlanmaktadır. Bunun sebebi ise işgal altındaki İstanbul’da işgalcilerin üs olarak Tıbbiye binasını seçmesidir. Tıbbiye Okulu’nun başlangıç tarihi olan 14 Mart’ta ise Tıbbiye 3’üncü Sınıf öğrencisi Hikmet Boran önderliğindeki tıp okulu öğrencileri ve dönemin ünlü doktorları da, işgali protesto için toplanmışlardır. Tıbbiye Okulu’nun üstüne kocaman Türk Bayrağı açarak özgürlük ve bağımsızlık isteklerini işgalcilere karşı haykırmışlardır. Tıp Bayramı aslında bir savunma hareketidir. Özgürlük hareketidir. Bu vesile ile fedakar sağlıkçılarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı tekrar kutluyorum” dedi. MHP Belediye Başkan Adayı Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’na ziyaretlerinde MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, MHP MYK Üyesi Tarık Ziya Çağılcı, MHP 2014 Belediye Başkan Adayı Hayati Hamzaoğlu, MHP 23-24’üncü Dönem Milletvekili Emin Çınar, bazı İl Genel Meclis ve Belediye Meclis Üyeliği Adayları eşlik etti.

İlgili Terimler :
TemaFabrika