Dolar : Alış : 5.7027 / Satış : 5.7130
Euro : Alış : 6.4086 / Satış : 6.4202
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu26°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 8151 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

Aydın’dan Ünlü’ye cevap gecikmedi

08 Mayıs 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»Aydın’dan Ünlü’ye cevap gecikmedi
Aydın’dan Ünlü’ye cevap gecikmedi


MHP İl Başkanı Yüksel Aydın dün MHP İl Başkanlığında basın toplantısı düzenleyerek, AK Parti alsancak escort İl Başkanı Doğan Ünlü’nün açıklamalarına cevap verdi.

Ramazan ayının İslam alemine huzurlar getirmesin dileyerek sözlerine başlayan MHP İl Başkanı Yüksel Aydın; “İnşallah Kastamonu’muzda da huzurlu bir Ramazan ayı yaşayacağız. Kastamonu’ya da hayırlar getirmesini niyaz ediyoruz. Belediye Başkanlığımız tarafından Nasrullah Meydanı’nda düzenlemiş olduğu Ramazan Sokağı ismi verilen organizasyonun nasıl doğru bir organizasyon olduğunu gördük. Öncesinde bir takım eleştirilere maruz kalmıştık. Ama iftar öncesi yaklaşık 1 saatlik iftar programı, sonrasında çocuklarla ilgili farklı organizasyonlar, dini sohbetler gerçekleştiriliyor. Burada hem iftar programı yapacağız hem de Kastamonu’nun tarihini, manevi kimliğini, kültürel kimliğini bütün dünyaya Bengü Türk TV aracılığı ile tanıtacağız. Dünyanın her yerinden telefonlar geldi. Bundan sonrada artacak devam edecek. Bin 500-2 bin kişi Ramazan Sokağı ilk gün ziyaret etti. Anlaşılır gibi değil Doğan Ünlü’de bunu eleştiriyor. Sizin yapamadıklarınızı, sizin aklınıza gelmeyenleri, sizin aklınıza gelmeyenleri bir ay içerisinde yapan bir belediyeyi niye eleştiriyorsun? Haybeden konuşuyorsun. Laf olsun torba dolsun. Kendin siyaseten sıkıştığın dar alandan çıkış yapmak için salla Yüksel Aydın’a, salla belediyeye. Gel Nasrullah Meydanı’na, nasıl olmuş bir gör. Boş laflar etmenin kimseye faydası yok. Özellikle çok önemsediğimizi biz daha önceden beyan etmiştik. Burada teravih namazı kılındıktan sonra in cin top oynuyordu. Bunu eleştiren esnafa bakıyoruz, akşam bir tanesi açık değil. Münire Medresesi’nden 25 kişi geldi itiraz etti. Onların sattığı hiçbir şeyi satmayacağımıza ikna ettik. Akşam gittik, 3 tanesi açık. Diğerleri kapalı. Böyle bir terbiyesizlik olur mu? Sizin sattığınız ürünleri koydurmadık. Burası cıvıl cıvıl olacak. Daha farklı programlar olacak. Ramazan ruhuna uygun sanatçılar çağıracağız. Çoluk çocuk iyi bir zaman geçirecekler. Kastamonu’yu tanıtma imkanı bulacağız. Bir kaleden canlı yayın yapılacak, bir gün kuleden, bir Şeyh Şaban-ı Veli’den yapılacak. Bu hizmet anlamında ciddi bir organizasyon. Bunu eleştirenleri davet ediyorum. Özellikle AK Parti İl Başkanı’nı davet ediyorum. Sen siyaseten sıkıştın. Başka yol ara kendine” diye konuştu.

“AK PARTİ’NİN KURUMSAL KİMLİĞİNE LAFIM YOK”

Cumhur İttifakı’na beka meselesi olarak baktıklarını vurgulayan Yüksel Aydın; “Sen uymadın Cumhur İttifakı’na. Hala da uymuyorsun. CHP’nin kazandığı 3 ilçede ittifak olmak için aradım. İkna edemedik. Hangi Cumhur İttifakı’ndan bahsediyorsun? Ben MHP liderinin söylemlerinden bir milim şaşmam. Cumhur İttifakı sizin alttaki kepazelikleriniz değil ki. AK Parti’nin kurumsal kimliğine, yöneticilerine bir tek sözüm olmadı. Ben dalımızı kıranın ağacını kökünden sökeriz diyorum. Nereye diyorum? Söylediğim mecra belli benim. AK Parti değil ki bunun karşılığı. Oradaki 2 tane belediye başkanı. Biz kurumsal olarak ocak başkanından bahsediyoruz. Ülkü Ocakları Başkanlığından bahsediyorum. Ülkü Ocakları bizim için dokunulmazdır. Sen dalından kopmuş yapraksın Doğan Ünlü. Yönünü kim tayin eder bundan sonra bilmem. Dolayısıyla AK Parti’nin kurumsal kimliğine lafım yok. Benim söylemimde 2 tane belediye başkanı var. Cumhur İttifakı ile bunu ilişkilendirerek, olayı başka bir tarafa çarpıtmanın hiçbir anlamı yok. Ben AK Parti’nin ne İl Başkanı’na, ne ilçe başkanlarına tek kelime ne seçimden önce, ne de şimdi söyledim. Benim AK Parti’ye sözüm yok ki. Ben 2 tane kendini bilmez belediye başkanına söylüyorum. Bozkurt’ta eski belediye başkanın özel eşyalarını tabuta koyup, cenaze aracıyla gönderdiler. Neredeydin o zaman? Cumhur İttifakı hatırına birçok şeyi görmezden geliyoruz” diye konuştu.

“KENDİ MİLLETVEKİLİNE CEVAP VER SEN”

9 Mayıs’ta Ankara’ya gideceğini söyleyen Aydın; “Genel Başkanımız İstanbul’daki seçimlerde çalışmak için görevlendirecek bizi. Gördün mü Cumhur İttifakı’nı Doğan Ünlü? Öyle işkembeden atıyorsun. Yaralı aslan gibi sağa sola saldırmanın anlamı yok. İşine bak. Yapıyorsan, il başkanlığı yap. Kendi milletvekiline cevap ver sen. Bizimle ne uğraşıyorsun. Günlerce aradım cevap vermedim. Özellikle CHP’nin kazandığı 3 ilçe için son ana kadar aradım. Cevap vermedim. Şimdi ‘Selam veremeyecek hale gelmeyelim’ diyor. Tamam gelmeyelim. Kendi yaptıklarınıza bakın. Seçimlerden sonra aradım, İl Genel Meclisi’nde komisyonlar için aradım. Doğan bey, başkanı olacak Güray Parçal bey ile bir yerde oturduk. Belli hususlarda uyum olması için anlaştık. 2 gün sonra Doğan bey ile tekrar görüştük; ‘Ben arkadaşları tutamıyorum’ dedi. Cumhur İttifakı hani nerede? Zaten fazla, bizde orada bir uyum olsun istedik. Niye bozdunuz? Bir uyum yakalasaydık. Bütün eksikleri birlikte yapsaydık. Tefrikayı muhtarların arasına niye sokuyorsunuz? Doğan Ünlü’nün söylediği hiçbir şeyin karşılığı yok. Doğan Ünlü sen kendini yaprak olarak görüyorsan, sen dalından kopmuş bir yapraksın. Senin yönünü rüzgar tayin edecek” şeklinde konuştu.

“100 BİN TL’LİK PASTIRMA YEMİŞLER”

Doğan Ünlü’nün, Ramazan Sokağı’nın Nasrullah Meydanı’nın tarihi dokuyu bozduğu yönündeki ifadelerine değine Aydın; “Tarihin içine ettiniz. Belediye olarak yaptıklarınızı görmüyor musunuz? Biz onları Ramazan ayı bitince söküp kaldıracağız. Sizin yaptıklarınız ne olacak? O rezidans nasıl olacak? Kalenin önünü kapattı. Utanmadan tarih diyorlar. Bir aylık ise o maliyete değer mi?’ diye sormuş. Bu nelere değer sen bilemezsin Doğan Ünlü. Maliyet hesaplarını geriye dönük yapsana. 100 bin TL’lik pastırma yemişler. Nerede yediniz o pastırmaları? Benim ağzımı açtırma” ifadelerini kullandı.

“YAPACAĞIMIZ İCRAATLARLA DİLİNİ ISIRACAKSIN

Açıklamalarına devam eden Aydın; “Milliyetçi Ülkücü Hareket’in lideri nüfusu 250 binin üzerinde olan illerin başkanlarını 9’unda bizi Ankara’ya davet etti. İstanbul’daki seçimlerde görevlendirmek için. Nasıl bir yol haritası izleneceği o toplantıdan sonra belli olacak. Ben bundan sonra Adalet ve Kalkınma Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi il başkanlarının açıklamalarına bundan sonra cevap vermeyeceğim. Çünkü bizim üzerimizden pirim yapmak istiyorlar. Biz belediyenin durumunu halkımıza açıklamak durumundaydık. Biz kapatırız Doğan bey her şey kapatırız. Yapacağımız icraatlarla dilini ısıracaksın. Hala Tahsin Babaş diyor. Tahsin Babaş tarih oldu tarih. İşine bak. Geçmiş olsun size. Milliyetçi Hareket Partisi söz verdiği her şeyi yapacak. ‘Kastamonu’nun havası değişecek’ dedik. Değişti. ‘Kastamonu’ya huzur getireceğiz’ dedik. Kastamonu’da herkes huzurlu şimdi” dedi.

“ÇARPITMANIN BU KADARI”

Taşköprü Belediyesi’ndeki personellerin görev değişikliğine de değinen Aydın; “Taşköprü Belediyesi’ndeki kadınlardan bir tanesinin görevi güvenlik görevlisi olarak görünüyormuş. Onu kadrosuna göndermişler. Diğer kadını ise ‘İtfaiyede bulaşık yıkamaya verdiler’ diyor. O da büro işçisi olarak itfaiyede masa başında telefona bakıyor. Çarpıtmanın bu kadarı. Özellikle belediye başkanımıza bu durumu da sorduk. İddia edildiği gibi bir şey olmadığını söyledi” diyerek bilgi verdi.

“O KIZIN SUÇU NE?”

Taşköprü ile ilgili sözlerine devam eden Aydın; “Taşköprü Kaymakamlığı’nda özel kalem müdürü bir bayan var. Sosyal Yardımlaşma Müdürü’nün tayini çıkıp, gidince, bu bayan arkadaş bu görev için yeterli olacağından o buraya müdür olacak. Bir diğer biri var. O da bu görev için yetersiz. Sırf bir partinin ilçe başkanın kızı diye ve o partinin oylarının da MHP’ye gittiklerini düşündükleri için, yeterli olan bayanın oraya müdür yapılmamasını istiyorlar. Metin Çelik’te, Vali’yi arıyor. ‘Bu olmayacak’ diyor. Yeterliliği olan Mehtap hanım. İşi bu noktaya getiriyorlar. O partinin oyları MHP’ye gitmiş, o partinin ilçe başkanının kızını dert ediyorlar. Bu olmaz. O kızın suçu ne?” ifadelerini kullandı.

“NİYE GELMİYORSUNUZ İŞE?”

Aydın son olarak; “Metin Çelik’e selam olsun. Ben seni arıyorum, niye açmıyorsun? Sen sadece AK Parti’nin mi milletvekili misin? Sizin hiçbir yerinizde Cumhur İttifakı yok. AK Parti Gençlik Kolları Başkanı, kırıta kırıta otuyorsun Doğan Ünlü’nün yanında. Musa Kalafat sen belediye personelisin. Niye gelmiyorsunuz işe? AK Parti Kadın Kollarında da var. Niye gelmiyorsunuz işe? Sizi şimdi atmamız lazım. Bunları mı söylettireceksin bana Doğan Ünlü?” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika