Dolar : Alış : 5.7690 / Satış : 5.7794
Euro : Alış : 6.4202 / Satış : 6.4318
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu21°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 8261 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

Azdavay’daki festivali yaklaşık 15 bin kişi takip etti

11 Temmuz 2016 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Kastamonu»Azdavay’daki festivali yaklaşık 15 bin kişi takip etti
Azdavay’daki festivali yaklaşık 15 bin kişi takip etti

Azdavay Suğla Yaylası’nda 3’üncüsü düzenlenen Uluslararası Motosiklet ve Doğa Sporları Festivali sona erdi. 7 Temmuz’da başlayan festival, dün 7-12 yaş arası çocuklara motosiklet eğitimi verilmesi ve FreeStyle (Serbest Stil) gösterisiyle tamamlandı.

Kastamonu Valiliği, Türkiye Motosiklet Federasyonu ve Azdavay Belediyesi’nin desteklediği, 4 gün boyunca Azdavay’daki vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılanan Uluslararası Azdavay Motosiklet ve Doğa Sporları Festivali’ne 40 farklı şehirden 280 sürücü katıldı. Sürücülerin yanı sıra vatandaşların da festivale yoğun ilgi göstermesi organizasyon komitesinin yüzlerini güldürdü. Festivale 15 bin civarında vatandaş rağbet gösterdi.

Süper enduro parkurunda yer alan serbest stil rampasında Yunanistan’dan gelen dünyaca ünlü freestyle sporcusu Nontas Logathasis birbirinden zor atlayışlar gerçekleştirdi. Suğla Yaylası’ndaki Azdavay Doğa ve Motor Sporları Merkezi’nde Türkiye Süper Enduro Şampiyonası ikinci ayak yarışları gerçekleştirildi. Daha önce Kaynaşlı’da yapılan şampiyonanın ikinci ayağına 65 sporcu kayıt yaptırırken yarışlar; prestij, usta, hobi, gençler, veteran ve trial sınıflarında düzenlendi.

Prestij yarışlarında birinci Fırat Şahin, ikinci Mevlüt Kolay, üçüncü Cemil Yurt oldu. Usta kategorisindeki yarışlarda Gökhan Zor birinciliği bırakmazken Zor’u, Çağatay Sırın ve Murat Çakıl izledi. Hobi sınıfında Galip Alp Aysan birinci, Hüseyin Öz ikinci, Sedat Azulu üçüncü oldu. Gençler yarışlarında birinci olan Fevzi Burak Akbulut’u Nurdoğan Kuzu ve İzzet Kazdal takip etti. Nazmi Malkoç veteranlarda birinciliği sırtladı, Murat Akın ikinci Bent Eroz üçüncü oldu. Trial sınıfında ise sıralama Hüseyin Barış Aşkan, Sinan Ölmez, Eryılmaz İnan olarak belirlendi. Şampiyonanın üçüncü ayağı Tokat’ta, dördüncü ayağı ise Muğla’da yapılacak.

“HER TÜRLÜ SPORTİF FAALİYETE DESTEK VERMEK GÖREVİMİZDİR”
Vali Mesut Yıldırım, yaptığı değerlendirme konuşmasında; “Sadece Azdavay’ımızdan değil Kastamonu’muzdan, civar illerimizden, bu sporu seven; bu spora destek amacı ile burada bulunan ve yaklaşık üç gün içerisinde 15 bine yakın seyircinin izlediği, ülkemizde yeni tanınmaya başlanan; ama giderek artan ilgiyle karşılanan sporun daha da yaygınlaşmasını temenni ediyoruz” dedi.

Sportif faaliyetlere destek vermenin görevleri olduğunu ifade eden Yıldırım; “Bu maksatla bu yıl üçüncü kez bu şampiyonanın ikinci ayağına ev sahipliği yaptık. Ödül alan sporcularımızın ifade etmeye çalıştıkları sıcak ve samimi temenniler, onların bu duyguları, daha iyi bir ev sahipliği noktasında bize daha çok şevk verdi, ilimizin tanıtımına katkı sağlayan bu ve benzeri her türlü sportif faaliyete destek vermek görevimizdir. Yarışmaya iştirak eden tüm sporcularımızı ve organizasyonda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Festivale, Vali Mesut Yıldırım’ın yanı sıra Kastamonu Milletvekili Murat Demir, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Azdavay Kaymakamı Ali Güner, İl Emniyet Müdürü Mustafa Yoldan, Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek, İlçe Jandarma Komutanı Sinan Tanır, Pınarbaşı Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz, eski Spor Genel Müdürü Sayın Yunus Akgül ve TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar katıldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika