Dolar : Alış : 5.7690 / Satış : 5.7794
Euro : Alış : 6.4202 / Satış : 6.4318
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu21°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 8261 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

“Bayrağımızı en üst noktaya taşımanın gayretinde olacağız”

04 Temmuz 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»“Bayrağımızı en üst noktaya taşımanın gayretinde olacağız”
“Bayrağımızı en üst noktaya taşımanın gayretinde olacağız”

BELEDİYE BAŞKANI GALİP VİDİNLİOĞLU:

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, Hentbol Süper Ligi’nin son şampiyonu olan ve gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’nde ön elemeden dahil olacak Kastamonu Belediyespor ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Kastamonu Belediyespor kadın hentbol takımının çok başarılı imza attığını söyleyen Galip Vidinlioğlu; “Geçmişte Sağlık Müdürlüğü’nün bünyesinde Sağlık Spor ile başlayan Kastamonu’nun hentbol serüveni bugün artık belediye bünyesinde devam ediyor. Geçen sezonu da Türkiye şampiyonu olarak kapatırken Türkiye Kupası’nı da Eskişehir’de bir sayı farkla kaybettik. Sağlık olsun. Sezonu Türkiye şampiyonu olarak tamamlamaktan da mutluyuz” dedi.

“KASTAMONU TANITIMINA BÜYÜK KATKI VERDİ”
Vidinlioğlu: “Kastamonu gibi geçmişi çok büyük ama şu anda mütevazı bir ilin hentbolda böyle başarılara imza atması her şeyden önce Kastamonulu olarak bizi ziyadesiyle memnun ediyor. Takımımız Kastamonu tanıtımına da büyük katkı verdi. Türkiye’yi de temsil noktasında bir ön eleme oynayacağız ve inşallah Şampiyonlar Ligi’nde de mücadele edeceğiz. Ben bu ön elemeyi aşabileceğimizi düşünüyorum. Grupta şansımız ne olur bunu da yaşayıp göreceğiz. Ülkemizi, bayrağımızı cansiperane bir şekilde çalışarak çabalayarak en üst noktaya taşımanın gayretinde olacağız.”

“ALT YAPIYA BİRAZ DAHA ÖNEM VERECEĞİZ”
“Hentbolun ilimizde ciddi bir geçmişi var. İnşallah benim Belediye Başkanlığım döneminde de alt yapıya biraz daha önem vereceğiz. Daha öncesinde böyle bir gelenek vardı. Özellikle Kastamonulu genç kızlarımızdan hentbol takımına ciddi katkılar geliyordu. Ama bu son yıllarda biraz azaldı, onun için hentbolda çok ciddi bir şekilde alt yapıya da bu sene eğilip şehrimiz gençlerini takıma monte etme gayreti içinde olacağız. Bu sadece hentbolda değil, voleybolda basketbolda ve diğer branşlarda amatör sporlarda belediye olarak, daha önce verdiğimiz söz üzere biz sözlerimizi tutma gayretinde olacağız. Gerekli yerlere, okullara antrenör desteği vereceğiz. Sporla ilgilenmek isteyen, spora gönül vermiş gençlerimize spor alanları yapmak için çabalayacağız, o anlamda eksikliğimiz var. İnşallah çok yakında da eski SSK hastanesinin olduğu yere bir büyük spor salonunu kazandıracağız.  Şu ana kadar hentbolda Türkiye’yi Avrupa’da temsil edecek bir takımımız yok. Temsil etme hakkını kazanmış var ama hangi gerekçelerledir bilmiyorum ama katılma iradesini beyan etmediler. Bu anlamda Kastamonu Belediyespor Türkiye’yi Avrupa Kupalarında temsil edecek yegane kulübümüz. Bunun için de ayrıca çok mutluyuz.”

AMATÖR SPORA DESTEĞE DEVAM
“Amatör sporlara belediyenin katkı verme imkanı kanunen de var. Takımlarımızın arkasında olacağız. Bu takım Belediye bünyesinde bir takım olduğu için ayrıca önemli. Onun dışında da 2,5 aylık başkanlığım dönemde de bisikletten güreşe, hemen hemen her alanda hem okullar düzeyinde hem üniversite düzeyinde hem de Gençlik Spor’dan katılacak gençlerimize katkı verdik. Kimisine araba tahsis ettik kimisinin konaklamasını kimisinin her ikisini karşıladık. İmkanlar ölçüsünde, belediyenin de bütçesini çok fazla zorlamadan yapabileceğimiz tüm katkıları bugüne kadar verdik, bundan sonra da vermeye devam edeceğiz.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika