Dolar : Alış : 5.7690 / Satış : 5.7794
Euro : Alış : 6.4202 / Satış : 6.4318
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu21°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 8261 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

Belediye Meclisi seçimle başladı

08 Temmuz 2015 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Belediye Meclisi seçimle başladı
Belediye Meclisi seçimle başladı

Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı ilk toplantısı Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın Başkanlığında geçtiğimiz Pazartesi günü gerçekleşti.

Meclisin ilk toplantısında gündeme Türk Dünyası Belediyeler Birliği’ne 1 asil 1 yedek üye seçimi ile 2B Orman Kadastrosu uygulamalarında görev yapacak 1 asil 1 yedek bilirkişi ve 1 asil 1 yedek komisyon üyesi seçimi geldi. Seçimler yapılmadan önce MHP Grubu’ndan ortak aday gösterilmesi teklifi görüşüldü ve AK Parti Grubu teklifi kabul etmedi. Tüm üyeliklere AK Partili isimler seçildi. Türk Dünyası Belediyeler Birliği’ne Belediye Başkanı Tahsin Babaş’la Belediye Başkan Vekili Eşref Can seçilirken, Orman Kadastrosu Bilirkişi Heyeti’ne ise Nevzat Birgen ile Saffettin Kuru, Orman Kadastrosu Komisyon üyeliklerine ise Mehmet Sirekecioğlu ile İbrahim Uğur Çankıroğlu getirildi.

Toplantıda Destek Hizmetleri Müdürlüğü bütçesinden Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bütçesine 1.5 milyon lira aktarılması da oy çokluğu ile kabul edildi. Belediye Meclisi’nin AK Partili üyesi Ömer Kesercioğlu, 1.5 milyon liranın 625 bin lirasının fuar organizasyonlarına ayrılmasını mersinzen.com doğru bulmadığını kaydetti ve red oyu kullandı. Kesercioğlu; “Fuar organizasyonlarını odalar yapsın. Her şeyi neden belediye yapıyor anlamadım” dedi. Bir dahaki toplantının ise Perşembe günü saat 19.00’da yapılmasına karar verildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika