Dolar : Alış : 4.7545 / Satış : 4.7630
Euro : Alış : 5.4969 / Satış : 5.5068
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu25°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 7679 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

“Bir Mehmet değil bin Mehmet bu vatana feda olsun”

17 Temmuz 2017 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » “Bir Mehmet değil bin Mehmet bu vatana feda olsun”
“Bir Mehmet değil bin Mehmet bu vatana feda olsun”

ŞEHİT ABİSİ DURSUN YILMAZ;

Taşköprü’de, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında demokrasi nöbeti tutuldu.

Taşköprü Cumhuriyet Meydanı’nda ilk olarak Küre-i Nüans Mehteran Takımı’nın sahne aldığı program Süleyman Özer Tasavvuf Musiki Dinletisi ve mevlidi şerif ile devam etti. Programda konuşan Taşköprülü 15 Temmuz şehidi Mehmet Yılmaz’ın abisi Dursun Yılmaz, dış güçlere hizmet eden FETÖ/PYD’nin ülkemizin birliğine ve dirliğine yönelik yaptığı darbe girişimine kahraman Türk Milleti’nin müsaade etmediğini belirterek kardeşi Mehmet’inde abdest alıp ailesiyle helalleşerek o gece Boğaziçi Köprüsü’ne gittiğini ve hain keskin nişancı tarafından şehit edildiğini ifade etti. “Bir Mehmet değil bin Mehmet bu vatana feda olsun” diyen şehit abisi Dursun Yılmaz, Milli İradeye sahip çıkan tüm şehitlere de Allah’tan rahmet diledi.

“MİLLETİMİZ 15 TEMMUZ’DA İŞGALİN KARŞISINDA DURDU”

Taşköprü Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel ise; “Anadolu bizlere yurt olduğundan beri bu topraklar üzerinde çok güçlü devletler kurduk. En son bu milletin bayraktarlığını yapan Türkiye Cumhuriyeti Devleti diğer önceki atalarımızın kurduğu devletlere göre çok daha genç. Ancak bu genç yaşına rağmen birçok şeye şahit oldu. Ama 15 Temmuz çok daha farklıydı. Bu sadece bir darbe girişimi değildi. Bundan öncekiler gibi demokrasiye, Milli İradeye yönelik değildi. Devletin kendisine ve de milletine karşı bir işgal girişimiydi. Bir ihanet tertibiydi. Bizim silahlarımızı, bizim tanklarımızı kullandılar, bizim askerimizi kullandılar. Fakat Milletimiz Çanakkale’de, İnönü’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da bütün yokluklara rağmen nasıl ayakta durduysa yine aynı şekilde 15 Temmuz’da bu işgalin karşısında durdu” dedi.

“ÜLKEMİZ TARİHİNİN EN BÜYÜK HAİNLİĞİYLE KARŞI KARŞIYA KALDI”

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’da; “Geçtiğimiz yıl 15 Temmuz tarihinde ülkemiz tarihinin en büyük hainliğiyle karşı karşıya kaldı. Bir avuç kendini bilmez dış mihrakların uşaklığı yapan vatan haini FETÖ/PDY üyesi vatanımızın bölünmez bütünlüğüne el uzatmış ve 250 vatan evladımızı acımasızca şehit etmişlerdi. Kahraman Türk Milleti,  Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı ve dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir direniş ile Hakk’ın yanında saf tutarak FETÖCÜ hainlerin tanklarına, bombalarına, kurşunlarına karşı iman dolu göğüslerini siper ederek,  Mehmet Akif’in deyişi gibi nesilmiş gerçek, çiğnetmedi namusunu çiğnetmeyecek mısralarını tecelli ettirip dünyaya Milli iradenin, Demokrasinin, Vatan müdafaasının en güzel örneğini sergileyerek hain teşebbüsü bertaraf etmeyi başarmıştır” dedi.

Taşköprü’de gerçekleşen demokrasi nöbetine Taşköprü Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, AK Parti İlçe Başkanı Ali Eşref Sevim, Belediye Başkan Yardımcısı Ceyhun Çorbacı, Belediye Meclis üyeleri, kurum amirleri, STK temsilcileri, 15 Temmuz şehidi Mehmet Yılmaz’ın annesi Safiye Yılmaz ve abisi Dursun Yılmaz’ın yanı sıra çok sayıda Taşköprülü vatandaş katıldı.

Program da vatandaşlara Taşköprü Belediyesi ve Türk Kızılayı Taşköprü Şubesi tarafından pilav, ayran ve dondurma ikram edildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika