Dolar : Alış : 5.7027 / Satış : 5.7130
Euro : Alış : 6.4086 / Satış : 6.4202
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu26°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 8151 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

“Bizim için değerleri keşfetmek önemlidir”

10 Mayıs 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»“Bizim için değerleri keşfetmek önemlidir”
“Bizim için değerleri keşfetmek önemlidir”

REKTÖR PROF. SEYİT AYDIN;


Üniversite Öğrencileri Arası Genç Girişimciler Yarışması ile Mühendislik Mimarlık Fakültesi’nde gerçekleşen TR82 Ar-Ge ve Yenilik Proje Pazarı-2019 faaliyetinin derece belgesi takdimi ile ödül töreni dün Kastamonu Üniversitesi Rektörlük makamında yapıldı.

Ödül töreninde dereceye girenlere hitap eden Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Seyit Aydın; “Yakın zamanda bir proje pazarı düzenlendik. Çankırı Karatekin ve Sinop Üniversitesi’ni katılımıyla gerçekleştirdik. Proje pazarında 90 kadar proje sergilenmeye layık görüldü. Bu projelerin içinde de en iyi olan ilk 3 proje seçildi. Dereceye giren proje sahiplerine ödüllerini vereceğiz. 1’inciye 6 bin TL, 2’nci 4 bin TL, 3’üncüye 2 bin TL vereceğiz. Kendilerine bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyoruz. Bunlar bir başlangıçtır. Güzel projelerle başladılar. Dereceye girmeyen projeler kötü değildi. Neticede bu bir yarışmadır. Diğer bir yarışmada genç girişimcilerimizin yarışmasıydı. Onlarda da ilk 3’e giren genç müteşebbislerimize hem belgelerini hem de ödüllerini vereceğiz. 1’inciye bin 500 TL, 2’nciye bin TL, 3’üncüye de 500 TL vereceğiz. Bunlar sembolik rakamlar. Maddi olarak kıymet ifade etmezler. Bu bir motivasyon işidir. Teşvik işidir. Bunlar sizin için motivasyon olacaktır. İnanıyoruz ki daha güzel işler yapacaksınız. İnanıyoruz ki bu teşvikle güzel işler başarıp, büyük işlerin sahipleri olacaklardır. Kastamonu Üniversitesi olarak bu tür faaliyetlerimizi ilerleyen günlerde de devam edeceğiz. Genç projelerimizi ödüllendirmeye, seçmeye devam edeceğiz. Bizim için değerleri keşfetmek önemlidir. Sizler bizim için bir değersiniz. Bu değerlerimiz çoğalarak devam edecektir” dedi.

“ÇOK DA GÜZEL GİRİŞİMCİLİK FİKİRLERİ OTAYA ÇIKTI”

Proje Koordinatörü Prof. Dr. Saim Ateş ise; “Üniversitemiz bu imkanları bize sundu. Bu imkanlar dahlinde çalışmalar yaptık. TR82 Bölgesi’nde yapılan ilk proje pazarı etkinliği. Çok da başarılı bir çalışma oldu. TÜBİTAK bu konuda ana destekçimiz, KUZKA hem maddi hem de manevi destek verdi. Kastamonu Valiliği, KATSO, KOSGEB aracılığıyla düzenlenmiş bir organizasyon hepsine teşekkür ederim. Girişimcilik yarışması 2 yıldır yapılıyor. Çok başarılı bir noktaya geldi. Çok da güzel girişimcilik fikirleri otaya çıktı” diye konuştu.

ÖDÜL SAHİPLERİ

Proje Pazarı 1’incilik Mükafatı; ‘Yarı veya Tam Bağımlı Yatan Hastalarda Oluşan Komplikasyonları Önlemek’ başlıklı proje ile proje sahibi Osman Cingitaş, Proje Pazarı 2’ncilik Mükafatı; “Mayın Tarama ve Çıkartma Makinası başlıklı proje ile proje sahibi Öğr. Gör. Dr. Abidin Şahinoğlu (Çankırı Karatekin Üniversitesi), Proje Pazarı 3’üncülük Mükafatı; “Az Yer Kaplayan LPG Yakıt Tankı” başlıklı proje ile proje sahibi Dr. Öğr. Üyesi Fuat Kartal (Kastamonu Üniversitesi) oldu.

Kastamonu Üniversitesi Bilgi İnovasyon Girişimcilik Teknoloji Transfer Ofisi (KÜBİG-tto) tarafından bu yıl 2’ncisi tertip edilen “Üniversite Öğrencileri Arası Genç Girişimciler Yarışması” 1’ncilik mükafatı; “Waddle” başlıklı girişimcilik çalışmasına verildi. 2’ncilik mükafatı “Trafik Duvarları” başlıklı girişimcilik çalışmasına verildi. 3’üncülük ödülünü ise, Melek İvedi aldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika