Dolar : Alış : 5.7921 / Satış : 5.8025
Euro : Alış : 6.5133 / Satış : 6.5250
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu9°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 8187 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

“Bizim işimiz belediyecilik”

20 Mart 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»“Bizim işimiz belediyecilik”
“Bizim işimiz belediyecilik”

BELEDİYE BAŞKANI TAHSİN BABAŞ;


Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş, esnaf ziyaretlerini sürdürüyor.

Kirli siyasetin kendisinin işi olmadığını ifade eden Belediye Başkan Tahsin Babaş, “Bizim işimiz Belediyecilik. Onun için projeler üretiyor ve projelerle konuşuyoruz. İşiniz ne ise ona odaklanırsınız. Biz Kastamonu’nun kazanması adına var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

“PROJELERİMİZİ BİR BİR NETİCELENDİRİYORUZ”

Önümüzdeki dönem için 125 proje hazırladıklarının altını çizen Başkan Babaş, projeleri açıkladıkları gün itibariyle çalışmalara başladıklarını ileterek; “Kastamonu’nun kaybedecek zamanı yok. Bunu biliyoruz. Onun için hız kesmeden yola devam etmek istiyoruz. Kastamonu huzurlu bir kent ve bu huzuru bozmak isteyenler gereken cevabı zamanı geldiğinde alacaklar. Var gücümüzle projelerimize yoğunlaştık ve bir bir neticelendirmeye başladık. Bakın kısa sürede 250 yataklı Fizik Tedavi Hastanesi, toplam 5 bin kişinin istihdam escort istanbul edileceği Maslak Yeni Küçük Sanayi Sitesi, Millet Bahçesi, Vahşi depolama alanlarının ıslahı ve Atıksu Arıtma Tesisi projelerimiz 2019 yatırım programına alındı. İşte bu merkezi hükümetle yerel yönetimin entegreli çalıştığının, bir göstergesidir. Lafla sözle işimiz yok. Bizim işimiz belediyecilik” diye konuştu.

“MİLLET BAHÇESİ NİSAN AYI İÇERİSİNDE İHALE EDİLECEK”

Projeleriyle ilgili bilgiler vermeye sürdüren Başkan Babaş; “Kuzeykent’te 240 dönüm alan üzerine kurulacak Millet Bahçesi projemiz Kastamonu’nun her kesimine hitap edecek bir projedir. Proje en geç Nisan ayı içerisinde ihale edilecek. Kastamonu’ya dev bir eser kazandıracağız. Millet Bahçesi projemiz içerisinde, iki adet millet kıraathanesi, Millet Meydanı, 10 bin m2’lik biyolojik gölet, tüm alanı kapsayacak bisiklet yolu, yürüyüş yolları, oturma ve dinlenme alanları, mangalsız piknik alanı, cam seyir terası, her yaş gurubuna uygun çocuk oyun alanları, doğal tırmanma alanı, macera parkuru, mangala ve ahşap labirent parkurları, Çocuk Kütüphanesi, Çocuklar için ahşap oyuncak atölyesi, Eğitim amaçlı hobi bahçesi, Çocukların hobi bahçesinde ürettikleri ürünlere yönelik teşhir ve satış ünitesi, Yerli tohum takas ünitesi, At binicilik eğitim alanı, Bilim Merkezi ve Açık Hava Bilim Sergi Alanı yer alacak. Ayrıca Engelli kardeşlerimizin her noktaya rahat ulaşabilmesi adına Engelsiz Park uygulamasını burada yapıyoruz. Kastamonu bildiğiniz üzere Türkiye’nin en temiz ili… Şehrimiz Sıfır Atık projeleri kapsamında da öncü konumunda. Yine KASMİB vasıtasıyla kurduğumuz Çöp Gaz Elektrik Tesisimiz’de yıllık 7 bin konutun elektrik ihtiyacını karşılayacak bir üretim gerçekleştiriyoruz” dedi.

ATIK SU ARITMA TESİSİ’NİN YAPIMI MAYIS AYI İÇERİSİNDE BAŞLAYACAK

Atık Su Arıtma Tesisi’ne değinen Başkan Babaş; “Şimdi yıllardır eksik kaldığımız bir konu vardı. O da Atık Su Arıtma Tesisi…  5 Mart itibariyle inşaat ihalesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı Koordinasyonu dosyalarını teslim eden firmaların inceleme sürecini başlattı. Teklifleri tek tek kontrol ediliyor. Arkıt sona gelindi. Belediyemizden beş kişilik işinin ehli bir kadro orada bu çalışmaların yakinen takip ediyor. Nisan ayı içerisinde uygulama işini alacak firma açıklanacak. Mayıs ayı içerisinde ise Atık Su Arıtma Tesisi yapımına başlanacak. Kastamonu’muza hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

“EN AZ BORCU OLAN, TÜRKİYE’NİN EN GÜÇLÜ BELEDİYELERİNDEN BİRİYİZ” Başkan Babaş son olarak; “Ben bu konuyu gerek belediye meclisimizde gerekse basın açıklaması yoluyla daha önceden de duyurdum. Konuyu anlattım. Yine anlatayım. Şunu açıkça söyleyeyim Kastamonu Belediyesi İller Bankası’na en az borcu olan belediyelerden biridir. Bu borç 15 yıl vadeli, alt yapı ve araç alımları için kullandığımız kredilerdir. Uzun vadeli borçlardır. İller Bankası’ndan bize en yakın borcu olan belediyelerin incelenmesini istiyorum. Söylenti üretmeye çalışanlar soruşturun, bakalım onların ne kadar borçları var. Bizler görev süremiz içerisinde belediyemizi iyi yönettik, kaynaklarımızı etkin ve verimli kullandık. Üretici bir belediyeciliği her zaman ön plana taşıdık. Merkezi hükümet ile entegreli çalışmalarımız sayesinde Kastamonu kazandı” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika