Dolar : Alış : 5.7987 / Satış : 5.8092
Euro : Alış : 6.4218 / Satış : 6.4333
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu7°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 7853 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

Budamış Mahallesi, kanalizasyon sorununa çözüm bekliyor

18 Temmuz 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»Budamış Mahallesi, kanalizasyon sorununa çözüm bekliyor
Budamış Mahallesi, kanalizasyon sorununa çözüm bekliyor


Yerel seçimler sonrasında mahalle statüsü kazanarak, ilimizin 20’nci mahallesi olan Budamış Mahallesi’nde 18 uygulamaları tamamlandı.

Budamış Mahallesi Muhtarı Hüseyin Karabacakoğlu, 18 uygulaması hakkında belediyeden yakın zamanda bilgi aldıklarını ifade ederek; “18 uygulamaları Tapu’ya gönderildi. En kısa zamanda Tapu’dan 1 ay içerisinde çıkmasını bekliyoruz. Bu çalışmalar bitirildiğinde, Karaçomak Deresi çevre yol düzenleme, kanal, kanalizasyon ilgili çalışmalar yapılacak. Karaçomak Deresi’nin ıslahının ilerleyen zamanlarda yatırım programına alınıp, ihalesinin yapılmasını bekliyoruz. Budamış Mahallesi olarak hizmet bekliyoruz. Daha önceden mahalle olmadığımızdan dolayı belediyeden hizmet alamıyorduk, artık mahalle olduk ve hizmet bekliyoruz. Bizim şu anda en büyük sıkıntımız kanalizasyon. Şu anda mevcut kanalizasyonumuz fosseptik çukurlarına akıyor, buralarda sürekli doluyor veya tıkanıyor. Onun için kanalizasyonumuzun ana şebekeye bağlanmasını istiyoruz. Bu çalışma için 18 çalışmasının bitmesini bekliyorduk. Bu çalışmanın da bittiğini öğrendik. Bundan sonraki süreçte kanalizasyonumuzun şehir şebekesine bağlanmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“BELEDİYE BAŞKANIMIZI MAHALLEMİZE DAVET EDİYORUZ”

Mahallesinde ara sokakların çok kötü olduğunu söyleyen Karabacakoğlu; “Ara sokaklarımızda yollar çok bozuk durumda. Son zamanlarda meydana gelen yağışlardan dolayı da yollarımız iyice bozuldu. Yollarımızın yapılmasını istiyoruz. Belediye Başkanımız Sayın Galip Vidinlioğlu’nu mahallemize davet ediyoruz. Mahallemize gelip misafirimiz olsun ve sorunlarımızı yerinde görsün. İçme sularımızla ilgili sıkıntılarımız var. Bu sorunlarımızın çözülmesini talep ediyoruz. Daha önceki dönemde de dile getirdiğimiz gibi, mahallemizde çocuklarımız ile ilgili bir oyun parkı yok. Çocuklarımız için bu tür alanların yapılmasını istiyoruz. Budamış Kastamonu’nun girişinde yer alan bir mahalle. Mahallemizde çarpık yapılaşma istemiyoruz. Modern bir şekilde Kastamonu’nun çehresinin yakışır bir şekilde mahallemizin dizayn edilmesini talep ediyoruz” diye konuştu.

“AİLELERİMİZ İÇİN BİR ŞEHİR PARKI TALEP EDİYORUZ”

Mahallesinde şu anda yaklaşık bin 500 kişinin yaşadığını ifade eden Karabacakoğlu; “Mahallemize hangi çalışmanın ne zaman yapılacağı konusunda yetkililerin bizi bilgilendirmelerini istiyoruz. Vatandaşlarımız Şehri Şahane’nin karşısına kapalı bir otobüs durağı yapılmasını talep ediyorlar. Mahallemizde 2 adet ayrı okul yeri var. Büyümekte olan bir mahalle olduğumuzdan buralara okul istiyoruz. Çocuklarımız için futbol sahası, oyun parkı ve ailelerimiz için bir şehir parkı talep ediyoruz. Vatandaşlarımızın sesi olmaya çalışıyoruz. Hizmet bekliyoruz. Yakın zamanda da bölgemizde 112 Acil İstasyonu hizmete açılacak. Aile hekimimizin de buraya geleceği söylendi. O açıdan sıkıntımız yok” dedi.

“SİNYALİZASYON YAPILMASINI TALEP EDİYORUZ”

Şehit Burak Kapucuoğlu İlköğretim Okulu’nun olduğu bölgede Karayolları 15’inci Bölge Müdürlüğü’nün üst geçit ile ilgili bir proje uygulamakta olduğunu söyleyen Karabacakoğlu; “Üst geçidin ayakları için kamulaştırma çalışmalarının yapıldığını öğrendik. Bu bölgede üst geçidin yakın zamanda yapılmasını bekliyoruz. Bir iki noktada trafik güvenliği için sinyalizasyon yapılmasını talep ediyoruz. Yetkililerden bu konuda çalışma yapmasını istiyoruz. Nüfusumuz hızla artıyor, bu tedbirler hızla alınırsa daha güzel olur” diye konuştu.

Budamış Mahallesi olarak İhsangazi yoluna da bağlantılarının olmasını istediklerini söyleyen Karabacakoğlu; “İhsangazi yoluna bağlantı ulaşım imkanlarımızı çoğaltacak. Yeni camimizi ibadete açtık. Sadece bir minare eksiğimi kaldı” dedi.

İlgili Terimler :
TemaFabrika