Dolar : Alış : 6.0824 / Satış : 6.0934
Euro : Alış : 6.5654 / Satış : 6.5772
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu5°CKarla Karışık Yağmur

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 7890 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

Büyük Lise 134’üncü yaşını kutladı

22 Nisan 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»Büyük Lise 134’üncü yaşını kutladı
Büyük Lise 134’üncü yaşını kutladı


Anadolu’da açılan ilk lise olma özelliğini taşıyan Abdurrahmanpaşa Lisesi, cumartesi günü 134’üncü yılını kutladı. 134’üncü kuruluş yıldönümü kutlama programı çerçevesinde birçok etkinlik gerçekleştirildi. Etkinliklere Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile Milli Eğitim Bakan Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Safran, Prof. Dr. Mahmut Özer de katılım sağladı.

Abdurrahmanpaşa Lisesi 134’üncü yıldönümü kutlama programı Cumhuriyet Meydanı’nda başladı. Buradaki programa Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile Milli Eğitim Bakan Yardımcıları, Vali Yaşar Karadeniz, AK Parti Milletvekili Hakkı Köylü ve Metin Çelik, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yurt, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, Abdurrahmanpaşa Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Nurten Ciğerci, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve Abdurrahmanpaşa Lisesi mezunları katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ve okul marşının okunmasıyla başlayan program, çelenk sunumuyla devam etti. Abdurrahmanpaşa Lisesi’nin çelengini Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Abdurrahmanpaşa Lisesi Mezunları Derneği’nin çelengini ise Başkan Nurten Ciğerci ve Onursal Başkanı İsmail Dönmez sundu. Çelenk sunumunun ardından Abdurrahmanpaşa Lisesi halk oyunları ekibinin gösterileri yapıldı.

ÖĞRENCİLERLE GÜLDÜREN DİYALOG

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, kutlama töreni başlamadan önce alanda bulunan öğrencilerle sohbet etti. Bakan Selçuk’un öğrencilerle sohbetinde renkli anlar yaşandı. Havanın soğuk olmasından dolayı öğrencilerin üşüdüğünü gören Bakan Selçuk, öğrencilere; “Daha fazla üşümeyin, burada hasta olmayın, ben okul müdürüne söyledim ama beni dinlemiyorlar. Bakan mı büyük okul müdürü mü büyük?” diye sordu. Bir öğrenci; “Okulda müdür büyüktür” şeklinde cevap verdi. Bakan Selçuk, öğrenciye ‘çak’ diyerek tebrik etti.

PROGRAM HALK EĞİTİMDE DEVAM ETTİ

Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan kutlama etkinlikleri Halk Eğitim Merkezi’nde devam etti. Basına kapalı olarak gerçekleşen bu bölümde Abdurrahmanpaşa Lisesi’nin tanıtım filminin gösterildiği, şiirler okunduğu öğrenilirken Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Vali Yaşar Karadeniz’in de konuşma gerçekleştirdiği öğrenildi. Ardından plaket takdimleri gerçekleştirildi.

BAKAN, BÜYÜK LİSE’Yİ GEZDİ

Bakan Ziya Selçuk, Abdurrahmanpaşa Lisesi’nin 134’üncü yılı kutlamaları kapsamında son olarak Abdurrahmanpa Lisesi’ni gezdi. Lisenin müze, kütüphane ve sınıflarını gezen Bakan Selçuk’a, her kutlama yılında geleneksel olarak ikram edilen tulumba ve pilav da ikram edildi.

İlgili Terimler :
TemaFabrika