Dolar : Alış : 6.0824 / Satış : 6.0934
Euro : Alış : 6.5654 / Satış : 6.5772
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu5°CKarla Karışık Yağmur

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 7890 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

Büyük Lise Bakanlı kutlamaya hazır

19 Nisan 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»Büyük Lise Bakanlı kutlamaya hazır
Büyük Lise Bakanlı kutlamaya hazır


Anadolu’da kurulan ilk lise olma özelliğini taşıyan Abdurrahmanpaşa Lisesi, yarın 134’üncü kuruluş yıldönümünü kutlayacak. Kutlamaya Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı hemşerimiz Mustafa Safran da katılım sağlayacak. Yanı sıra Milli Eğitim’den çok sayıda bürokratın da kutlama etkinliklerine katılması bekleniyor.

Yarın yapılacak olan Abdurrahmanpaşa Lisesi 134’üncü kutlama etkinliklerinin programı da netlik kazandı. Abdurrahmanpaşa Lisesi mezunları, saat 9.30’da okulda bir araya gelecek. Ardından saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunumu gerçekleştirilecek. Çelenk sunumuna Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da katılım sağlayacak. Devamında ise Halk Eğitim Merkezi’nde Abdurrahmanpaşa Lisesi ile ilgili kısa film gösterimi yapılacak. Kısa film gösteriminin ardından ise Abdurrahmanpaşa Lisesi’nde geleneksel olarak gerçekleştirilen pilav ve tulumba tatlısı ikramı yapılacak. Liseliler akşam ise yemekte bir araya gelecek.

“KASTAMONU’NUN DEĞERİNE SAHİP ÇIKMASINI BEKLİYORUZ”

Abdurrahmanpaşa Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Nurten Ciğerci yaptığı açıklamada yarın gerçekleştirilecek olan yıldönümü etkinliklerine herkesi davet ederek; “Okulumuza sahip çıkmak bu memlekette yaşayan herkesin görevi. Okulumuz, geçen yıl adrese dayalı öğrenci alan okul statüsüne alındığında herkes hemfikir oldu ve bu yanlıştan dönülmeliydi, dönüldü de. Mazisine bakıldığında birçok bilim adamı, siyasetçi, bürokrat, hekim, hukukçu yetiştiren okulun bilimde, sporda, sınavlarda aldığı ve okulun girişine sığmayan başarı kupalarının bir anda göz ardı edilmesini hiç içimize sindirememiştik. Milli Eğitim Bakanımız ve Bakan Yardımcımız sesimizi duydu, yanlıştan dönüldü. Ne kadar teşekkür etsek azdır. Okulumuza her zaman sahip çıkacağımıza söz verdik ve sözümüzün de arkasındayız. Bu topraklarda yaşayan herkesin de okulumuza, Kastamonu’nun değerine sahip çıkmasını bekliyoruz. Tüm mezunlarımızı, mensuplarımızı, velilerimizi törenimize ve akşam yemekte bir arada olmaya bekliyoruz. Ayrıca sivil toplum örgütlerinin önemini bilen bir kişi olarak sivil toplum kuruluşlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Hep birlikte olduk ve olmaya devam edeceğiz. Bu lise hepimizin, 15 bin mezunumuzun, tüm Kastamonu’nun” dedi.

İlgili Terimler :
TemaFabrika