Dolar : Alış : 5.5498 / Satış : 5.5598
Euro : Alış : 6.3900 / Satış : 6.4015
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu21°CHafif Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 7919 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

ÇATAK’ın genişletilmesi talep edildi

17 Aralık 2017 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » ÇATAK’ın genişletilmesi talep edildi
ÇATAK’ın genişletilmesi talep edildi

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda İl Müdürü Osman Yaman başkanlığında şube müdürleri, ilçe müdürleri ve teknik elemanların katılımıyla ÇATAK İl Proje Uygulama Komisyon Toplantısı gerçekleştirildi.
İl Müdürü Osman Yaman açılış konuşmasında; “Çevresel Amaçlı Tarım Arazilerinin Korunması Projesi olarak adlandırılan ve kısaca ÇATAK Projesi olarak bilinen bu proje; ilimizde 2014 yılından beri uygulanmaktadır. Tarım dışı kalmış ya da üretimi azalmış arazilerin iyi bir şekilde tarıma kazandırılması, tarımın olumsuz etkilerinin azaltılması, toprak ve su kalitesinin artırılmasına katkı sağlayan bu projeye her geçen gün ilginin artması kurum olarak bizleri memnun etmektedir. Bu yıl 14 bin dekar alanda uygulanan projenin önümüzdeki yıl daha da artırılmasını Bakanlığı’mıza teklif ettik. Siz, şube ve ilçe müdürlerimizin de önümüzdeki yıla ait planlarınızı buna göre yapmanızı istiyoruz” ifadelerini kullandı.
“ÖNÜMÜZDEKİ YIL İSE TEKRAR CEZAİ MÜEYYİDE UYGULANACAK”
İl Müdürü Yaman konuşmasının devamında; “Büyükbaş ve küçükbaş hayvanların kayıt altına alınması ve kayıtların güncellenmesi işlemlerinin çok hızlı bir şekilde yapılarak sonlandırılması gerekiyor. Bu yılın sonuna kadar yapılacak bu tür işlemlerde idari para cezası uygulanmıyor. Ancak, önümüzdeki yıl ise tekrar cezai müeyyide uygulanacak. Çiftçilerimizin mağdur olmamaları için bu konuya gerekli hassasiyeti göstermelerini istiyoruz” dedi.
Toplantıda İletişim Koordinatörlüğü konusunda; İl Müdür Yardımcısı Mücahit Temur, Kırsal Kalkınma Desteklemeleri konusunda; Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Sinan Çelebican, İç Denetim ve Kalite Kontrol konusunda İdari ve Mali İşler Şube Müdürü Mustafa Yaylacı, Kestane Çalıştayı konusunda; Bozkurt İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hülya Karaaslan, ÇATAK Projesi ile Gübre Takip Sistemi konusunda; Ziraat Mühendisi Ümit Uçar, Organik Tarım konusunda; Ziraat Mühendisi Arzu Demirbaş ve Ceviz Çalıştayı konusunda; Ziraat Mühendisi Şükrü Ortakçı tarafından sunumlar gerçekleştirildi.
Toplantının son bölümünde sorulan sorular cevaplandırıldıktan sonra yapılan genel değerlendirmenin ardından toplantı son buldu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika