Dolar : Alış : 7.9415 / Satış : 7.9558
Euro : Alış : 9.4499 / Satış : 9.4669
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu9°CSisli

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 13 Kategoride 7891 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ceceli ‘Kastamonu Günleri’ne renk katacak

13 Nisan 2016 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»Ceceli ‘Kastamonu Günleri’ne renk katacak
Ceceli ‘Kastamonu Günleri’ne renk katacak

 

İstanbul Kağıthane’de 17- 22 Mayıs tarihleri arasında ilk kez düzenlenecek olan ‘Kastamonu Günleri’nin açılış programın da Türk pop müziğinin sevilen isimlerinden Mustafa Ceceli sahne alacak.

İstamonu gazetesinin organizasyonu ile Kağıthane Kastamonulular Dayanışma Derneği ve Kağıthane’de bulunan Kastamonu derneklerinin katkılarıyla Hasbahçe Mesire Alanında 17- 22 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ‘Kastamonu Günleri’nde etli ve pastırmalı ekmek, banduma, çekme helva, sarımsak ve siyez bulguru gibi  yöresel ürünlerin yanı sıra yöresel kıyafetlerin de sergileneceği ve satışının gerçekleştireceği etkinlikte 5 gün boyunca Kastamonulu sanatçılar da yer alacak. Etkinlik canlı yayınla tüm dünyaya izletilecek.

Sanatsal ve kültürel faaliyetlerin yanı sıra 21 Mayıs’ın Berat Kandili’ne denk gelmesi sebebi ile özel kandil programı tertip edilecek.

Kral FM program sunucusu Gönül Dostu Şener’in sunumuyla gerçekleşecek final gecesinde ise Türk pop müziğinin sevilen isimlerinden Mustafa Ceceli şarkılarını Kastamonulular için söyleyecek.

TEMA 178 KİLOMETRE SAHİL ŞERİDİ

Hasbahçe Mesire Alanında 17- 22 Mayıs tarihleri arasında 6 gece 5 gün sürecek olan Kağıthane’de Kastamonu Günleri’nin bu yıl ki teması ‘178 kilometre sahil şeridiyle Kastamonu’yu keşfettiniz mi?’ olacak. 22 Mayıs ta sahil şeridine bağlı 6 belediye başkanın, Su Sporları Federasyonu üye ve yöneticilerin yanı sıra çok sayıda etkili insan panele davet edilecek. Konuyla ilgili konuşan organizatör Hüseyin Karadeniz; “Her yıl farklı bir temayla Kastamonu İstanbul’da vurgulanacak” dedi.

KARADENİZ GÜNLERİ’NDEN ESİNLENİLDİ

Kâğıthane Meclis Üyesi ve Kağıthane Kastamonulular Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı İbrahim Toprak konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Kağıthane’de ilk kez Kastamonuluların 5 gün boyunca etkinlik düzenleyeceğini bildirdi. Hasbahçe Mesire yerinde daha önce 10 gün süre ile yapılan Karadeniz Günleri’nden esinlenilerek Kastamonu Tanıtım Günleri’nin yapılmasına karar verildiğini ifade eden İbrahim Toprak; “ Birçok etkinliğe ev sahipliği yapan Hasbahçe Mesire yerinde daha önce Karadeniz Bölgesi’ne ait iller bir araya gelmişti. Her ilin standının bulunduğu bu organizasyon bizim sadece Kastamonu Günleri’ni düzenleyebilmemiz için fikir sahibi olmamızı sağladı” dedi. Yaklaşık 5 bin metrekare açık alanda 17-22 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek Kastamonu Tanıtım Günleri’ndeki çadırların kilitli sistem olacağını da bildiren Toprak; “ Tüm güvenlik önlemlerinin alınacağı Hasbahçe Mesire yerinde ürünlerinin satışını ya da sergisini gerçekleştirmek isteyen hemşerilerimiz için ücreti mukabilinde kilitli sistem çadırlar kurulacak” şeklinde konuştu.

Kastamonuların tarih boyunca sergilediği kahramanlıklardan da bahseden İbrahim Toprak, Milli Mücadeleden bu yana aynı heyecan ve azimle bu devletin ve milletin bekası için çalışan Kastamonuluların dün olduğu gibi gelecekte de aynı azim kararlılıkla ülke için hizmet vereceğini söyledi. Toprak, başta Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç olmak üzere tüm belediye personeline, Kastamonulular Dayanışma Derneği Kağıthane şubesi üyelerine, Kastamonu derneklerinin başkan ve yöneticilerine teşekkür ederek; “Herkesi Kastamonu misafirperliğine din, dil, ırk farkı gözetmeksizin davet ediyoruz” dedi.

İlgili Terimler :
TemaFabrika