Dolar : Alış : 4.7545 / Satış : 4.7630
Euro : Alış : 5.4969 / Satış : 5.5068
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu25°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 7679 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

“Çocuğum devletin emanetlerini korumak ile görevliydi”

16 Temmuz 2017 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » “Çocuğum devletin emanetlerini korumak ile görevliydi”
“Çocuğum devletin emanetlerini korumak ile görevliydi”

ŞEHİT BABASI ASIM SAFİTÜRK;

Mardin Derik Kaymakamı iken 10 Kasım 2016 tarihinde makamında uğradığı bombalı saldırı sonucu hayatının kaybeden eski Küre Kaymakamı Muhammed Safitürk’ün babası Asım Safitürk dün Vali Yaşar Karadeniz’i makamında ziyaret etti.

Muhammed Safitürk rahmet dileyerek sözlerine başlayan Vali Yaşar Karadeniz; Mardin’de de görevde bulunduğunu belirterek; “Muhammed’in şahadeti benimde oradaki hatıralarımı canlandırdı. 15 Temmuz’da Gaziosmanpaşa’da 2 şehidimiz vardı ve bunlardan biri de Derik’li idi. Umarım bundan sonrada birlik ve beraberlik içinde yaşamaya devam ederiz” diye konuştu.

“SİLAHSIZDI, ELİNDE KALEM VARDI”

15 Temmuz Şehitlerini rahmet dileyerek sözlerine başlayan Asım Safitürk; “Bu şehitlik mertebesi 15 Temmuz ile başlamadı. Tarihte gittiğimiz zaman Çanakkale’ye görüyoruz, daha da ileriye gittiğimizde şehitlik insanlık tarihi ile başlamıştır. Çocuğumuzun şahadeti bizim çocuğumuzun 80 milyonun evladı olduğunu gösterdi. Tabii şehit olmak sebebi çok önemli. Benim çocuğum devletin emanetlerini orada korumak ile görevliydi. Silahsızdı, elinde kalem vardı. Kalemi eğer teröristler tarafına çalışsaydı. Devletin ihalelerini teröristlere verseydi o zaman bir şey yoktu. Fakat onlara devletin en ufak kaynağını dahi kullanmalarına müsaade etmediği için şehit oldu. Değişmeyen bir geç var. Benim çocuğumun ömrü bitmişti. Allah’ın Kur’an-ı Kerim’de çok keskin bir ifadesi var. Bizi de en çok teselli eden o. Mevla’mız buyur ki; ‘Allah’ın müsaadesi olmadan kimse ölmez, öldürülemez.’ Benim çocuğumun ömrü bitmişti ama ne var ki orada devlet için, millet için, bayrak için vefat etti. Tehlikeleri ben orada gözümle gördüm. Fakat o devlet nöbetinden vazgeçmedi” diyerek oğlunun vefatından önceki süreci ve sonraki süreçte yaşananlar hakkında anekdotlar anlattı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika