Dolar : Alış : 5.3429 / Satış : 5.3526
Euro : Alış : 6.0908 / Satış : 6.1018
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu2°CSisli

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 8033 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

“Cumhuriyet’e ve demokrasiye sahip çıkmak görevimiz”

24 Nisan 2018 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»“Cumhuriyet’e ve demokrasiye sahip çıkmak görevimiz”
“Cumhuriyet’e ve demokrasiye sahip çıkmak görevimiz”

CHP İL BAŞKANI HASAN BALTACI:
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP İl Başkanlığı, Eğitim-İş ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD); 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, dün Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı’na çelenk sundu.
Partililerin büyük ilgi gösterdiği törende konuşan CHP İl Başkanı Hasan Baltacı; “Bundan tam 98 yıl önce, 23 Nisan 1920’de Anadolu’nun bağımsızlığını simgeleyen parlamentonun açılış günüdür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk bugünü çocuklara armağan etmiştir. Parlamento aynı zamanda bu ülkenin çocuklarının geleceğidir. Tam 98 yıl sonra bizler bugün yine parlamentoyu savunmak gibi bir göreve sahibiz. 24 Haziran’da yapılacak olan seçimlerde, ülkenin tek adam düzeninden kurtulması ve parlamentonun yeniden ayakları üzerine dikilmesi, tekrar yeniden demokratik bir cumhuriyetin inşası için hepimize yeni görevler düşüyor. Eğer eşit, adil, özgür ve demokratik bir ülkede yaşamak istiyorsak bu ülkenin çocukları istismara uğramasın istiyorsak, fabrikalar kapatılmasın istiyorsak, ülke kalkınsın üretsin ve 21’inci yüzyılın ülkesi olsun istiyorsak 24 Haziran bir fırsattır. Gerekli cevabı vermeliyiz. Görevimiz belli, kimseden talimat almanıza gerek yok. Cumhuriyet’e, parlamentoya ve demokrasiye sahip çıkacaksınız. Bu hepinizin görevidir. Çocuklarınıza, ülkenize ve size emanet edilen 1923 ruhuna karşı görevinizdir” dedi.
ÇOCUK ATÖLYESİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU
Çelenk sunma töreninin ardından, partililer CHP Merkez İlçe Başkanlığı’ndaki ‘Çocuk Atölyesi’ etkinliklerine katıldı. Etkinliklerde çocuklarla birlikte ‘sek sek’ oynayan ve miniklerin yüzünü boyamasına izin veren CHP İl Başkanı Hasan Baltacı, objektiflere renkli görüntüler verdi. Programa katılan çocuklar mendil kapmaca, sek sek, ip atlama, yüz boyama, parmak boyama, balonlar ve müzikli oyunlarla doyasıya eğlenerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kendilerine armağan ettiği günü kutladı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika