Dolar : Alış : 4.0758 / Satış : 4.0832
Euro : Alış : 4.9720 / Satış : 4.9809
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu25°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 7498 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

Değerlerimiz anlatıldı

16 Temmuz 2017 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » Değerlerimiz anlatıldı
Değerlerimiz anlatıldı

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri İl Müftülüğü tarafından “15 Temmuz Din ve Değerlerimiz” konulu panel ve resim sergisi düzenlendi.

Düzenlenen panele Vali Yaşar Karadeniz, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Kantarcı, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak başta olmak üzere Kurum ve kuruluş müdürleri, siyasi partilerin temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

“KUR’AN-I KERİM’İ ESAS ALMALIYIZ”

İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Atalan, din istismarı konusunda yaptığı sunumda; Dinin yüce yaradan tarafından peygamberler vasıtasıyla insanlara peygamberler vasıtasıyla gönderilen değişmez kurallar manzumesidir. Din değişmez lakin dini düşünceler değişir. Sözde din temsilcisi olduğunu iddia eden FETÖ haşa huzurdan kendisini Allah’ın elçisi olarak görmektedir. İnsanların dini duygularını kullanan din istismarcısı kendisini mehdi olarak ilan etmiştir. Peygamber Efendimizden sonra açık olarak belirtilmiştir ki bir elçi gönderilmemiştir. Dinimiz tarafından hiçbir şekilde kabul edilmeyen davranışlar FETÖ terör örgütü ve mensupları tarafından kullanılmaktan geri durulmamıştır. Biz Müslümanlar olarak Kur’an-ı Kerim’i esas almalıyız. Kur’an-ı Kerim’de açık olarak ifade edilenlerin dışında hiçbir şey kabul edilemez. FETÖ hiçbir şekilde bir dini yapı olarak düşünülemez. Neden mi? Çünkü bu yapı zekâtlarımızı alarak paraları kendi amaçları doğrultusunda kullandı. Kurbanlarımızı kesmediler. Bunları başka yerlere götürdüler. Kendilerine maddi kazanç elde ettiler. Evlatlarımızı kandırarak bizlerden kopardılar. Evlatlarımızı İslam’dan uzaklaştırdılar. Bizim inançlarımızı kendi çıkarları doğrultusunda kullandılar. Bu yapı ülkemizin içine sızarak din anlayışımızı deforme ettiler. Dini yalnızca kendilerine adam toplama aracı olarak kullanıldı. Müslümanların birliği yok edildi. Bu elebaşına atfedilen sıfatlar hiçbir şekilde din ile ilişkilendirilemez. Terörist başına atfedilen sıfatlar kendi içlerinde tartışılamaz hale getirildi. Her konuşmasında yüce yaradan istismar edilmeye çalışıldı. Kur’an-ı Kerim’i n bazı ayetlerinin kendisine ait olduğunu söyledi. Bizim İslam’la olduğumuz bütünlüğümüz koparıldı. Kendilerince yeni bir din anlayışı ortaya çıkarıldı. Dinen yapılması büyük günah olan birçok olay din kisvesi altında yapıldı. Bürokrasimize, siyasetimize, emniyetimize, jandarmamıza, akademimize sızarak bizleri birbirimize düşürmeye, ülkemizi ele geçirmeye çalıştılar” dedi.

“GÜN BİRLİK VE BERABER OLMA GÜNÜDÜR”

15 Temmuz’un önemine değinerek sözlerine başlayan Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı Berat Satıoğlu;15 Temmuz şehitlerimize ve bütün şehitlerimize Allahtan rahmet diliyoruz. Birlik ve beraberliğimizi inandığımız değerler uğrunda birleştirdiğimiz de neleri başara bileceğimizi Malazgirt Savaşında, Çanakkale Savaşında gösterdiğimiz gibi aynısı 15 Temmuz hain darbe girişiminde aynı değerler uğruna birleşerek, memleketimizi, vatanımızı, dinimiz için gösterdik.  Buradan bir kez daha 15 Temmuz şehitlerimizi Allahtan rahmetle anarken, gazilerimize de acil şifalar diliyorum” diye konuştu.

“KAYNAKLARIMIZI BATIYA AKTARAN BİR HAİNDİR”

Şehit babası Asım Safitürk ise konuşmasında;15 Temmuz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bu süreç devam edecektir. İnsanlık tarihi ile başlamış ve insanlık tarihi sona erene kadar devam edecektir. FETÖ, ülkemizin karayan yarası haline gelmiştir. Şer’in den Allah’a sığınıyoruz. Sakın ha Fettullah demeyesiniz, FETÖ. Papa’nın elini öpen yaratık. Din kisvesi altında bizim kaynaklarımızı batıya aktaran bir haindir” ifadelerini kullandı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika