Dolar : Alış : 6.8432 / Satış : 6.8555
Euro : Alış : 7.6774 / Satış : 7.6912
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu30°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 7890 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

Demir El, Elif’e uzandı

25 Ocak 2016 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Demir El, Elif’e uzandı
Demir El, Elif’e uzandı

Tosya’da evleri yanan ve kış günü kardeşleri ve annesi ile sokakta kalan Elif’in yardımına AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir yetişti.

Tosya’da geçtiğimiz hafta akşam saatlerinde belirlenemeyen bir sebepten dolayı kirada oturdukları evleri yanan 4 kişilik aile, kış günü sokakta kalmışlardı. Günlerce bu durumda yaşayan aile yerel ve ulusal basında seslerini duyurmuşlar ve yardım istemişlerdi. Haberin özellikle ulusal televizyon kanallarında yayınlaması ile Türkiye’nin dört bir yanından hayırseverler yardım etmek istediler. Son olarak AK Parti Milletvekili Murat Demir, AK Parti Tosya İlçe Başkanı Metin Ekşi’yi arayarak yardım konusunda neler yapılabileceği ile ilgili bilgi aldı.

Cuma günü Tosya’ya bir dizi ziyaretlerde bulunan Milletvekili Murat Demir ‘Ben doktor olmak istiyorum, okumak istiyorum’ diye feryat eden küçük kız Elif ile Tosya Kaymakamlık makamında buluştu. Burada yapılan görüşmede önce anne Necibe Cebecioğlu’nu dinleyen Milletvekili Murat Demir daha sonra karnesini alan öğrenci Elif ile görüştü.

“SİZDEN ALLAH RAZI OLSUN”

Elif’in Teşekkür Belgesi aldığını öğrenen milletvekili ailenin tüm ihtiyaçlarının kendisi tarafından karşılanacağı sözünü verdi. Beyaz eşyadan, gıda ve giyecek olmak üzere toplamda 5 bin TL’ye yakın tüm ihtiyaçları Milletvekili Murat Demir tarafından karşılanan aile şaşkınlıklarını gizleyemedi. Elif daha sonra milletvekili Murat Demir’in ellerinden öperek; “Sizden Allah Razı olsun” dedi.

“HABERİ OKUYUNCA ÇOK DUYGULANDIM”

AK Parti Milletvekili Murat Demir gazeteciler yaptığı açıklamada; “Sorumlu habercilik anlayışı ile hareket eden basında haberi okuyunca çok duygulandım. Daha sonra bu ailenin kış günü ortada kalmaması için ne gerekiyorsa elimden geleni yapmaya çalıştım. Özellikle küçük kızımız Elif’in okuması ve doktor olması için bundan sonra gerekli olan her türlü yardımı yapacağız” dedi.

İlgili Terimler :
TemaFabrika