Dolar : Alış : 5.8518 / Satış : 5.8624
Euro : Alış : 6.5549 / Satış : 6.5667
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu24°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 8131 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

Devrekani’de heyecan dolu festival

14 Ağustos 2018 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»Devrekani’de heyecan dolu festival
Devrekani’de heyecan dolu festival

Kastamonu 2018 Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında Devrekani’de 3’üncü Geleneksel At Yarışları düzenlendi.

Devrekani Belediyesi tarafından at yarışı alanında düzenlenen etkinliğe Ordu, Ünye, Fatsa, Kumru, Terme, Çarşamba, Samsun, Osmancık, Gölcük, Gerede, Ankara, Kastamonu ve Tokat gibi çeşitli yerlerinden gelen 70 at ve jokeyi katıldı.

Yapılan etkinliğe CHP Milletvekili Hasan Baltacı, Devrekani Kaymakamı Recep Gündüz, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş, Bozkurt Belediye Başkanı Bozkurt Ökkeş, Ağlı Belediye Başkanı Şahin Çolak, Pınarbaşı Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz, Hanönü Belediye Başkanı Serkan Uçar, Seydiler Belediye Başkanı Mehmet Şahin, Tarım İl Müdürü Osman Yaman, Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Atlı Kızak-Geleneksel Kızak Asbaşkanı Günal Genç, Kastamonu MUSİAD Başkanı Mustafa Şensoy, Kastamonu Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Serdar İzbeli, Kastamonu Asayiş Şube Müdürü Mesut Şahin, Ankara Kas-Der Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Şen, Bursa Kas-Der Başkanı İsmail Tiftik ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Etkinlikte konuşan Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Atlı Kızak-Geleneksel Kızak Asbaşkanı Günal Genç; “Çeşitli şehirlerden buraya geldiler. Federasyon olarak 8 ayrı branşta görev yapıyoruz. Yerel yönetimlerimiz bizden talep edin, gerekli yarışlarımızı federasyonun bünyesinde yapalım” dedi.

“AT BİNMESİNİ BİLMEDİĞİMİZ HALDE AT BİNMEYE KALKARSAK BÖYLE OLUYOR”

Attan düşmesi sonucu belinde bir rahatsızlık olduğunu belirten Devrekani Belediye Başkanı Mümtaz Aliustaoğlu; “Başka herhangi bir sıkıntımız söz konusu değil. At binmesini bilmediğimiz halde at binmeye kalkarsak böyle oluyor. Sizlerden bundan dolayı özür diliyorum. Türkiye’nin çok farklı bölgelerinden at yarışı için buraya gelen değerli misafirlerimize de başarılar temenni ediyorum” diye konuştu.

Yarışlarda baş kategorisinde Mehmet Falay, başaltı kategorisinde Atilla Özge, tay kategorisinde İsa İleri, deste kategorisinde Ercan Şen, küçük orta kategorisinde Ercan Şen, büyük orta kategorisinde Mahmut Taslak, dörtlü tay kategorisinde Salih İleri, Arap safkan kategorisinde Hüseyin Arslan ve yerli dörtnal kategorisinde Namık Özen birinci oldu.

DEVREKANİ’DE UNUTULMAZ GECE

3’üncü Geleneksel At Yarışı etkinlikleri sonrasında Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen halk konserinde Devrekani sakinleri unutulmaz bir gece yaşadı.

Devrekani Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen halk konserine çok sayıda vatandaş katıldı. Sevilen Yerel sanatçılardan Mete Tafracı, Kastamonulu Seyfi ve Ordu’nun Gülü Lakabıyla Hatice Kurtoğlu seslendirdikleri türkü ve şarkılarla coşku dolu anlar yaşattı.

Konsere katılan Devrekani sakinleri, sevilen türkülere hep bir ağızdan eşlik etti. Konser sırasında vatandaşlara hitap eden Devrekani Belediye Başkanımız Mümtaz Aliustaoğlu gösterilen yoğun katılım için teşekkür ederek; “Katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Sevgili vatandaşlarımızın hoş vakit geçireceği, değerli sanatçılarımızla birlikte buluşalım istedik” şeklinde konuşma yaptı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika