Dolar : Alış : 6.1360 / Satış : 6.1471
Euro : Alış : 6.9501 / Satış : 6.9626
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu30°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 7807 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

Eğitim-İş okul önlerine önlem istedi

12 Ekim 2017 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel » Eğitim-İş okul önlerine önlem istedi
Eğitim-İş okul önlerine önlem istedi

Eğitim-İş Şube Başkanı Ahmet Tevfik Bal, ilimizdeki bazı okullarının yıkılması ve okulların birleştirilmesi hususunda açıklama yaparak, yetkilileri önlem almaya davet etti.
Konu hakkında açıklama yapan Bal; “Bilindiği gibi, ilimizde birçok okulumuz hakkında yıkım karar alınması nedeniyle, bazı okullarımızın bünyesinde birden fazla okul eğitim öğretim faaliyeti yürütmek zorunda kalmıştır. Söz konusu okullarımızdan bir grup da TEDAŞ arkasında eğitim öğretim faaliyetine başlamıştır. Yeni yapılan, eğitim öğretim faaliyetine açılmasına karşın birçok eksiği bulunan ve halen inşaat ile ilgili çalışmalarının sürdüğü iki okul binasında, lise düzeyinde dört farklı okula kayıtlı bin 500’den fazla öğrenci öğrenim görmeye başlamıştır. Söz konusu okullar çevresinde bu kadar çok sayıda öğrencinin ihtiyaçlarını karşılayacak altyapı ne yazık ki bulunmamaktadır” dedi.
“TRAFİK EKİPLERİNCE ÖNLEM ALINMASI YERİNDE OLACAKTIR”
Okul önü yol güvenliklerine de değinen Bal; “Taşköprü-Tosya Kavşağı okul alanına yakın çok olmasına karşın o yönde bağlantı yolu bulunmadığından ulaşım sıkıntısı yaşanmaktadır. Halihazırda okula ulaşmak için kullanılan yol, Sunta Fabrikası Köprülü Kavşağı ve çevre yolu bağlantısına yakın bulunmaktadır. Öğrencilerimiz, okul çıkışında özel halk otobüsü durağına ulaşmak için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi nizamiyesi civarından Alparslan Türkeş Bulvarı’nı geçmek zorunda kalmaktadırlar. Söz konusu bölgede yol oldukça geniş ve trafik akışı hızlıdır. Ayrıca kış döneminde okul çıkışları havanın karardığı bir zamana denk gelmektedir. Bu yüzden bölgede, öğrencilerimizin güvenli bir şekilde karşıdan karşıya geçişlerinin sağlanması ve üzücü bir olayın yaşanmaması bakımından üst geçit yapılmasında yarar bulunmaktadır. Kalıcı bir önlem alınıncaya kadar, bölgede, en azından okul çıkış saatlerinde trafik ekiplerince önlem alınması yerinde olacaktır. Başta Valiliği’miz, Belediye Başkanlığı’mız ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’müz olmak üzere, bütün yetkilileri derhal önlem almaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika