Dolar : Alış : 6.7917 / Satış : 6.8040
Euro : Alış : 7.4065 / Satış : 7.4198
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu18°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 7890 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

Emekliler, TOKİ Konutlarını yatırım programında görmek istiyor

09 Ekim 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»Emekliler, TOKİ Konutlarını yatırım programında görmek istiyor
Emekliler, TOKİ Konutlarını yatırım programında görmek istiyor


Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Şube Başkanı Hamdi Kaya ve yönetimi dün Cem Sultan Bedestesi’nde basın toplantısı düzenleyerek, 1 Eylül-20 Eylül tarihleri arasından düzenledikleri imza kampanyası kapsamında toplanan imzaların ilgili makamlara ulaştırıldığını açıkladı.

Yaptıkları çalışma hakkında bilgi veren Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Şube Başkanı Hamdi Kaya; “1 Eylül ile 20 Eylül tarihleri arasında emeklilerimizin intibak yasasının çıkarılması, sendikal hakkının verilmesi, dini bayramlarda verilen bayram ikramiyelerine maaşlara gelen zamlarında yansıtılması, kirada olan emeklilerimize düşük taksitlerle TOKİ tarafından konutların yapımına başlanması ilgili sorunlarımızın Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, TBMM Meclisi Başkanına, ilgili Bakanlarımıza iletilmek üzere, il merkezimiz ve ilçelerimizde düzenlemiş olduğumuz imza kampanyası sonucunda toplanan imzalarımız 25 Eylül 2019 tarihinde Ankara’da Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Genel Merkezi’nde yapılan Başkanlar Kurulu’nda Genel Başkanımız Sayın Satılmış Çalışkan ve merkez yönetim kuruluna iletilmiş olup toplanan imzalarımız 25 Eylül 2019 tarihinden sonraki tarihlerde gerekli makamlara arz edilmiştir. Genel başkanımızın ve merkez yönetim kurulunun görüşmelerinde yıllardır umutla beklediği İntibak Yasası TBMM’ye getirileceği söylenmiştir. İnşallah emeklilerimizin bugün yarın çıkacak diye dört gözle beklediği İntibak Yasası TBMM’ye geldiği zaman emeklimizin mağduriyeti iktidarımızın ve muhalefet partilerimizin desteğiyle mutlu sona ulaşılmış olur” dedi.

“TOKİ KONUTLARININ 2020 YILINDAKİ PROGRAMA ALDIRILMASINI ARZ ETMEKTEYİZ”

TOKİ taleplerine değinen Kaya; “Evi olmayan kirada olan emeklilerimizle her görüşmelerimizde TOKİ tarafından düşük taksitlerle konutların yaptırılması istemektedir. 2016 yılında TOKİ tarafından kurası çekilmiş yapımı devam eden konutların yetersiz kalması yeni konutların yapılmasıyla ilgili mahalli seçimler öncesi şehrimize incelemelerde bulunmak üzere gelen Sayın Çevre ve Şehircilik Bakanımızın dar gelirli ve emeklilerimiz için en az bin 600 ila 2 bin konutun yaptırılacağını söylemişledir. Şahsım ve derneğimiz yönetim kurulu olarak araştırmalar ve TOKİ Genel Müdürlüğümüzle görüşmelerimiz sonucunda Kastamonu ili yer tahsisi yapmadığı için TOKİ tarafından yapılan iller arasındaki 2019 programında alınmadığını söylemişlerdir. Milletvekilimiz Sayın Metin Çelik beyle konuyla görüştük. Vekilimizin yer tahsisiyle ilgili sıkıntının olmadığını TOKİ Genel Müdürlüğü ile ufak pürüzün olduğunu bu pürüzünde giderileceğini söylemişlerdir. Milletvekilimiz Sayın Metin Çelik’ten dar gelirli ve emeklilerimize TOKİ tarafından yaptırılan konutları 2020 yılındaki programa Kastamonu’muzun da aldırılmasını arz etmekteyiz. Kastamonu Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Şube Yönetim Kurulu olarak tüm emeklilerimizin telefon numaralarına ve adreslerine ulaşma çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam etmektedir. Şu ana kadarda büyük mesafe kaydetmiş durumdayız. Amacımız emeklilerimizle sorunlarıyla bire bir görüşmek, kirada olup olmadığıyla ilgili görüşmeler yapılıp, kirada olan emeklilerimiz için TOKİ tarafından konutların yapılması konusunda iktidar partimize ve milletvekillerimizle görüşmeleri sağlamak görevimiz olacaktır” ifadelerini kullandı.

“EMEKLİ İNSAN GEREKSİZ İNSAN DEĞİLDİR”

Açıklamalarına devam eden Kaya; “Şehir merkezindeki emeklilerimizin sorunları için şube yönetim kurulu olarak Belediye Başkanımız Sayın Op. Dr. Galip Vidinlioğlu’ndan randevu alınarak, sorunları arz ederek, imkanlar ölçüsünde yardım talebinde bulunacağız. Kastamonu Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Şubesi, emeklilerimizin üye olarak her geçen gün gücümüze güç katmakta, bizlerde üyelerimize hizmetin en güzelini yapmak birinci görevimizdir.  Ayrıca derneğimiz üyelerinin katkı sağlamaya yönelik çalışmalar yapılmakta olup, anlaştığımız ve anlaşma için görüşmelerin devam ettiği görüşmelerin bittiğinde üyelerimize duyurulacaktır. Emekli insan gereksiz insan değildir. Emeklilerde bu vatana millete hizmet etmiş kişilerdir. Şu hiç unutulmamalıdır ki bir gün herkes emekli olacaktır. İmza kampanyamız süresince desteklerini esirgemeyen emeklilerimize ve halkımıza şükranlarımızı arz ederiz” dedi.

İlgili Terimler :
TemaFabrika