Dolar : Alış : 5.7921 / Satış : 5.8025
Euro : Alış : 6.5133 / Satış : 6.5250
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu9°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 8187 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

Fidanlar toprakla buluştu

07 Kasım 2018 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»Fidanlar toprakla buluştu
Fidanlar toprakla buluştu

“Fidanlar Fidanlarla Büyüyor” etkinliği çerçevesinde, Birlikte Büyüyoruz Ormanları’nın fidanları dün toprakla buluştu.

İlimiz Araç yolunda gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğine Vali Yaşar Karadeniz, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, kamu kurum kuruluş ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle çok sayıda öğrenci katılım sağladı.

“İLİMİZDE VE İLÇELERİMİZDE 35 BİN ADET FİDAN DİKİLECEK”

Tüm ülkede eş zamanlı olarak gerçekleştirilen ve 10 milyon fidanın toprakla buluşturmanın hedeflendiği etkinlikte, ilimiz merkez ve ilçelerinde 35 bin adet fidanın dikilmesi hedefleniyor. Kastamonu Orman Bölge Müdür Vekili Mahmut Şentürk, dün gerçekleştirilen etkinlikte yaptığı açılış konuşmasında; “Dünyanın oksijen kaynağı olan ormanlarımız birçok canlıya ev sahipliği yapmakta ve her geçen gün daha önemli hale gelmektedir. Ülkemiz, yapılan ağaçlandırma ve bakım çalışmalarıyla çoğu ülkenin aksine dünyada orman varlığını arttıran nadir ülkeler arasında yerini almıştır. Bu bağlamda, dikilen her fidanın önemi çok büyüktür. Ülkemizin geleceği gençlerimizle daha yeşil bir Türkiye için ‘Fidanlar Fidanlarla Büyüyor’ sloganımızla, 10 milyon öğrencimizi temsil eden ‘Birlikte Büyüyoruz’ ormanlarını sizlerle birlikte kurmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu etkinlik kapsamında öğrencilerimiz için ülke genelinde 10 milyon, ilimizde ve ilçelerimizde 35 bin adet fidan dikilecek olup, kurulacak olan ‘Birlikte Büyüyoruz’ ormanlarının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

“KASTAMONU’NUN YEŞİLİNİ KORUMAMIZ GEREKİYOR”

Vali Yaşar Karadeniz ise yaptığı konuşmada; “Sizler şu anda gençlik çağına girmek üzeresiniz. Buraya dikeceğiniz fidanlar da sizlerle beraber büyüyecekler. Sizler büyüyüp anne baba olduğunuzda ülkemize, ailesine, çevresine, iline hizmet eden birer vatandaş olduğunuzda yetişmiş birer ağaç olarak, Kastamonu’nun yeşil coğrafyasına ilave bir yeşillik katmış olacaksınız. Onun için buraya diktiğiniz fidanları mutlaka ve mutlaka takip edin. Arada gelin sulayın. Annenizi babanızı, büyüklerinizi de getirin. Beraber nasıl büyüdüğünüzü birlikte görün. Kastamonu’ya yeşilin önemini anlatmaya gerek yok. Coğrafyamızın 3’te 2’si ağaçlarla kaplı, kalan kısmı da yemyeşil bir Karadeniz örtüsü. Unutmayalım ki bugün kurak olan, kıraç olan birçok yöremiz,  geçmişte yemyeşil bölgelerdi. Oralardan ders alarak Kastamonu’nun yeşilini korumamız gerekiyor. Onu ekonomik bir ürün olarak da işlemememiz gerekiyor. İkisini birlikte yürüterek Kastamonu için ağacın, ahşabın önemini devam ettirmemiz gerekiyor” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika