Dolar : Alış : 5.7921 / Satış : 5.8025
Euro : Alış : 6.5133 / Satış : 6.5250
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu9°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 8187 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

Genç çiftçilere 100 baş manda teslim edildi

28 Kasım 2018 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»Genç çiftçilere 100 baş manda teslim edildi
Genç çiftçilere 100 baş manda teslim edildi

Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Tebliği kapsamında; ilimizde desteklenmesine karar verilen 279 projenin uygulaması devam ediyor.
Bu kapsamda, “Genç Çiftçi Hibe Destek Projesi” çerçevesinde Cide’de 3 genç çiftçiye 15, Çatalzeytin’de 1 genç çiftçiye 5, merkezde 9 genç çiftçiye 45, Seydiler’de 1 genç çiftçiye 5, Taşköprü’de 3 genç çiftçiye 15 olmak üzere toplam 17 genç çiftçiye 85 büyükbaş manda teslim edildi. Devamında son parti olarak, Daday’da 3 genç çiftçiye 15 baş büyükbaş manda törenle teslim edildi.
Daday ilçesinde yapılan teslim törenine; Daday Kaymakamı Kemal Balaban, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Gökçen, İlçe Emniyet Amiri Yasemin Acar, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Engin Kocaoğlu, teknik personel, genç çiftçiler ve yakınları katıldı.
ANADOLU MANDALARINI ÇOĞALTMALARINI İSTEDİLER
Proje ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan, Tarım ve Orman İlçe Müdürü Engin Kocaoğlu; Bakanlığın tarımda sürdürülebilirliğin sağlanabilmesi, genç çiftçilerin desteklenebilmesi, gelir düzeyinin yükseltilebilmesi ve genç kırsal nüfusun istihdamına katkıda bulunulabilmesi için; Genç Çiftçi Projelerinin Desteklemesi Programı’nın uygulamasının bu sene üçüncü yılı olduğunu söyledi. Uygulanan projelerin başarılı olarak sürdürüldüğünü ifade eden İlçe Müdürü Kocaoğlu; genç çiftçilere teslim ettikleri Anadolu mandalarına iyi bakarak çoğaltmalarını istedi.
Daday Kaymakamı Kemal Balaban konuşmasında; bu tür projeler sayesinde genç çiftçiler, tarım ve hayvancılığa yönlendirilerek ülke ekonomisinde tarım ve hayvancılık sektörünün canlı tutulmasına fayda sağlayacağı gibi, gençlere ekmek kapısı olacağını ifade ederek, projenin hayırlı olmasını diledi.
20 GENÇ ÇİFTÇİYE TOPLAM 100 BAŞ MANDA TAHSİS EDİLDİ
Manda dağıtımı ile ilgili bir açıklama yapan Tarım ve Orman İl Müdürü Osman Yaman; ilimizde toplam bin 968 baş manda bulunduğunu, her geçen yıl manda sayısının artış gösterdiğini, bu yıl genç çiftçilerin desteklenmesi projesinden 20 genç çiftçiye toplam 100 baş manda tahsis edilmesinin manda yetiştiriciliğine önemli oranda katkı sağlayacağını, projenin ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını dilediğini ifade etti.
Yapılan konuşmaların sonunda; genç çiftçilere kura ile yapılan büyükbaş mandaların tesliminin ardından tören son buldu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika