Dolar : Alış : 5.7690 / Satış : 5.7794
Euro : Alış : 6.4202 / Satış : 6.4318
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu21°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 8261 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

“Gençlik geleceğe bakmaktır geçmişi sorgulamaktır”

16 Mayıs 2016 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Kastamonu»“Gençlik geleceğe bakmaktır geçmişi sorgulamaktır”
“Gençlik geleceğe bakmaktır geçmişi sorgulamaktır”

GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRÜ ERDOĞAN AKBIYIK:

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Gençlik Haftası dün Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreniyle başladı. Törene, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdoğan Akbıyık, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü şube başkanları, kurum kuruluş temsilcileri, il müdürlüğü antrenörlerinin yanı sıra çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.

Gençlik Spor İl Müdürü Erdoğan Akbıyık’ın çelenk sunmasının ardından, Kastamonu Belediyesi Belediye Bandosu eşliğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının akabinde Akbıyık konuşmasını gerçekleştirdi. Çelenk sunma töreni, eskrim, güreş, taekwondo ve kickboks gösterileriyle sona erdi.

Gençlik Spor İl Müdürü Akbıyık, “Şehitler diyarı Kastamonumuzun sevgili gençleri” sözleriyle başladığı konuşmasında; “Geleceğimizin mimarları olan, güçlü yarınlarımızın umut meşalelerini taşıyan gençlerimiz, büyük medeniyetimizin büyük davasını omuzlarında hisseden sizler, biliyorum ki her gün kendinizi yenileyerek yüreklerinizi aşkla heyecanla dolduruyorsunuz. Size daima güvendik, daima güvenmeye devam edeceğiz. Size ne kadar hizmet etsek azdır. Sizi ne kadar dinlesek azdır, sizi ne kadar sevsek ve sahiplensek azdır. Gençlik yüreğin dolup taşmasıdır, gençlik aşktır, heyecandır. Gençlik aynı zamanda akıldır, irfandır, muhakemedir. Gençlik geleceğe bakmaktır geçmişi sorgulamaktır. Bütün mesele ütün mesele yüreklerinizi ulvi değerlerle, bilgi birikimiyle, yüce ideallerle doldurmanızdır” ifadelerini kullandı.

“GENÇLİK İÇİN HİZMET ETMEYE ÇALIŞIYORUZ”
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü çalışmaları hakkında bilgiler veren Akbıyık; “Gençlik adına bizler de gece gündüz demeden, saat zaman gözetmeksizin sizlere hizmet etmeye çalışıyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığımız, taşra teşkilatımız, İl Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan tüm spor tesislerimiz ve Gençlik Merkezimiz sizlerin hizmetinizdedir” dedi.

Faaliyetlerden kısaca bahseden Akbıyık; “Gençlik Merkezi’nde başta değerler eğitim olmak üzere çeşitli faaliyetlerimiz söz konusudur. Kulüp faaliyeti adı altında 20 adet sosyal ve kültürel faaliyetlerimiz yapılmaktadır. Bu faaliyetlerimizde haftalık 650 gencimiz devam etmektedir. Gençlik Merkezimizin şu andaki üye sayısı 10 bin 500 civarındadır. Bu sayının yarısı kadar gencimiz aktif olarak çalışmalarımıza katılmaktadır” cümlelerini kaydetti.

“PROJELER SAYMAKLA BİTMEZ”
İlimizin Gençlik ve Spor Bakanlığı projelerine ev sahipliği yaptığını ve katılım sağladığını vurgulayan Akbıyık; “Gençlik ve Spor Bakanlığımızın, gençler için hayata geçirdiği projeler saymakla bitmez diyebiliriz. Özellikle bu hizmetler bakanlık bünyesine alındıktan sonra, yeni yeni etkinlikler sürekli olarak devam etmektedir. Bu projelere ilimiz zaman zaman ev sahipliği yapmakta ve projelere katılım sağlamaktadır. Bakanlığımızın en son uygulamada olduğu projelerden, ‘Şehirler ve Kültürler Projesi’ Mayıs ayı itibariyle başlamıştır. Bu proje kapsamında yaklaşık 15 bin gencimizi hem misafir edeceğiz hem de belirlenen illere seyahat etmelerini sağlayacağız. Projeler kapsamında daha önceki yıllarda ilimize gelen öğrencilerin memnuniyetini, halkımızın göstermiş olduğu misafirperverliklerle müşahede etmiş bulunmaktayız” dedi.

Gençlik için çalışmaya devam edeceklerini yineleyen Akbıyık; “Bizler her daim gençlik için çalışmaya devam edeceğiz. Ülkemizin geleceği, yarınları olan sizlerden de tek isteğimiz ülkemizi severek, bayrağımızı severek; manevi değerlerimize ve tarihimize sahip çıkarak bu toprakların bize emanet değil baki bir yurt olduğunu her daim hissettirmek ve bu uğurda mücadele etmektir” cümleleriyle konuşmasını tamamladı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika