Dolar : Alış : 5.7125 / Satış : 5.7228
Euro : Alış : 6.3154 / Satış : 6.3268
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu24°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 8229 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

“Herkese verilecek bir cevabımız var”

06 Eylül 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»“Herkese verilecek bir cevabımız var”
“Herkese verilecek bir cevabımız var”

BELEDİYE BAŞKANI RAHMİ GALİP VİDİNLİOĞLU;


Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Zabıta Teşkilatı’nın kuruluşunun 193’üncü yıl dönümü dolayısıyla belediye başkanlığı emrinde bulunan görevli zabıta personelleri ile Belediye başkanlığı Toplantı Salonu’nda bir araya geldi.

Gerçekleştirilen programa Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’nun yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Yurt ile İsmail Hakkı Özcebeci, Belediye Meclis Üyeleri Belediye Zabıta Müdürü Ahmet Üstün Göksoy, Hal Müdürü İbrahim Küçükbulut ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Adem Ünal ve birim amirleri ile zabıta memurları katıldı.

“BİZ MEMLEKETE HİZMETİN PEŞİNDEYİZ”

Programda konuşan Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu; “Yerine göre ufak tefek aksaklıklar olsa da, hepinizin cansiperane çalıştığını biliyorum. Bu anlamda kimseye diyecek bir şeyimiz yok.  Bizde yeni bir ekip kuruyoruz. Onun için bu dönem itibariyle hepimiz birbirimize yardımcı olacağız. Ben devlet hastanesinde de yöneticilik yaptım. Tabi kendime ait kliniğim olduğu için 13 yıl bizzat bu idareciliğin içinde oldum. En zor görevlerden birisidir yönetim. Çünkü insanlarla uğraşmak çok zordur. Ben bunca yıllık idareciliğimde hiçbir personelimi dışarıdan gelen şikayetlerle değerlendirmedim. Sizinle son yaptığımız toplantıdan sonra bu şikayetler çok azaldı. Ben zaten hepinizin iyi niyetle çalıştığını biliyorum. Bu şekilde devam ettiğimiz müddetçe bir sıkıntı yok. Herkes ekmeğinin peşinde. Bizde memlekete hizmetin peşindeyiz. Onun gayreti içerisindeyiz. Koltuk kimseye baki değil. Önemli olan hoş bir seda bırakmaktır. Siyaset sadece eleştirme sanatı değildir” dedi.

“BİZ İŞİMİZİ DOĞRU YAPTIKTAN SONRA KİM NE DERSE DESİN”

Hizmet içi eğitim vereceklerini söyleyen Başkan Vidinlioğlu; “Bize zabıta ile ilgili gelen en büyük şikayet Nasrullah Meydanı’nda bulunan dilencilerle ilgili. Bazı arkadaşlar işi, gücü bırakıyorlar. Siyaset sadece eleştirme sanatı değildir. Bir söz söylerken nereye gittiğini de bileceksiniz. Herkese verilecek bir cevabımız var. Ama çokta fazla bu işlerin gündemde olmasını sevmiyorum. Biz işimizi doğru yaptıktan sonra kim ne derse desin. Herkesin gönlünce olmamız mümkün değil. Hizmeti içi eğitime başlayacağız. Bu eğitim elzem. Verimlilik açısından hizmet için eğitim önemli. Bütün birimlerde bu gerekli. Çünkü belediye zaten hizmet yeri, direk vatandaşla temas halinde olunduğu için bu temasın doğru şekilde kurulması lazım. Bu anlamda belediyenin ciddi bir eğitim geçmesi gerekiyor. Zaten ondan sonrada belki zabıtaya dönük takviyeler söz konusu olabilir. İnşallah bu yılın sonunda da birim müdürlükleri ile ilgili mutlaka bazı müdürlükler birleşebilir, ilave müdürlük kurulacak. Çünkü işi ne kadar çok parçaya ayırırsanız, denetim o kadar zorlaşıyor. Zaten devlette de yeniden bir yapılanma söz konusu oldu, hükümet sistemi bile değişti. Şimdi yerel yönetimlerin güçlendirilmesi ile ilgili hazırlıklar var. O çalışma çoktan hayata geçecekte, özellikle ülkenin belirli bölgesinde ki sıkıntılarından dolayı ‘yerel yönetimlerin güçlendirilmesi bir nevi özerklik anlamına geliyor’ diye sürüncemede kalan bir konu oldu. Özel İdare’yi bile belediyenin bünyesine katma gibi bir niyet var. Dolayısıyla buranın yükü çok daha fazla artacak. Yerel yönetim daha ön planda olsun isteniyor. İllerin bazı sıkıntıları yukarıdan da çok fazla bilenemiyor. Örneğin bizim yol ağımız Zonguldak’ın kat ve kat fazlası ancak hemen hemen aynı ödenek geliyor. Aynı ödenekle yapabileceğiniz hizmette farklılıklar oluyor. Harcamalar konusunda daha kolay ve denetimli olsun diye bunu yerelden halledelim diyorlar. Bu durumda bizim yükümüz biraz daha artacak. İnşallah derli toplu bir şekilde 2020’ye gireriz” ifadelerini kullandı.

“BİZLER İÇİN BÜYÜK BİR MOTİVASYON KAYNAĞI OLDU”

Belediye Zabıta Müdürü Ahmet Üstün Göksoy ise; “Bugün ilk defa Kastamonu’da zabıta teşkilatı olarak ilk defa bir tören yaptık. Buna vesile olan başta Belediye Başkanımız Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu olmak üzere Başkan Yardımcılarımız, Meclis Üyelerimiz ben huzurunuzda Zabıta Müdürlüğümüz adına hepinize ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Biz gerçekten bugün için büyük onur duyduk. Bizler için büyük bir motivasyon kaynağı oldu. Minnettarız, Allah birlik ve beraberliğimizi de bozmasın, çalışma arkadaşlarımızla birlikte başkanımızın direktifleri doğrultusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz, tekrar hepinize ve etkinliğimize katılanlara da teşekkür ediyorum” dedi.  Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’nun konuşmasının ardından zabıta personelline hediyeleri Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Yurt ile İsmail Hakkı Özcebeci ve Belediye Meclis Üyeleri tarafından verildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika