Dolar : Alış : 6.0824 / Satış : 6.0934
Euro : Alış : 6.5654 / Satış : 6.5772
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu5°CKarla Karışık Yağmur

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 7890 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

İGM’de komisyonlar belirlendi

22 Nisan 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»İGM’de komisyonlar belirlendi
İGM’de komisyonlar belirlendi


İl Genel Meclisi Nisan ayı toplantıları hafta sonunda düzenlenen oturumlarla devam etti. Toplantıların gündeminden komisyonlara üye seçimi ve meclise gelen teklifler yer aldı.

Hafta sonunda gerçekleştirilen toplantıların ilk gündeminde ihtisas komisyonlarının belirlenmesi ve komisyonlara üye seçimi yer aldı. Açık usul yapılan oylama sonucunda Plan ve Bütçe Komisyonu’na AK Parti’den Güray Parçal, Ali Kaya, Mustafa Kartal, Süleyman Yazkan, MHP’den; İlhan Bozahmetoğlu ve İsmail Göksel seçildi. İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na AK Parti’den Mevlüt Kaplan, Mehmet Apaydın, Yetkin Köseoğlu, Nevzat Kocatürk, MHP’den Hüsnü Dıngıloğlu ve Sadık Küçükgüzel oy birliğiyle seçildi. Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu’na AK Parti’den Turan Özşiray, Hüseyin Örü, Hüsnü Yılmaz, MHP’den; İzzet Kabuloğlu ve Salih Ünal getirildi. Çevre ve Sağlık Komisyonu’na AK Parti’den Mustafa Özcan, Vefa Yaşar, Erkan Kürekçi, MHP’den; Mustafa Canbaz ve Metin Yamalı seçildi. Tarım, Orman ve Hayvancılık Komisyonu’na AK Parti’den Mehmet Butur, Abdülselam Kızılca, MHP’den Kazım Demir seçildi. Hukuk İşleri Komisyonu’na AK Partiden Mehmet Akif Özdemir, Erkan Kürekçi, MHP’den Abdullah Uçar getirildi. Gençlik, Spor ve Turizm Komisyonu’na AK Parti’den Kemal Sarı, Süleyman Yaşar, MHP’den Cihan Çetin seçildi. Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonu’na AK Parti’den Mustafa Kalınçıldır, Reşat Dinler, MHP’den Yavuz Gök seçildi. AR-GE Komisyonu’na AK Parti’den Kazım Gül, Mustafa Kalınçıldır, MHP’den Harun Şahin seçildi. Son olarak Esnaf, Sanayi, Ticaret ve Doğal Kaynaklar Komisyonu’na Sadık Yıldız, Hayrettin Erol, MHP’den Seyhun Yılmazer seçildi.

TEKLİFLER GÖRÜŞÜLDÜ

Toplantının diğer gündem maddesinde Cide İlyasbey köyünü kapsayan alanda Ulaştırma Altyapı Bakanlığı 13’üncü Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlatılan imar plan teklifleri İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na gönderildi. Taşköprü Olukbaşı köyü Belediye Hizmet Alanı amaçlı Taşköprü Belediyesi tarafından hazırlatılan tekliflerde aynı şekilde İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na gönderildi. Ağlı Fırıncık köyü mahallelerinin sıhhi ve yeterli içme suyuna kavuşturabilmek için ihtilafsız tahsis kararı alınması için gönderilen teklif ise, Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonu’na sevk edildi.

VİLAYETLER HİZMET BİRLİĞİ’NE ÜYE SEÇİMİ YAPILDI

İl Genel Meclisi’nin dün gerçekleşen oturumun ilk gündem maddesi olarak Vilayetler Hizmet Birliği’ne üye seçimi görüşüldü. Yapılan oylama sonucunda oybirliğiyle AK Parti’den Kazım Gül asil üye seçilirken, AK Parti’den Nevzat Kocatürk yedek üye seçildi. İl Milli Eğitim Danışma Kurulu’na ise, AK Parti’den Uğur Aydın ve Mustafa Kartal seçildi. Toplantının devamında İl ve İlçe İnsan Hakları Kurulu’na İGM’den birer üye seçimi yapıldı. Toplantıda son olarak İhsangazi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’ne Hasan Değerli’nin muhtar seçilmesinden dolayı yeni üye seçimi yapıldı. Yapılan oylama sonucunda Mehmet Uzunoğlu oy birliğiyle İhsangazi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’ne seçildi.

İlgili Terimler :
TemaFabrika