Dolar : Alış : 6.7705 / Satış : 6.7827
Euro : Alış : 7.3544 / Satış : 7.3676
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu15°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 7890 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi

19 Nisan 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi
İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi


İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda dün 1’inci dönem 2’nci İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Yardımcısı Mustafa Görmüş başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Yardımcısı Mustafa Görmüş; bir önceki toplantıda alınan kararların büyük ölçüde gerçekleştiğini ifade ederek; “Sadece Küre’deki aydınlatma ilgili bir sorun var. Bu da burada bir kamusal alanın, imarın bulunmamasından dolayı gerçekleşmedi. Bugünkü toplantıdaki gündemimiz 2019 yılı 1 Ocak-31 Mart döneminin değerlendirilmesi, geçen toplantıda alınan kararların görüşülmesi, yatırımların sosyo-ekonomik gelişimlerinin izlenmesi, yatırımların bölgesel kalkınmadaki etkilerinin incelenmesidir” dedi.

“TAŞKÖPRÜ BELEDİYEMİZİN İÇME SUYU İHALESİ YAPILACAK”

Toplantıda kurumunun çalışmaları hakkında bilgi veren İl Bank A.Ş Bölge Müdürü Ümit Aziz Kara; “Kastamonu ili belediyelerinde 3 adet projemiz bulunmakta olup, toplam proje bedelimiz 10 milyon TL’dir. Toplam gerçeklememiz ise, nakdi ve fiziki yüzde 40 olarak devam etmektedir. Doğanyurt Belediyemizin kanalizasyon inşaatı tamamlanmıştır. Devrekani Belediyemizin asfalt yol kaplama işi devam etmektedir. Tosya Ortalıca ve Suluca köylerine kanalizasyon tesisi yapımı için kurumuzca İl Özel İdaresi’ne 4 milyon 700 bin TL kredi verilmiş olup, ihalesi Özel İdaremizce yapılacaktır. Cide yağmursuyu hattı ve Hanönü kanalizasyon şebekelerinin yapılması için geçen yıl tekliflerimizi yaptık. Genel Müdürlüğümüzce ihalesi yapılacak. Taşköprü Belediyemizin içme suyu ihalesi yapılacak. Daday Belediyemizin Atık Su Arıtma Tesisi Projemiz tamamlandı. Özel İdaremizin araç talepleri Genel Müdürlüğümüze gönderildi, değerlendirme aşamasındadır. Ayrıca malzeme alımıyla ilgili olarak da yerel yönetimlerimize yaklaşık 2 milyon TL kaynak sağlanmıştır” ifadelerini kullandı.

“2B KADASTROSU KAPSAMINDA 49 BİRİMDEKİ ÇALIŞMASI TAMAMLANDI”

Tapu ve Kadastro 19’uncu Bölge Müdürü Yücel Serdar, kurumlarının kadastro sayısallaştırma çalışmaları hakkında bilgi vererek; “36 birimde çalışmalarımız var. Bunun 24 tanesi tamamlandı. 12 tanesi devam etmektedir. 2B kadastrosu kapsamında 49 birimdeki çalışması tamamlandı. Şu anda geçici kabulünün yapılması aşamasındadır. 2019 yılı içerisinde Kadastro Kanunu gereğince 18 birimde güncelle yapılacak. Bunun ihalesi yapıldı. Yüklenici firma ile sözleşme imzalama aşamasındadır. Cumhurbaşkanlığımızın 100 Günlük İcraat İzleme Programı kapsamında 83 birimde tespit dışı alanların sayısal kadastro işi için ihale yapıldı. Sözleşme imzalandıktan sonra işlemlere başlanacaktır. Kurum olarak 31 Mart itibariyle 16 bin 492 adet işlem yapılmıştır” dedi.

Sunumun ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.

İlgili Terimler :
TemaFabrika