Dolar : Alış : 5.9371 / Satış : 5.9478
Euro : Alış : 6.5471 / Satış : 6.5589
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu10°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 7890 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

İstiklal Yolu Yürüyüşü’nün hazırlıkları başladı

14 Mayıs 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»İstiklal Yolu Yürüyüşü’nün hazırlıkları başladı
İstiklal Yolu Yürüyüşü’nün hazırlıkları başladı


Kastamonu Valiliğinin desteği ve himayesinde, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün koordinesinde, başta Milli Mücadele yıllarında şehit düşen Şerife Bacı olmak üzere tüm şehitleri anmak amacıyla 12-16 Haziran 2019 tarihleri arasında yapılacak olan Şerife Bacı ve Tüm Şehitlerimizi Anma Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşü toplantısı Vali Yaşar Karadeniz’in Başkanlığında Valilik İstiklal Yolu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıya Vali Yaşar Karadeniz’in yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yurt, ilgili İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Özbek, Bölge ve İl Müdürleri katıldı.

Toplantıda Vali Yaşar Karadeniz; “Bu yıl 12 Haziran’da İnebolu’da başlayacak olan yürüyüş süreci merkezde 16 Haziran’da tamamlanmış olacak. Yürüyüşün organizesi katılımcıların belirlenmesi ve özellikle dışarıdan gelen İnebolu’dan Kastamonu’ya kadar yürüyenlerin iaşesi gibi konuları bugün burada konuşacağız” şeklinde konuştu. İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İshak tarafından program akışı, konaklama planı ve yapılacak etkinlikler hakkında bilgi verildi. Program çerçevesinde; güzergahta bulunan İnebolu-Küre-Seydiler Kaymakamlıkları ve Belediyelerin yürüyüş programı konusundaki tüm hazırlıklarına hızla başlanması talimatı veren Vali Karadeniz, tanıtıma yönelik çalışmalara da ağırlık verilmesinin önemine değindi.

İlgili Terimler :
TemaFabrika