Dolar : Alış : 5.7027 / Satış : 5.7130
Euro : Alış : 6.4086 / Satış : 6.4202
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu26°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 8151 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

“Jandarmayı ben aradım”

12 Mayıs 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»“Jandarmayı ben aradım”
“Jandarmayı ben aradım”

MHP İL BAŞKANI YÜKSEL AYDIN;


MHP İl Başkanı Yüksel Aydın dün il başkanlığında basın toplantısı düzenleyerek, hakkındaki iddialara cevap verdi.

Huzurlu bir Kastamonu vurgusu yaparak sözlerine başlayan MHP İl Başkanı Yüksel Aydın; “Kastamonu’nun dününde olmamış, çoluğumuzun, çocuğumuzun, evlatlarımızın, ailelerimizin huzurlu bir Ramazan geçireceği bir organizasyon yapacağımızı ifade etmiştik. Bunu da gerçekleştirmeye başladık. Hava muhalefeti bizi etkiliyor. Havaların düzelmesi ile birlikte Kastamonu halkı programdan daha fazla keyif alacak ve Nasrullah Meydanı dolup taşacak. Çoluğumuz, çocuğumuz orada eğleniyor, bu da bizi mutlu ediyor” dedi.

“NEDEN HAYAL TACİRLİĞİ YAPTINIZ?”

Seçim sürecinde seviyeyi hiç düşürmediklerini söyleyen Aydın; “Seçim bittikten, Kastamonu halkı tercihini yaptı, bundan sonra ayırmayacağız dedik. Bu sözün bugün itibariyle arkasındayım. Fakat devlete zarar veren her şeyi de normalleştirmeye çalışacağız. Devletin malı Beyt’ül Mal. Bunu hiçbir zaman hiçbir kimsenin hovartaca harcama yetkisi yok. Harcama imkanı da yok. Bundan sonrada önümüzdeki günlerde de hem tasarruf anlamında hem bu salaşlığı ortadan kaldırma anlamında çalışmalarımıza devam edeceğiz. Belediye Kültür Müdürümüz yeni atanmış, kendisini ziyarete gittim. İçeriye girdim, sımsıkı dolu. İçeride ‘Müdürüm ne kadar çok ziyaretçin var?’ diye sordum. Bana onların ziyaretçi değil, personel olduğunu söyledi. Siz deyin 30 kişi, ben söyleyeyim 40 kişi. Bu nedir? Kastamonu bunun için böyle. Hepsine sordum ‘Siz ne iş yapıyorsunuz?’ diye. Hepsi de ayrı ayrı ‘Biz bir iş yapmıyoruz’ dediler. Bu mudur Kastamonu’yu yönetmek? Böyle mi yönettiniz Kastamonu’yu. Kastamonu onun için böyle. Sadece orası değil ki, her birim böyle. Kimse bizim yapacağımız icraatlarda adaletsizlik aramasın. Şimdi siyam kedisi gibi bağırıyorlar. ‘Vay işçi çıkardılar’ diye. Niye aldın seçime 1-2 ay kala bu insanları? Neden hayal tacirliği yaptınız? ‘Mübarek Ramazan’da işçi çıkardılar’ diyorlar. Ramazan mübarekte, mübarek devleti ne yapacağız? Beyt’ül Malı ne yapacağız? ‘Otuyoruz’ diyor vatandaş orada. Sizin laf söylemeye hakkınız mı var? Bu haltları yiyen sizsiniz? Ramazan herkese mübarek. Sokaktaki gerçek işsize, aşsıza da mübarek. Aş bulamayan, iş bulamayan, yemek bulamayana da mübarek. Onları niye düşünmüyorsunuz? Bunlar her şeylerini kaybetmiş. Vicdanlarını kaybetmiş, izanlarını kaybetmiş, Allah korkusu hakikaten yokmuş. Bir müdürlüğün ana merkezinde 30-35 kişi olur mu? Onların yaptıkları belediyecilik değildi. Bir de utanmadan, sıkılmadan cevap veriyorlar. Şimdi yol bitti. Ellerinde bir Yüksel Aydın kaldı. Yüksel Aydın sizin boğazını tırım tırım tırmalar. Yüksel Aydın inandıklarını yapmaya devam edecek” diye konuştu.

“KARŞIMIZDA PKK, HDP, CHP, İP, FETÖ OLACAK”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin daveti üzerine Ankara’ya giden Yüksel Aydın, orada gerçekleştirilen toplantıya değinerek; “Bizim mücadelemiz bitmiyor. Bugün akşam İstanbul’da Sayın Genel Başkanımız ile İstanbul İl Başkanımızın vereceğiz iftara katılacağız. 23 Haziran’a kadar olan seçim stratejisini belirleyeceğiz. Biz hemşehri sayımız İstanbul’da çok. 700 binin üzerin Kastamonu’ya kayıtlı hemşehrimiz var. Bir bu kadar da orada doğan ama tespiti yapılmayan hemşehrimiz var. Türkiye’deki zillete karşı Cumhur İttifakı’na destek olmak adına, Kastamonu’lu hemşehrimizi, Şerife Bacı’nın torunlarını bilgilendirmek, bu konuda kurtuluş mücadelesi veren Kastamonuluların, bu mücadelede doğru yerde durmaları adına, mücadele edeceğiz. Aynen Kastamonu’da yaptığımız gibi. Cumhur İttifakı’nın adayı olan Binali beyi İstanbul’a başkan yapmak için, elimizden gelen gayreti göstereceğiz. 1 ay daha mücadele edeceğiz. Biz oradaki tezgahı biliyoruz. Bu hale niye geldiğini biliyoruz. Orada çetin bir mücadele olacak. Karşımızda PKK, HDP, CHP, İP, FETÖ olacak. Bu beşgenin birleştiği güçle mücadele edeceğiz. CHP İl Başkanı hariç, buradaki CHP’lilere saygılarımı sunuyorum. O CHP’nin içine HDP, PKK, FETÖ kaçmış. Ne olduğu belli değil. Dolayısıyla onlara karşı mücadele için seve seve İstanbul’a gidiyorum. Bugün itibariyle iftarda İstanbul’da olacağız” ifadelerini kullandı.

“BU NE KEPAZELİK DOĞAN ÜNLÜ?”

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü’ye seslenen MHP İl Başkanı Yüksel Aydın; “Sen neyle uğraşıyorsun? Benimle şahsi bir sıkıntın varsa söyle? MHP ile bir sıkıntın olamaz ona haddin yetmez çünkü. O senin boyunu aşar. Benimle ilgili bir sıkıntın varsa, gazeteler üzerinden öyle yalan, yanlış, terbiyesizce, hem de devletin jandarmasını alet ederek yapma. Bu ne kepazelik Doğan Ünlü? Basın toplantısına girmeden bölük komutanını aradım. ‘Komutanım, iktidar partisinin il başkanı Doğan Ünlü’nün, gazetesine özellikle yazdırdığı bir haber var. Bu doğru mudur? Sizin benim hakkımda bir suç duyurunuz mu var?’ diye sordum. Komutanda ‘Yok öyle bir şey. Bizi de sosyal medyadan bu işe alet ettiler. Kimi referans alıyorsun sen? Bizim fitne çağı dediğimiz, müptezel bir gazeteyi ve BİRGÜN Gazetesi’ni. Sen utanmadın mı? Sen genel yayın yönetmenine demedin mi ‘Biri İP’in temsilcisi, biri CHP’nin, PKK’nın temsilcisi’ diye? ‘Bu gazeteler Yüksel Aydın için referans alınmaz’ deme nezaketini göstermeyip, ‘Daha şiddetli yazın’ dediğini biliyorum Doğan Ünlü. Sen ne kadar şiddetli yazdırırsan, yazdır batmaya devam edeceksin. Çünkü iftira atıyorsunuz. Sen iktidar partisinin il başkanısın, açıp sorsana alay komutanına. Bunlar bu kadar lüzumsuz. İttifak ortağıyız. Ara bana sor. Ben küskün değilim. Yetmiyor, bu yazıyı yazdırıyorsunuz. Yazıklar olsun sana Doğan Ünlü. Ben seni her yerde överdim. Şu anda çok üzgünüm. Bu gazeteler hesaplarına gelen her yere dalıyorlar. Daldığınız yerde batarsınız. Doğan Ünlü sende dalmışsın, battın gittin” diye konuştu.

“BENİM EVLATLARIMIZI KORUMAM KADAR DOĞAL BİR ŞEY YOK”

CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin’in açıklamalarına değinerek sözlerine devam eden Aydın; “Senin il başkanı olman zararlı. Sen Kastamonu’ya zararlı bir varlıksın. Buradan bütün CHP’lilere sesleniyorum. Bu adam size zararlı. Bu adam Kastamonu’ya zararlı. Bu adamın başka maksadı var. Bu adamın niyeti CHP İl Başkanlığı değil. Lütfen sözümü dikkate alın. Bu iftiracıyı Kastamonu adına başınızda tutmayın. Evlatlarımız bizim her şeyimiz. Bizim anlayışımız bu. Biz olabildiğimiz ölçüde ahlaklı olmaya gayret ediyoruz. İnsanız bizimde hatalarımız vardır. Hata yaparız. Evlatlarımızla seçim sürecinde hiç ilgilenemedik. Kızım aradı ‘Baba 6 arkadaşım, mezuniyet gecesi, bizi falanca yere götürür müsün?’ dedi. Peki dedim. Ben bunları o münzevi yere gittik. Kapının önüne geldik, 2 tane araç bagajları açmışlar, genç çocuklar şişeleri açmışlar. O sahneyi görünce nevrim döndü zaten. Ondan sonra tesisin sahibini sordum. Tesisin alkollü olduğunu bilmiyorum, kızımda bilmiyor, arkadaşları da bilmiyor. Tesisin sahibi geldi, ‘Başkanım burası içki ruhsatlı’ dedi. ‘Bak bu çocukların arasında 17 yaşında olan var. 18 yaşında olan var. 18 yaşında olmayanları buraya almak sıkıntı değil mi? Nasıl yapacaksın? Senden ricam bu gece alkol verme, bizde görmemiş olalım. Madem burası tutulmuş, çocukların şevkini kırmayalım’ dedim. Bir süre sonra ‘Tamam başkanım vermeyeceğim’ dedi. Yoksa bırakmam çocukları orada. Siz olsanız evladınızı bırakır mısın orada? Bir eğlence uğruna. Anlaştık, geri dönüyorum, Subaşı’na gelince beni aradı. ‘Burada 65’e yakın kız-erkek çocuk var. Benimde özel misafirlerimde var’ dedi. Öyle söyleyince benim nevrim döndü. Yani sen ben çoluğumu çocuğumu oraya çağıyorsun, özel misafirlerine teşhir mi ediyorsun? Oradan hemen geri döndüm. Yoldayken de jandarmayı aradım. Jandarmayı ben aradım. Bizim geleneğimizde askere, polise vurmak yok. Öyle bir şey olmadı. Onlar için can feda. Müessesin sahibi de ’17 yaşındakiler içmesin, 18’ini dolduranlar içsin’ diyor. Öyle bir cevap olur mu? Bizim çocuklarımız içki içme tuzağına bilerek, isteyerek çekiliyor. Ben bunu 40 sefer görsem, 40 seferde aynı şekilde müdahale ederim. Jandarmaya fiske yok. Sayın Valim bu tesis aynı bu şekilde çalışıyor. Bizim evlatlarımız dekolteli gidecek, 4 tane müptezel onları izleyecek. Buna biz göz yumacağız. 40 sefer olsa, 40 sefer aynı şeyi yaparım. İstersen dünya basına duyur. Senin meşrebin geniş olabilir ama benim değil. Benim ahlaki kurallarım var. Benim evlatlarımızı korumam kadar doğal bir şey yok” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika