Dolar : Alış : 5.7690 / Satış : 5.7794
Euro : Alış : 6.4202 / Satış : 6.4318
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu21°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 8261 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

Karaçam ve göknar hak ettiği yere ulaşacak

12 Temmuz 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»Karaçam ve göknar hak ettiği yere ulaşacak
Karaçam ve göknar hak ettiği yere ulaşacak


Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü’nün himayelerinde,  Marmara Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü koordinatörlüğünde yürütülen proje ile ahşap yapı sistemlerinde kullanılacak yerli ahşabın mukavemet değerleri test edilerek standartları oluşturulup sertifikalı Türk ahşabının uluslararası ahşap yapı sistemleri pazarında yer edinmesi sağlanacak.

 

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Orman Fakültesi Orman Endüstri Mühendisliği ile Boğaziçi Üniversitesi, ODTÜ, Kocaeli Üniversitesi, İ.Ü. İnşaat Mühendisliği  bölümlerinin de katkı vermesi planlanan proje kapsamında Marmara Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Mehmet Özdemir, Türkiye Orman Ürünleri Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TORİD) Başkanı Göksel Korkmaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri İlyas Terzi ve M. Celalettin Akça ile Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Ario Ceccotti çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Kastamonu’ya geldi.

Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü’ne de ziyarette bulunan heyet Bölge Müdürü Vekili Mahmut Şentürk ile proje hakkında görüş alış verişinde bulundu. Proje ile Türkiye’de yetişen karaçam ve göknar türlerinin CE standartlarında mukavemet testleri yapılarak belgelendirilip uluslararası ahşap yapı sistemleri pazarında hak ettiği yere ulaşması sağlanacak. 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika