Dolar : Alış : 6.8432 / Satış : 6.8555
Euro : Alış : 7.6774 / Satış : 7.6912
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu30°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 7890 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

Kastamonulu Profesöre ödül

16 Aralık 2015 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Kastamonulu Profesöre ödül
Kastamonulu Profesöre ödül

Bülent Ecevit Üniversitesi bir ilki daha gerçekleştirdi. Üniversitenin Bilim, Sanat ve Hizmet Ödülleri Yönergesi doğrultusunda ilk Hizmet Ödülüne, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı ve Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı Başkanı, Kastamonulu Prof. Dr. Selçuk Oruç layık görüldü.

“BANA BÜYÜK BİR GURURU YAŞATTINIZ”

Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde, 9 Aralık Çarşamba günü düzenlenen Akademik Yükselme, Yayın, Bilim ve Hizmet Ödülleri Töreni’nde takdim edilen ödülü alan Prof. Dr. Oruç; “41 yılı aşkın meslek yaşamımda layık görüldüğüm bu ödülle, bana büyük bir gururu yaşattınız. Başta Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mahmut Özer’e ve Senato Üyelerimize teşekkür ediyorum. Bizim mesleğimiz içinde pek çok alanı barındırıyor. Bilim insanı olarak bu mesleğe hizmet etmekten yaşamım boyunca hep gurur duydum. Layık görüldüğüm bu ödül benim için meslek yaşamımda aldığım en büyük ödüldür. Bu ödülün bana verdiği motivasyonla daha büyük bir azimle çalışmalarımı sürdüreceğim” dedi.

“TÜRKİYE ÇAPINDA ÖRNEK BİR FAKÜLTE OLUŞTURDU”

Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer; “Hizmet Ödülümüze layık görülen Prof. Dr. Selçuk Oruç Hocamızı gönülden kutluyorum. Mesleğine, üniversitemize, ülkemizin ulusal ve uluslararası bilimsel ilerleyişine bir akademisyen olarak yaptığı katkıları 41 yılı aşan süredir başarıyla devam ettiriyor. Diş Hekimliği Fakültemizin son yıllardaki gelişiminde de hocamızın büyük payı var. Araştırma ve tedavi hizmetlerinde kullanılmak üzere son teknoloji ürünü cihazların Fakültemize kazandırılması ile diş hekimliği alanında Türkiye çapında örnek bir fakülte oluşturdu. Senatomuzun kendisini layık gördüğü bu ödül, bir akademisyene hizmetle geçen yılları dolayısıyla sunulan bir teşekkür nişanesidir” dedi.

SELÇUK ORUÇ KİMDİR?

Prof. Dr. Selçuk Oruç, 1951 yılında Kastamonu’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kastamonu’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde öğrenimini tamamladı. Teğmen unvanı ile başladığı meslek yaşamını 2009 yılından sonra Prof. Dr. Albay unvanı ile devam ettirdi. 2010 yılından itibaren Bülent Ecevit Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde meslek yaşamına devam etmektedir. Halen bu fakültede dekan olarak görev yapan Oruç’un bir meslek patenti (fixed partial prosthesis remover), 100’ün üzerinde bilimsel yayını bulunmaktadır. Prof. Dr. Selçuk Oruç evli ve iki çocuk babasıdır.

İlgili Terimler :
TemaFabrika