Dolar : Alış : 5.7027 / Satış : 5.7130
Euro : Alış : 6.4086 / Satış : 6.4202
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu26°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 8151 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

“Kastamonu’nun almış olduğu hizmetlerin toplamı 14 milyar TL’dir”

13 Mart 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»“Kastamonu’nun almış olduğu hizmetlerin toplamı 14 milyar TL’dir”
“Kastamonu’nun almış olduğu hizmetlerin toplamı 14 milyar TL’dir”

AK PARTİ GENEL BAŞKAN VEKİLİ PROF. DR. NUMAN KURTULMUŞ;


Tosya’da düzenlenen mitinge katılmak için ilimize gelen AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş dün Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ı makamında ziyaret etti.

Gerçekleştirilen ziyarette AK Parti Milletvekili Metin Çelik, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Eda Şen, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Musa Kalafat ve çok sayıda partili yer aldı.

“BİN 100 CİVARINDA BİR PROJEYİ KASTAMONU’YA KAZANDIRDIK”

Numan Kurtulmuş’a Kastamonu’ya verdiği desteklerden dolayı teşekkür eden Belediye Başkanı Tahsin Babaş; “2019 Mart seçimleri yaklaştı. Bugüne kadar görevde Belediye Başkanı olarak neler yaptığımızı bundan sonrada Kastamonu’nun güzelleşmesi için neler yapacağımızı halkımızla paylaşacağız. Yıllardır Kastamonu’ya emek veren birisiyim. 2014 tarihinden itibaren Belediye Başkanlığı görevimi yürütüyorum. Geçmişte günümüze kadar Kastamonu’nun gelişmesi için bütün projeleri ekibimizle beraber yaptık. Bin 100 civarında bir projeyi Kastamonu’ya kazandırdık. Bu hizmet işini birlik ve beraberlik işi olarak görüyoruz. Halka hizmet Hakk’a hizmettir düsturuyla çalışmalarımızı sürdürdük. Bugünden sonrada bu düsturla çalışmalarımıza devam etmek istiyoruz. Kastamonu’da yaptığımız hizmetler yerel ile geneli birleştirmeyi başardık. İlk göreve geldiğimden günden itibaren Kastamonu’nun Kırık Barajı projesi vardı. Bu projeye başlanmış ve güzel bir şekilde süresinde ilerleyen bir proje. Kastamonu’nun 50 yıllık su ihtiyacını karşılayacağı gibi hem sulama açısından hem de ekonomik açından bir değerdir. Bu projeyi hızla devam ediyoruz. Yine bu projeye ilave olarak yeni bir arıtma tesisi, içme suyu depoları da programa girdi. Bu nedenle hükümetimize teşekkür ediyorum” dedi.

“EKİBİMİZLE CİDDİ ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ”

Kastamonu’nun son 2 yıldır temizliğiyle Türkiye gündemine oturduğunu söyleyen Başkan Babaş; “Ekibimizle bu konu üzerinde ciddi çalışmalar yapıyoruz. Özellikle TÜİK açıkladı, verilere göre hem çevre temizliği hem de hava, gürültü kirliliği etmenlerinden oluşan bir değerlendirmede Kastamonu’muz 2 yıldır üst üste şampiyon. Bunu korumamız lazım, almak kadar işi korumakta önemli bunun içinde gece gündüz ekiplerimizle çalışmaları sürdürüyoruz. Sonucunda da bunu güzel bir şekilde değerlendirdik, topladığımız çöplerden enerji üretmeye başladık. Çöp gazından elektrik enerjisi üretiyoruz 7 bin konutun elektrik ihtiyacını karşılayan bir sistem kurduk ve 7/24 çalıştırıyoruz. Buradan da ciddi bir gelir elde ederek yatırıma çeviren bir Kastamonu Mahalli İdareler Birliğimiz var. Sadece merkezle kalmıyoruz sayın bakanım 19 ilçemizden günlük çöpleri toplayıp Kastamonu Katı Atık Bertaraf Tesisi’ne getirip burada enerjiye çeviriyoruz. Hem çevremizi koruyoruz hem üretim yapıyoruz, üretimi de yatırım olarak değerlendiriyoruz.  Şehir merkezimizde güzel çalışmalar yaptık Kışla Parkı, Turan Topçuoğlu Şehir Parkı, Sinan Bey Parkı, Cevizli Park gibi parklarda projelerimizle birlikte şehir merkezindeki hayatı sosyal olarak daha da kolaylaştırdık. Burada şunu da açıklıkla söyleyebilirim, bu parklarda sosyal olarak sorunlar vardı. O sıkıntıları polisle zabıtayla çözmedik, biz oradaki sosyal sıkıntıyı şehir mobilyalarıyla çözdük. Yani bu gün Cevizli, Sinan Bey, Kışla Parkı’nda ve Nasrullah Meydanı’nda yaptığımız şehir mobilyaları ve aydınlatmalarla burada ne polisimizi ne zabıtamızı kullanmadan buradaki sosyal sorunlarımızı hallettik. Bu da herkesin gözü önünde olan bir şehircilik anlayışıydı bu nedenle sadece şehirciliğin yol yapmak, alt yapı yapmak olmadığını iyi biliyor, sosyal belediyeciliğinde en yüksek seviyede yapılmasını ekibimizle yapılmasını sağlıyoruz” diye konuştu.

“TAMAMEN ÇALIŞMALARIMIZI TABANA YAYDIK”

Başkan Babaş son olarak; “Tabi ki gelecek projelerle halkımızın karşısına çıkıyoruz ama bu projelerimiz sadece bu zaman çalıştığımız değil, biz göreve başladığımızda bir çalıştay düzenledik. Çevre şehircilik bakanlığıyla bütün sivil savunma dernekleri, vakıfları, muhtarları içine alacak bir çalışmaydı. Burada 400 sayfa bir yön haritası çıkarttık, onunla bu güne kadar çalıştık. Geldiğimiz bu dönemde, bundan 2 ay önce akademik düzeyde bu kuruluşlarımızı topladık ve dedik ki, biz bu güne kadar ne yaptık, neleri doğru neleri yanlış yaptık bundan sonrada ne şekilde devam ettirebilirizi masaya yatırdık. Burada herkes güzel bir şekilde yazıldı, çıkan sonuçlara göre de bundan sonraki çalışma ve projelerimizi oluşturduk. Tamamen çalışmalarımızı tabana yaydık. Yaklaşık 125 projeyi meydana çıkarttık. Bu projeler içerisinde benzersiz şehir projeleri var, Akıllı Şehir Kastamonu projemiz var, alt yapı projelerimiz var. Bunların hepsini güzelce değerlendirdiğimiz 125 başlık altında topladık. Bunların 100’ü projeler şeklinde 25’inide vizyon proje olarak halkımıza sunuyoruz” dedi.

“KASTAMONU, KÜLTÜRÜNÜ KORUYAN ÇOK GÜZEL ŞEHİRLERİNDEN BİRİSİDİR”

AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Kastamonu’da yapılan projeleri yakinen bildiğini ifade ederek; “Kastamonu’da Tahsin Babaş’ın Belediye Başkanı olmasıyla birlikte sunulan projeler gerçekleşecek. Projelerin detaylı olarak hazırlanmasından dolayı başkanımıza teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımızın Ankara’da paylaştığı seçim manifestosundaki 11 maddeyi içselleştirerek hazırlamış olması ayrıca bir güzelliktir. Bu proje önümüzdeki görev süresi içinde bitmiş olduğunu da müşahede ederiz. Kastamonu, Anadolu’nun kimliğini, kültürünü koruyan çok güzel şehirlerinden birisidir. Bu coğrafyadaki Türk-İslam’ın en temel merkezlerinden birisidir. Bir zaman eğitimiyle okullarıyla ve sahip olduğu ekonomik potansiyelle çok güçlü olan bir ilimizdi. Son yıllarda Kastamonu tekrar bu seviyeye doğru hızla yükseliyor. Kastamonu’nun geçtiğimiz 16 yıl içinde almış olduğu hizmetlerin toplamı ulaşım, çevre şehircilik, hastanelerden ve eğitime kadar 14 milyar TL’dir. Çok büyük bir yatırım yapıldı. Yatırımlarım hepsi görülen ve kendisini anlatan yatırımlardır. Ilgaz Tüneli’nin yapılmış olması başlı başına Kastamonu’yu Ankara’nın yakınında bir kent haline getirdi. Anadolu’nun diğer yerleriyle birleştirdi. Hava alanı muazzam bir imkan olarak Kastamonu’ya hizmet veriyor. Üniversitenin Meslek Yüksek Okullarıyla birlikte tüm Kastamonu’ya yayılmış olması merkezi hükümetin yaptığı önemli işlerden birisidir. Organize Sanayi Bölgesindeki gelişmeler önemlidir. Doğal gazın gelmiş olması, hastanenin ve sağlık hizmetlerinin en üst seviyede verilmiş olması fevkalade önemli işlerdir. Kırık Barajının önümüzdeki süre içinde hızla bitirilmesi Kastamonu’yu çevre bakımından daha da güzelleştirecek hem de içme suyu meselesini tamamıyla ortadan kaldıracaktır. Ulaşımdaki birkaç tane eksiği de tamamlamayı düşünüyoruz. Hepsi planlanmanın içindedir. Kastamonu-Karabük ve İstanbul yolunun çok yüksek standartta bitirilmesidir. Diğeri de Tosya İskilip yolunun bitirilerek, Çorum-İskilip daha İç Anadolu’yla Ilgazları birbirine bağlayan güzel bir yola da kavuşmuş olacağız. Bunlar bizim halka karşı sorumluluğumuzdur. Bu millet AK Parti’yi, Recep Tayyip Erdoğan’ı yıllardır destekliyor. Onun karşılığında da Türkiye’nin daha önceden boşa giden paraları, imkanları şimdi hizmete gidiyor” diye konuştu.

“YENİ DÖNEM KASTAMONU’MUZA BEREKETLER GETİRSİN”

Numan Kurtulmuş son olarak; “Kale ile Nasrullah Meydanı arasındaki Cumhurbaşkanın da ifade ettiği proje bitirildiği zaman Kastamonu bambaşka olacak. Muazzam bir turizm merkezi haline gelecek. İnşallah merkezi hükümet ve yerel yönetimler çok güçlü bir iş birliği içinde çalışmaya devam edecek. Kastamonu şimdiye kadar aldığı hizmetleri çok daha ileriye götürecek. İnebolu’daki Liman projesi, AK Parti’nin gündeminde olan temel projelerinden birisidir. Orada küçük tonajlı gemilerin gelmesiyle müsait bir liman ortaya çıktı. İnebolu Yolu’nun daha güzel bir yol haline getirilmesiyle ilgili çalışmalarda devam ediyor. Bir tarafı Kastamonulu birisi olarak çok anlatırım. Özet şudur; halk Tayyip Erdoğan’a destek verdi. Halkımızın verdiği bu desteğin karşılığını da hizmet yapmak boynumuzun borcudur. Tüm bunları yapıyoruz. Yolu köprüleri yapıyoruz. Hatta yolların altını da kaplıyoruz. Hepsinden önemlisi ise bir gönülle girmektir. Allah dostunun söylediği gibi Kastamonu gönüllere girmenin ne olduğunu çok iyi bilen bir şehirdir. İnşallah Tahsin Babaş ile şimdiye kadar olduğu gibi bu süreçte de Kastamonu halkının gönlüne girmeyi ve gönlüne taht kurmayı başarmaya devam edecektir. Başkanımızı tebrik ediyoruz. 31 Mart’ta milletimiz başkanımıza ve AK Parti kadrolarına hizmet vermeye devam edecektir. 1 Nisan’dan itibaren büyük bir güçle çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz. Yeni dönem Kastamonu’muza bereketler getirsin” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika