Dolar : Alış : 5.7690 / Satış : 5.7794
Euro : Alış : 6.4202 / Satış : 6.4318
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu21°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 8261 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

“Kastamonu’nun daha iyi olmasını isterim”

13 Haziran 2016 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Kastamonu»“Kastamonu’nun daha iyi olmasını isterim”
“Kastamonu’nun daha iyi olmasını isterim”

BELEDİYESPOR İLE YOLLARINI AYIRAN TEKNİK DİREKTÖR OSMAN KALYONCU:
Geçtiğimiz iki sezon Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nü çalıştıran, gelecek sezon için temsilcimizle yolları ayıran teknik adam Osman Kalyoncu, dün basın toplantısı gerçekleştirdi. Kastamonu’ya geldiği ilk günden bu tarafa yaptığı çalışmaları masaya yatıran Kalyoncu, hedeflediği ve gerçekleştirmeye kısmen koyulduğu Hentbol Fabrika projesiyle ilgili üzüntüsünü dile getirdi, tam anlamıyla işlemediğinden dolayı mahcup olduğunu söyledi. Konuşmasına, Kastamonu’da olduğu sürece hentbola katkısı olan kamu kuruluşu, sivil toplum kuruluşları ve kişilere teşekkür ederek başlayan Kalyoncu, Kastamonu’yla gönül bağının hiçbir zaman kopmayacağını söyleyerek konuşmasını noktaladı.

KALYONCU’DAN BİR DİZİ TEŞEKKÜR
Kalyoncu Atatürk Spor Salonu’nda düzenlediği basın toplantısında Ak Parti Milletvekili Hakkı Köylü ile bir anısını anlatarak teşekkürlerle başladı. Kalyoncu konuşmasının başındaki teşekkür kısmında; “Bir gün maça geldiğimde bir beyefendi salonda oturuyordu, herkes onun ön tarafta oturmasını istiyordu. O da orada rahat olduğunu söyleyip arka tarafta kalmıştı. Ne zaman ki Ak Parti Milletvekili adayı olunca ben Hakkı Bey’i araştırdım, değerli bir insan olduğunu gördüm. Asıl değerli insan olduğunu İspanya’da anladım. İspanya’da oynayacağımız maç öncesinde yaptığı konuşmada elde ettiğimiz başarıdan dolayı övünç duyduğunu bu başarıyı herkesin sahipleneceğini söyledi. Başarıyı sahiplenmek için gelmediğini kupayı alamadığımız takdirde hiç kimsenin yanımızda olmayacağını, kendisinin yanımızda olmak için geldiğini kaydetti. Başta Hakkı Bey’e, Metin Çelik Bey ve Murat Demir Bey’e çok teşekkür ediyorum. Sayın belediye başkanımız Tahsin Babaş’a, Spor Müdürümüz Metehan Babaş’a, sayın Bilgehan Çapraz’a, kulüp başkanımız Hüdaver Eski’ye ve yönetim kuruluna, Gençlik Spor İl Müdürümüz Erdoğan Akbıyık’a teşekkür ediyorum. Taraftarlarımıza teşekkür ediyorum, Kastamonulu TRT spikerimiz Yalçın Çetin’e naklen yayınlarda bize karşı gösterdiği misafirperverlik için çok teşekkür ediyorum. Sports TV’ye çok teşekkür ediyorum en önemlisi yardımcı antrenörlerim Orhan Şimşek ve Abdullah Çıracıoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Son olarak da sponsorlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

2014-2015 VE 2015-2016 SEZONU DEĞERLENDİRMESİ
Kastamonu’ya ilk geldiğindeki kulüp durumunu anlatan Kalyoncu; “Buraya Araç Belediyespor Kulübü alan, seçimi yeni kazanmış ve spor heyecanı olan bir belediyeye geldim. Geldiğimiz dönemden önce hentbolun Kastamonu’da birçok yapılanması olmuştu, burada farklı bir şeyler yapmalıyız diye düşündük. Elimizde mevcut bir kadro vardı bu kadroyla Avrupa Kupaları’na kalabilir miyiz diye düşünmeye başladık ama bir yıl önce de benzer bir kadro küme düşmekten kurtulan bir kadroydu. İmajımızı güçlü çıkarmalıyız, verdiğimiz sözün arkasında duracak yapıyı oluşturmalıyız diye düşündük bu amaçla o yıl Orduspor’un kapanmasıyla birlikte elit sporcular dışarıda kaldı ve onlarla anlaştık. Avrupa Kupaları’na kalma hedefiyle bir takım oluşturduk. Sezon sonunda bu hedefi yakaladık” ifadelerini kullandı.

Geçen sezonunda da değerlendirmesini yapan başarılı çalıştırıcı; “2015-2016 sezonunda kulüple anlaştıktan sonra transferlere başladık ama bütçemiz yine belli değildi. Geçen seneyle aynı bütçeyle yapalım dedik ama rakiplerimiz acayip derecede uçuyordu. Amacımız en iyisini yapmaya çalışmaktı. Avrupa Kupaları seneye yine olsun, Türkiye Kupası’nda gidebildiğimiz yere kadar, Avrupa Kupaları’nda da gidebildiğimiz yere kadar gidelim diye planlama yaptık. Ligde hedefimiz vardı, ilk 3 içinde yer almak. Bunu başaracak olduğumdan da hiç şüphem yoktu ama kadromun kısıtlı olduğunu da görüyordum, 20 kişilik kadro istedim 16 kişilik kadro kurduk. Lig başladı çok ciddi yatırımlar yapan kulüpler var karşımızda. Trabzon Zağnos bir sene önce çok ciddi yatırımlar yapıp Avrupa Kupaları’na kalamamış, Yenimahalle şampiyonlar ligi takımı kurmuş, Muratpaşa kaybına rağmen iyi transferler yapmış ve Ardeşen 11 yabancıyla lige katılmış” dedi.

“BÜTÇEMİZ BARJACTAROVİC TRANSFERİYLE YÜKSELDİ”
Lig maratonu, Türkiye Kupası maratonu ve Avrupa Maratonu’nu değerlendiren Kalyoncu; “Ligi oynamaya başladık. Avrupa Kupaları’nda ilk 16 içine kaldık, ligde de iddialı durumdaydık. Geçtiğimiz yılın Aralık sonu Ocak başını atlatırsak hem ligde hem Türkiye Kupası’nda hedefe ulaşırız diye düşündük. Bu planlamamız da doğru gitti. Yenimahalle’yi kazandık, Zağnos ile berabere kaldık, Muratpaşa maçında bir pozisyonda Anastasia’nın sakatlanması, Yeliz’in sakatlanmasından sonra dengelerimiz bozuldu. Kalede Barjactorovic transferi gerçekleştirildi bizim bütçemiz o zaman biraz yukarıya çıktı” dedi.

“YAPISAL OLARAK AVRUPA KUPALARINA HAZIR DEĞİLDİK”
Son maçlara doğru farklı kulvarlarda ilerlemenin zorluklarını yaşadıklarını belirten Kalyoncu; “Artık son maçlarda hem ligi devam ettirebilmek hem kupayı oynamak gerçekten zor duruma geldi. Kulüp Avrupa kupaları oynarken yapısal olarak Avrupa kupalarına hazır değildik. Bir ya da iki kişiyle yapıyorduk bütün bu organizasyonları ama burada herkes bize destek veriyordu. Biz sadece antrenörlük yapmadık bütün bu organizasyonları da bu arkadaşlarımızla yaptık. Kulüp menajerliğini yapan Ahmet Cevher ile ciddi planlamalar yaptık” ifadelerine yer verdi.

“HERKES BAŞARISIZ DAMGASI KOYDU”
Kastamonu’nun hiçbir zaman kötü olmasını istemeyeceğini vurgulayan Kalyoncu; “Gelinen noktada herkes başarısız damgası koydu. Başarısızdık, bu sene Avrupa Kupaları’na gidememeyi kaybettik. Başarısız olduğumuz bir sezonda Türkiye Kupası’nda yarı finale kadar geldik, başarısız olduk dediğimiz sezonda 6 tane naklen yayın yapıldı Çay TV’de, 2 tane TRT’de bunun bir tanesi İspanya’da. Başarısız olduk dediğimiz bu dönemde toplam 18 tane yabancı ülke geldi buraya. Bu ülkelerin hepsi buradan güzel intibalarla ayrıldı. Başarısızız çünkü biz Avrupa Kupaları’nda final oynadık. Bu madalya şehrin madalyası, bu madalyayla birlikte bu şehir artık Avrupa 2’ncisi bir şehirdir” dedi.

Konu başlığı altında açıklamasını sürdüren Kalyoncu; “Bir süreç yaşadık ki; bütçen diğer takımlara göre az ama onlar gibi sonuna kadar gündemde kaldın, daha fazla kaldın. NTV Spor’da, Milliyet Gazetesi’nde, TRT Spor’da, Sports TV’de 2 defa 1’er saatlik programlarla Kastamonu anlatıldı. Bu başarısızlıksa evet ben başarısızım. Benim en büyük başarısızlığım Hentbol Fabrika’yı harekete geçirememektir. Kastamonu’nun kötü olmasını istemem, daha iyi olmasını isterim. Kastamonu’da tabanla ilgili çok ciddi çalışma yapılması lazım. Bazı insanların yaptıklarının doğru olmadığını artık insanların bilmesi lazımdır. İşler ya yapılmamalı ya da doğru yapılmalı. Bu şehrin hala hentbol il temsilcisi yok” cümlelerini kullandı.

HENTBOL FABRİKAYA AYRI PARANTEZ
“ÇALIŞAN BİR FABRİKA YOKTU”
En büyük başarısızlığını Hentbol Fabrika olarak değerlendiren Kalyoncu, bu başarısızlıktan dolayı mahcup olduğunu söyledi. Teknik adam Hentbol Fabrika ile ilgili yaptığı açıklamasında Kastamonu’ya geldiği ilk senede alt yapı çalışmalarını düşündüklerini kaydederek; “Alt yapıdaki sporcuları yetiştiren hocalarımızla bir araya gelelim dedik. Burada çalışan emek harcayan bütün meslektaşlarımızla bir araya geldik. Yeni bir yapılanmanın şart olduğunu gördüm. Bir aksaklık olduğu belliydi. Buradan yola çıkarak bir proje geliştirdik, o projenin sonucunda 3 bin 700 tane çocuk 17 tane ilkokul ile ilgili dosya oluşturduk. Bu dosyalar klasörlerle birlikte saklanıyor. O dönemde basında çıkan yazılar beni çok umutlandırdı. Bu hayatımda istediğim yere geldiğimi düşündürdü. Kitleleri arkamıza çektik. Oradaki hayalim 17 okulda da hentbol oynatmaktı. Tek başıma yapamazdım okuldaki hocalarla ve öğrencilerle yapacaktık” dedi.

“GİDEN SAYIN VALİ PROTOKOLÜ İMZALAMADI”
Hentbol Fabrika ile ilgili devam eden sürece dair açıklamalarını sürdüren Kalyoncu; “Okullar açıldıktan sonra her gittiğimiz okulda bize duvar örüldü, hentbol fabrikayla ilgili. Basında çıkan her hentbol fabrika haberi beni acıttı, incitti, üzdü. Çünkü yoktu öyle çalışan bir fabrika. Giden sayın vali protokolü imzalamadı, gittiğimiz her okulda her beden eğitimi öğretmeni bu işte olmadıklarını söyledi. Biz hentbol fabrikaya 12 tane kale bıraktık, zannettik bitti. Hentbol Federasyonu 400 tane top yollayacağım, eşofman yollayacağım forma yollayacağım dedi, 100 tane top yolladı. Bir yere kadar geldi bir yerden sonra bu iş tıkandı. Bu projenin hala devam ettirilebilme ve sürdürülebilme pozisyonu var inşallah bunu yeni gelen valiye anlatıp, protokolün imzalanması ve belediyenin de bu taşın altına elini koyması lazım” dedi.

Kalyoncu, Kastamonu’yla gönül bağının hiçbir zaman kopmayacağını belirterek konuşmasını tamamladı.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika