Dolar : Alış : 5.5398 / Satış : 5.5497
Euro : Alış : 6.1414 / Satış : 6.1524
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu26°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 8186 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

“KASTAMONU’NUN POTANSİYELİ VAR”

03 Ağustos 2016 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Kastamonu»“KASTAMONU’NUN POTANSİYELİ VAR”
“KASTAMONU’NUN POTANSİYELİ VAR”

AK PARTİ KASTAMONU MİLLETVEKİLİ MURAT DEMİR:
Ak Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir, Kent Konseyi 13’üncü Genel Kurulu’nda Kastamonuspor’u değerlendirdi. Demir, Kastamonu’nun spor potansiyeli üzerinde durdu, spor turizminin önemine değindi.

Demir Kastamonuspor ile ilgili yaptığı değerlendirmede; “Yok olmuş bir Kastamonuspor’u yokluktan varlığa getiren bir belediye başkanı var. Bir İzlanda’yı düşünün Kastamonu kadar nüfusu olmayan bir ülke, Avrupa Kupası’nda neler yaptığını gördük. Kastamonu’nun potansiyeli yok mu, var. İş adamıyla, sivil toplum örgütleriyle, herkesle potansiyeli var” dedi.

“ÇİM SAHALARIN ÇOĞALMASI GEREKİYOR”
Futbolcu Fabrikası projesiyle ilgili açıklamalarda bulunurken çim saha önemine de değinen Demir; “Futbolcu Fabrikası için bizim çim sahalarımızın çoğalması gerekiyor. Kastamonuspor’un başarıya gitmesi için mutlak süratle antrenmanlarını standartlara uygun bir sahada yapması da çok önemli. Bir oyuncu antrenman yapacağı sahayı önceden bilir. Tesislerde ne var bilir.  Çim saha varsa oyuncunun sakatlık riski azalır. Ama sentetik saha varsa bir oyuncu kendini kollamazsa çok kolay sakatlanır. Kendini kollamak için yaptığı idmandan da çok fazla bir şey bekleyemezsiniz. En azından oradaki sahanın birini çimlendirmemiz lazım” ifadelerini kullandı.

“FUTBOL KULÜPLERİNİN BULAMADIĞI İL”

Spor turizminin önemini vurgulayan Demir; “Kastamonu’nun bir potansiyelini daha unutmayalım. Bugün coğrafyasıyla Ilgaz’ıyla, güzel doğasıyla, futbol kulüplerinin arayıp da bulamadığı bir il aslında Kastamonu. Bu da bir turizm, potansiyel bir turizm. Bugün Bolu’ya, Kartepe’ye gidin, şu anda inanılmaz bir sektör haline gelmiş ve adeta kulüplerin para akıttığı yerler olmuş buralar. maltepeozel.com Kastamonu’da bir an önce devre arası ve lig öncesi turizm anlamında bunu harekete geçirmemiz lazım. Kastamonu bölgesinde en azından 4 ya da 5 çim saha olması gerekir. Burada çim sahamız olursa turizm anlamında ciddi bir katkı olacak” diyerek sözlerini noktaladı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika