Dolar : Alış : 5.7690 / Satış : 5.7794
Euro : Alış : 6.4202 / Satış : 6.4318
HAVA DURUMU
hava durumu

kastamonu21°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 8261 İçerik Bulunuyor.

Son Haberler

Kastamonu’ya aslan payı

11 Temmuz 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»Kastamonu’ya aslan payı
Kastamonu’ya aslan payı

KUZKA ÇANKIRI’DA TOPLANDI

Kuzey Anadolu Kalkına Ajansı (KUZKA) Yönetim Kurulu, Kastamonu Valisi  Yaşar Karadeniz başkanlığında Çankırı’da toplandı. Toplantıda 2019 yılı mali destek programı değerlendirme sonuçları görüşüldü.

Kastamonu Valisi ve Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Karadeniz başkanlığındaki toplantıya, Sinop Valisi ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Köksal Şakalar, yönetim kurulu üyeleri Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, Kastamonu Belediye Başkanı R. Galip VİDİNLİOĞLU, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Çankırı İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çıbık, Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hayrettin Çelikten, Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salim Akbaş ve KUZKA Genel Sekreter Vekili Dr. Serkan Genç katıldı.

Ajansın Temmuz ayı yönetim kurulu toplantısı için Çankırı’da bir araya gelen yönetim kurulu üyeleri, Genel Sekreter Dr. Serkan Genç’in ajans faaliyetlerine ilişkin bilgilendirme sunumunun ardından, 2019 Yılı Turizm Alt Yapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı değerlendirme sonuçları ile ajansa personel alım süreciyle ilgili toplantı gündem maddelerini ele aldı. Toplantı gündem maddelerinin ayrıntılı olarak görüşülmesi ve karara bağlanması ile sona erdi.

İLİMİZE ASLAN PAYI
KUZKA tarafından turizm altyapısının geliştirilmesi amacıyla desteklenecek projeler de açıklandı. Sinop, Çankırı ve Kastamonu’dan birisi yedek olmak üzere 13 projesinin desteklenmesine karar verildi. Bu 13 projenin 7’si ise ilimizden oldu.

Bu kapsamda ilimizden hazırlanan ve desteklenecek projeler ise şu şekilde: Pınarbaşı Horma Kanyonu Mesire Alanı, Ilgaz Yurduntepe Kayak Merkezi Kafeterya Yapımı, Kastamonu Kent Müzesi, İnebolu Türk Ocağı Binası İstiklal Yolu Müzesi, Küre Dağları Milli Parkı, Daday Atlı Terapi Merkezi ve Model Binicilik Tesisi Projeleri asıl listede; Azdavay Suğla Yaylası Projesi yedek listede. Bu projelere KUZKA yaklaşık 16 Milyon lira civarında destek verecek.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika